Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

نقد کتاب
سه نقاشی که مردی در زندان ، مردی روی صندلی برقی و شیشه ای بزرگ را نشان می دهد که توسط دو مرد با روپوش پوشانده شده است

خاویر کورتادا مجموعه ای از نقاشی ها را به تصویر کشید که پرونده های اصلی دادگاه عالی را به تصویر می کشد. از سمت چپ: نقاشی های او به تصویر کشیده شده است گیدئون علیه واین رایت، پروفیت علیه فلوریدا، و بوش v. بالابه

آیا از خواندن مقاله های بازنگری شده با اصطلاحات قانون با صدها پاورقی خسته شده اید؟ پادزهر کامل این است نقاشی قانون اساسی: تصاویر خاویر کورتادا از حقوق اساسی، ویرایش شده توسط پروفسورهای MC Mirow و Howard Wasserman. این کتاب ترکیبی از تجزیه و تحلیل هنری و آکادمیک را در یک فرایند تازه و خلاقانه در مورد پرونده های اصلی دادگاه عالی – با اضافه کردن “عجیب و غریب فلوریدا” برای جالب نگه داشتن همه چیز.

هنرمند و حقوقدان خاویر کورتادا 10 نقاشی چشمگیر ایجاد کرده است که هر یک یک پرونده مهم دیوان عالی را در فلوریدا نشان می دهد. کورتادا فلوریدیایی قدیمی است که مدرک حقوق خود را از دانشگاه میامی گرفته است و اکنون استاد گروه هنر و تاریخ هنر دانشگاه میامی است. کار او آموزش حقوقی او را با دید هنری او درباره نحوه شکل گیری تصمیمات دیوان عالی کشور ترکیب می کند. این مجموعه نقاشی ها ابتدا در روتوندای دادگاه عالی فلوریدا به نمایش گذاشته شد و سپس به نمایش دائمی در دانشگاه بین المللی فلوریدا منتقل شد.

که در نقاشی قانون اساسی ، میرو و واسرمن گروهی از علمای برجسته قانون اساسی را جمع آوری کرده اند تا به نقاشی ها و مواردی که آنها نشان می دهند پاسخ دهند. همانطور که واسرمن توضیح می دهد ، ویراستاران به این متخصصان قانون اساسی “آزادی ساختن نقاشی ها و مقاله ها برای خود” را دادند. نتیجه مجموعه ای از مقالات متنوع است که با بحث آنها در مورد آثار هنری کورتادا ، شمایل نگاری حقوقی و قانون اساسی ترکیب شده است.

یکی از قدرتمندترین تصاویر مربوط به کلارنس ارل گیدئون است که در سال 1961 به سرقت متهم شد و مجبور به نمایندگی از خود در محاکمه شد زیرا او بسیار فقیر بود و توان وکیل نداشت. پس از محکومیت ، او از طریق دادخواست نامه مدرک از سلول زندان خود با مداد نوشت. در تصمیم گیری آبخیز در گیدئون علیه واین رایت، در نهایت دادگاه به نفع گیدئون تصمیم گرفت و معتقد بود که متمم ششم حق داشتن وکیل مدافع دولت برای متهمان فقیر جنایی را تضمین می کند. کورتادا گیدئون را به تصویر می کشد که لبه سلولش پابرهنه است و لباس سبز نارنجی به تن دارد و روی رول کاغذ توالت می نویسد.

همانطور که پروفسورها پل مارکوس و مری سو بکوس در مقاله همراه خود توضیح می دهند ، تصویر تلخ کورتادا به ما یادآوری می کند که درخواست گیدئون “طولانی ترین عکس از راه دور” بوده است. این هم “عمل ناامیدی” و هم “عمل ایمان به قانون اساسی ایالات متحده” بود. آن ایمان بی جا نبود. که در گیدئون، دادگاه برای اولین بار به “حقیقت آشکار” اعتراف کرد که متهم جنایی نمی تواند بدون وکیل دادرسی عادلانه داشته باشد. گیدئون نه تنها حق داشتن وکیل برای همه متهمان فقیر جنایی را که به زندان محکوم می شوند ، به دست آورد. او همچنین آزادی خود را به دست آورد. پنج ماه پس از صدور حکم دیوان عالی کشور ، محاکمه دوم وی مجاز شد. این بار به نمایندگی از وکیل تبرئه شد.

مارکوس و بکوس بیشتر مقاله را صرف بحث در مورد س questionsالاتی می کنند که در پی تصمیم دادگاه در پی آمد گیدئونبه آیا متهمان فقیر مستحق نمایندگی هستند در صورتی که با هیچگونه حبس روبرو نمی شوند ، اما عواقب وثیقه قابل توجهی از قبیل محکومیت ، مانند از دست دادن شغل ، مجوزهای حرفه ای ، مسکن دولتی یا اخراج (برای غیر شهروندان) را دارند؟ و وقتی یک وکیل مدافع جنایی ضعیف عمل می کند ، چه اتفاقی باید بیفتد؟ همانطور که نویسندگان توضیح می دهند ، حقوق قضایی تا کنون نشان می دهد که سطح “اثربخشی” مورد نیاز برای رعایت قانون اساسی به طرز تکان دهنده ای پایین است. نقاشی کورتادا به ما یادآوری می کند که درخواست گیدئون بحث مشروطه را آغاز کرد که هنوز ادامه دارد.

یکی از وحشتناک ترین تصاویر کورتادا مربوط به تصمیم دادگاه در سال 1976 است پروفیت علیه فلوریدا، یک مورد همراه به گرگ علیه جورجیا، که در آن دادگاه مجازات اعدام را پس از 4 سال توقف عملاً زنده کرد. کورتادا مردی را نشان می دهد که روی صندلی برقی بسته شده و صورتش از درد پیچ ​​خورده است. اعداد رومی دیوارها را در یک طرف صندلی قرار داده اند.

مقاله همراه پروفسور کورینا بارت لین توضیح می دهد که این نقاشی بسیار قدرتمند است زیرا فلوریدا در مورد صندلی الکتریکی خود مشکلات کاملاً مستندی داشته است. این صندلی که “Ol ‘Sparky” نامیده می شود ، باعث اعدام های متعدد در دهه 1990 شد. اعداد در دو طرف صندلی نیز قابل توجه است. پروفیت طبق قانون فلوریدا ، دادگاه ها را ملزم می کند تا قبل از اعمال مجازات اعدام ، لیستی از عوامل تشدید کننده و تخفیف دهنده را بسنجند. که در پروفیت و پرونده های همراه آن ، دادگاه به این نتیجه رسید که چنین عواملی استانداردهای منطقی برای حکم اعدام ارائه می دهند و ممنوعیت متمم هشتم در برابر مجازات “ظالمانه و غیرمعمول” را برآورده می کند.

لاین ، مانند کورتادا ، نسبت به این تصمیم انتقادی دارد. او می نویسد که مطالعات بیهودگی چنین فرمول هایی را نشان داده است ، که باعث می شود بسیاری از قضات به اشتباه به این نتیجه برسند که ضروری بر اساس قانون ، مجازات اعدام در مواردی اعمال می شود که عوامل تشدید کننده بیشتر از موارد تخفیف دهنده هستند ، نه اینکه مجاز به انجام آن باشند. وی در ادامه برخی عوامل قوانین مجازات اعدام فلوریدا و سایر ایالت ها را غیرمنطقی و ناسازگار مورد انتقاد قرار می دهد. و نگران است که متعادل ساختن این عوامل به هیئت منصفه اجازه می دهد تا از عواقب این تصمیم فاصله بگیرند. او می گوید: چنین فرمولهایی ما را قادر می سازد “خود را با اعداد بی حس کنیم”.

آدرس مقالات دین اروین چمرینسکی بوش v. بالا، مطمئناً جنجالی ترین مورد از 10 مورد به تصویر کشیده شده است. نقاشی کورتادا تحت سلطه یک ساعت شنی است که در یک سر آن یک صندوق رای برای بوش و از طرف دیگر گور قرار دارد. پس زمینه یک چرخش امپرسیونیستی از آرا و چادبه تصویر کورتادا نشان می دهد که زمان در حال اتمام است.

مقاله Chemerinsky با عنوان “عجله اشتباه می کند” بر نقش فشار زمان در تصمیم دادگاه متمرکز است. همانطور که او به ما یادآوری می کند ، دادخواست صدور گواهی نامه در روز شنبه تنظیم شد ، پرونده در روز دوشنبه مورد بحث قرار گرفت و دادگاه سه شنبه شب تصمیم خود را صادر کرد. در آن زمان ، دادگاه تصمیم فوق العاده خود را برای اتخاذ و تصمیم گیری در مورد پرونده با سرعت پیچ و تاب ، برای جلوگیری از بحران قریب الوقوع قانون اساسی ضروری دانست.

Chemerinsky استدلال می کند که تصمیم گیری در بوش v. بالا نقض اصول فدرالیسم ، در میان سایر آموزه ها و هنجارهای قانون اساسی. او این اشتباهات را ناشی از این باور اشتباه دادگاه می داند که باید فوراً اقدام شود. Chemerinsky خواننده را از طریق دنباله ای از وقایع که در دادگاه اتفاق می افتاد ، می گذراند نه وارد عمل شد و نتیجه می گیرد که سیستم بدون دخالت دادگاه مطابق برنامه مورد نظر کار می کرد. (و نتیجه می گیرد که به احتمال زیاد بوش در هر صورت برنده تعیین می شد.)

* * *

همانطور که میرو در مقاله مقدماتی خود توضیح می دهد ، نقاشی قانون اساسی “در صدد برهم زدن دیدگاه های ثابت شده در مورد قانون اساسی است و از دانشمندان بسیار محترم می خواهد که زمینه های خود را از طریق تصاویر واضح کورتادا ببینند” ، که “کاوش تازه و گسترده” از قوانین و زندگی آمریکا است. خوانندگانی که به دنبال رویکرد جدیدی در زمینه اصول قانون اساسی هستند باید از اینجا شروع کنند.

logo-footer