Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اکثر مردم موافق هستند که صنعت حقوقی حرفه ای نسبتاً اجتماعی است. وکلای دادگستری به طور منظم با موکلین ، مخالفان ، افسران دادگاه و همکارانشان ارتباط برقرار می کنند و افرادی که از خارج از کشور خارج می شوند ممکن است برای جستجوی روابط اجتماعی که برای موفقیت به عنوان وکیل مهم است ، اوقات بیشتری داشته باشند. با این حال ، این بدان معنا نیست که وکلای درون گرا برای پیشرفت و موفقیت در دفاتر حقوقی باید با چالش هایی روبرو شوند و از وکلا درون گرا باید در مغازه های مختلف استقبال بیشتری شود.

ایجاد ارتباطات اجتماعی و تعامل با دیگران ، اغلب به عنوان راهی برای پیشرفت در دفاتر حقوقی تلقی می شود. به طور طبیعی مردم بیشتر طرفدار افرادی هستند که با آنها معاشرت کرده اند زیرا آنها پس از آن چنین افرادی را نه تنها به عنوان همکار در یک دفتر بلکه به عنوان دوستانی که زندگی خارج از دفتر دارند می شناسند. علاوه بر این ، معاشرت اغلب عنصر مهم توسعه تجارت است. مشتری ها در صورت تعامل با وكیل در سطح عمیق تر و شخصی تر ، به احتمال زیاد به شخصی اعتماد می كنند و افراد برون گرا در ایجاد ارتباطات مورد نیاز برای تهیه ی كتاب تجارت مثرتر هستند.

با این حال ، وکلای درون گرا می توانند به عنوان اعضای یک تیم ارزشمند باشند حتی اگر آنها به اندازه سایر وکلا تمایل به تعامل با همکاران یا دیگران نداشته باشند. ارزش کالای کاری کسی به ندرت به چگونگی درون گرایی یا برون گرایی شخص مبتنی است زیرا پرونده های قضایی ، استدلال های شفاهی و سایر بخشهای مهم روند قضایی به شخص برون گرا یا مهارت افراد بستگی ندارد. علاوه بر این ، فقط به این دلیل که کسی دوست ندارد آنقدر معاشرت کند یا با افراد جدیدی ملاقات کند ، به این معنی نیست که فردی شایستگی پیشرفت کمتری دارد یا باید در مورد همکاران برون گرا با قاطعیت بیشتری قضاوت شود.

با این وجود ، طبق تجربه من ، همکاران درونگرا ممکن است در شرکت های حقوقی متعددی با چالش روبرو شوند. شاید در درجه اول ، بنگاه های حقوقی ممکن است بر اساس کسانی که دوست دارند تصمیم بگیرند درست به همان اندازه که می توانند بهترین کار حقوقی را انجام دهند. و افرادی که مردم دوست دارند اغلب تابعی از کسانی است که آن شخص با آنها معاشرت کرده یا احساس می کند با آنها پیوند عمیق و شخصی تری دارند.

در اوایل کارم ، در یک دفتر حقوقی کار می کردم که یک کلاس کاردانی تابستانی با چند نفر از همکاران تابستانی خارج شده و یک کاردانی تابستانی داشت که بسیار درون گرا بود. همکار درون گرای درون گراتر با شرکت در لیگ سافت بال تابستان ، گردش های داوطلبانه اجتماعی یا سایر رویدادهایی که این فرد را ملزم به بیرون رفتن از پوسته خود می کرد ، احساس راحتی نمی کرد. من کاملاً مطمئن نیستم که این شخص در انجام وظایف چقدر خوب عمل کرده است زیرا من مستقیماً بر آنها نظارت نمی کردم ، بنابراین قطعاً مشاهدات مرا با یک نمک انجام دهید.

در هر صورت ، وقتی زمان پیشنهاد شرکت رسید ، آنها تصمیم گرفتند که به همه پیشنهاد دهند ، به جز کارمند تابستان درونگرا. همکار تابستانی به یک دانشکده عالی حقوق رفت و به نظر می رسید که آنها کارهای خوبی انجام داده اند اما پس از پایان برنامه تابستانی بدون پیشنهاد کار بودند. این واقعیت که این شخص به همان اندازه با افراد دیگر شرکت ارتباط برقرار نمی کند ، به این معنی نیست که این نامزد در آن مغازه وکالت محکمی ایجاد نمی کند و شرکت ها باید بیشتر آرزو داشته باشند تا به شرکای درون گرا فرصت موفقیت در شرکت ها را بدهند.

موسسات حقوقی بیشتری نیز باید فعالیت خود را تغییر دهند تا بتوانند از پتانسیل کامل همکاران درونگرا استفاده کنند. در برخی از شرکت ها ، به ویژه شرکت های حقوقی بزرگتر ، معمولاً وکلای تیمی جلسات طوفان فکری زیادی دارند تا ایده های لازم برای حل یک مشکل را ارائه دهند. چنین جلساتی می تواند بسیار مفید باشد زیرا افراد بیشتر از یک جلسه بهتر هستند و هرچه افراد بیشتری با یک مشکل روبرو شوند ، به طور کلی گروه خلاق تر می شوند. من یک فرد برونگرا هستم ، اما از تجربه خودم ، همکاران درونگرا ممکن است کمتر در مورد گروه بزرگی از افراد نظر دهند. به همین ترتیب ، اگر به همكاران خود اجازه دهند در محیط های خصوصی مشاوره دهند ، شركت های حقوقی می توانند از توانایی بالاتری استفاده كنند تا همكاران درون گرا در انتقال عقاید راحت تر باشند.

علاوه بر این ، شرکت های حقوقی باید تشخیص دهند که وقایع اجتماعی اجباری می توانند برای همکاران درونگرا بسیار دلهره آور باشند. افرادی که درون گرا هستند ممکن است تمایل به تعامل با همکاران خود در یک محیط اجتماعی نداشته باشند و ممکن است در فصل تعطیلات و سایر دوره هایی که با رویدادهای اجباری اجتماعی کاری پر شده اند ، احساس اضطراب کنند. شرکت های حقوقی باید سعی کنند میزان رویدادهای اجتماعی اجباری را که در طول سال برگزار می کنند محدود کنند و ترجیحاً رویدادهای اجتماعی را کاملاً داوطلبانه جلوه دهند تا افراد درون گرا بتوانند از حضور در چنین کارهایی از هرگونه مساله ای جلوگیری کنند.

همه گفته شده است ، شغل وکالت اغلب افراد را ملزم به تعامل با دیگران می کند ، و در نتیجه افراد برون گرا ممکن است به دلیل ارتباطات اجتماعی و شخصی که قادر به ایجاد آنها هستند پاداش دریافت کنند. با این حال ، شرکتهای حقوقی درون گرا باید توسط شرکتهای حقوقی ارزش قائل شوند ، و تعداد بیشتری از مغازه ها باید همکاران درونگرا را در خود جای دهند و به جای اینکه چقدر برونگرا یا درون گرا هستند ، بر اساس کالای کار خود ، همه همکاران را قضاوت کنند.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وامهای دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer