Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وکلای دارای مشتری در بخش خدمات مالی مصرف کنندگان می دانند که عوامل نظارتی ، اجرایی و اقتصادی دائماً در حال تغییر هستند – و این بدان معنی است که همیشه چیز جدیدی در افق وجود دارد. با یک دولت جدید روی عرشه برای سال 2021 و همه گیر COVID-19 که یک کنترل سختگیرانه بر اقتصاد دارد ، هرگز زمان بهتری برای دریافت به روزرسانی از داخل نبوده است.

دانیل برسوفسکی کوهن، وکیل برنامه ارشد موسسه حقوقی تمرین (PLI) ، در مورد آینده صحبت کرد 25 امین موسسه خدمات مالی مصرف کننده سالانه. این برنامه دو روزه معروف ، که قرار است از طریق پخش زنده اینترنتی 7 تا 8 دسامبر برگزار شود ، به عنوان نمایندگان هیئت علمی از سازمان های نظارتی و اجرایی فدرال و ایالت ، مشاوران باتجربه دفاعی و داخلی و وکلای مصرف کننده ارائه می شود.

دولت ترامپ تغییراتی در رهبری و اولویت های CFPB ، FTC ، OCC و FDIC و آژانس های بانکی فدرال ایجاد کرد. بزرگترین تغییراتی که پزشکان در این زمینه باید از آنها آگاه باشند چیست؟

اداره حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) تمرکز خود را به حل و فصل مسائل بیشتر از طریق نظارت و نه اجرای قانون تغییر داده است. این مرکز همچنین به جای استفاده از اختیارات غیرمنصفانه ، فریبنده یا سو Ab استفاده (UDAAP) از اختیارات خود برای ایجاد الزامات جدیدی که به صراحت در اساسنامه ها یا آیین نامه ها وجود ندارد ، بر تخطی های روشن تمرکز کرده است. دفتر نظارت بر ارز (OCC) و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) رویکرد بانکداری بیشتری را در مورد چگونگی استفاده از قانون بانک ملی (NBA) / قانون بیمه سپرده فدرال (FDIA) و همچنین به نظر می رسد در استفاده از مرجع اجرای خود کمتر تهاجمی بوده اند.

انتظار می رود در ماه های اول دولت ورودی بایدن چه تغییراتی ایجاد شود؟

رهبری CFPB و OCC تحت کنترل دموکراتیک ها قرار خواهد گرفت ، بنابراین تأثیر تغییر سریعاً در آنجا احساس می شود. ما طی دو ماه آینده خواهیم فهمید که چگونه تعادل احزاب در میان کمیسیونرهای کمیسیون تجارت فدرال (FTC) و FDIC تغییر خواهد کرد.

همه آژانس ها ممکن است رویکرد تهاجمی تری نسبت به اجرا داشته باشند ، به ویژه در زمینه وام های عادلانه. پیش بینی می شود که CFPB تلاش کند توانایی بازپرداخت مواد اولیه در قانون وام دهی به دلار را بازگرداند. CFPB همچنین ممکن است سعی کند قانون جمع آوری بدهی که اخیراً نهایی شده است ، از نظر مصرف کننده دوستانه تر باشد. همچنین ممکن است CFPB دوره ای را برای نظارت بر وام دهندگان اقساطی آغاز کند.

COVID-19 چه تاثیری بر صنعت داشته است؟

بیماری همه گیر باعث شده است که صنعت خدمات مالی به دلیل ترکیب عدم اطمینان اقتصادی و محدودیت های پرسنلی ، رویکرد محافظه کارانه تری در اجرای محصولات جدید و ایجاد تغییرات دیگر داشته باشد. همچنین منجر به الزامات جدید قانون گزارش اعتبار منصفانه شده است.

به طور کلی ، ما شاهد افزایش در فعالیت های نظارتی و اجرایی ایالتی هستیم ، شاید به عنوان واکنشی نسبت به کمبود فعالیت قابل درک در سطح فدرال.

در چه مناطقی خطر دعاوی خصوصی ، از جمله اقدامات طبقاتی ، همچنان زیاد است؟

قانون شیوه های جمع آوری بدهی عادلانه ، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تلفنی و قانون گزارش اعتبار منصفانه همه همچنان در معرض خطر قرار دارند. اگر اقتصاد همچنان به چالش کشیده شود ، احتمالاً پرونده های قضایی بیشتری علیه طلبکاران ، به ویژه وام دهندگان وام ها وجود دارد. در برنامه امسال ما بار دیگر از طرفداران برجسته مصرف کننده در مورد پرونده هایی که آنها در حال کار بوده اند و اولویت های دادرسی آنها در پیش است ، می شنویم.

برخی از نکات کلیدی که وکلا باید در مورد نوآوری های فناوری مانند Blockchain و تأثیرات آن بر صنعت بدانند چیست؟

پیشرفت های فن آوری مانند استفاده از داده های جایگزین و برجستگی روز افزون تجارب مشتری آنلاین و برنامه های تلفن همراه ، چالش های جدیدی را ایجاد می کند ، از جمله اقدامات یا اقدامات ناعادلانه یا فریبنده (UDAP) ، UDAAP و مسائل مربوط به حریم خصوصی. برنامه ما به تلاقی بین فن آوری های جدید و محصولات جدید و چارچوب های نظارتی موجود نگاه می کند.

چه چیزی کنفرانس PLI را منحصر به فرد می کند؟

این بیست و پنجمین سال PLI است که این کنفرانس را ارائه می دهد ، که به لطف دانشکده استثنایی ما که طیف وسیعی از دیدگاه ها را به عنوان برنامه برتر خدمات مالی مصرف کننده CLE در کشور شناخته می شود. رویداد امسال با سخنرانی اصلی رئیس سابق CFPB ریچارد كوردری آغاز خواهد شد ، كسی كه كمی كتابی را منتشر كرد با نام كمیته همه گیر در ایالات متحده دیده بان: حمایت از مصرف کنندگان چگونه می تواند باعث نجات خانواده ها ، اقتصاد و دموکراسی ما شود. ما همچنین یک پنل یک ساعته کاملا جدید خواهیم داشت که به تنوع و گنجاندن / از بین بردن موضوعات مغرضانه در محل کار قانونی می پردازد (یک ساعت از این نوع اعتبار ارائه می شود) ، و ما به ارائه یک ساعت کامل اعتبار اخلاق ادامه خواهیم داد همچنین.

کلیک اینجا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در 25 امین موسسه خدمات مالی مصرف کننده سالانه.


Practising Law Institute یک سازمان یادگیری غیرانتفاعی است که به نگه داشتن وکلا و سایر متخصصان در خط مقدم دانش و تخصص اختصاص دارد. PLI توسط Regents از دانشگاه ایالت نیویورک منشور شده است و در سال 1933 توسط هارولد پی سلیگسون تاسیس شد. این سازمان بالاترین کیفیت ، برنامه های معتبر ، مداوم حقوقی و حرفه ای را در قالب های مختلف ارائه می دهد که توسط بیش از 4000 هیئت علمی داوطلب از جمله وکلای برجسته ، قضات ، بانکداران سرمایه گذاری ، حسابداران ، مشاوران شرکت ها و تنظیم کننده های دولت ایالات متحده و بین المللی ارائه می شود. PLI کتابخانه جامعی از رساله ها ، کتاب های درسی ، کتاب های پاسخ و مجلات را که از طریق بستر آنلاین PLI PLUS نیز در دسترس است ، منتشر می کند. ماهیت مأموریت PLI تعهد آن به جامعه pro bono است. پخش های زنده آینده PLI را مشاهده کنید اینجا.

logo-footer