Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

پروفسور امی چوا (با مجوز از ایمی چوا)

اد توجه داشته باشید: این ستون در اصل ظاهر شد بر صلاحیت اصلی، آخرین انتشار Substack از David Lat. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد صلاحیت اصلی در مورد آن کسب کنید درباره صفحه، و می توانید از این طریق مشترک شوید صفحه ثبت نام.

حوا حوا ، دختر طلایی. دختر جلد دختر همسایه ، دختر روی ماه. زمان برای حوا خوب بوده است. زندگی به همان جایی که او می رود می رود. او مشخصات ، پوشش ، آشکار ، گزارش ، آنچه می خورد و آنچه می پوشد و چه کسی را می شناسد و کجا بوده و چه زمانی و کجا می رود ، گزارش شده است. حوا همه شما همه چیز راجع به حوا می دانید.

– آدیسون دیویت ، همه چیز درباره حوا (1950)

طی هفت ماهی که در دادگستری اصلی می نویسم ، برخی از برجسته ترین چهره های حرفه وکالت را شامل می شود ، از جمله قضات برجسته ، شرکای شرکت حقوقی ، وکلای داخلی و استادان حقوق. چه کسی برای رتبه بندی بهترین بوده است؟

با توجه به لیست من محبوب ترین پست ها، هیچ کس به جز امی چوا. او جان M. Duff ، جونیور استاد حقوق در دانشکده حقوق ییل (YLS) است ، اگرچه مشهور است نه به عنوان یک دانشگاهی حقوقی بلکه به عنوان نویسنده خاطرات بحث برانگیز و پر فروش والدین ، سرود نبرد مادر ببر. او همچنین همسر یکی دیگر از اعضای هیئت علمی YLS ، به نام جد روبنفلد است (و برخی از آنها به طور کلی “چوبنفلد“).

طی چند هفته گذشته ، مقالاتی در مورد Chua در چندین خبرگزاری مهم منتشر شده است. در حال حاضر ، به نظر می رسد که هر روزنامه نگار در کشور است تعقیب امی.

چرا این استاد 58 ساله حقوق ، بیش از یک دهه پس از ، دوباره در عناوین خبری قرار گرفته است مجله وال استریت ژورنال ویروسی که رانده مادر ببر به لیست پرفروش ترین ها؟ برای رسیدن به این ، به من مراجعه کنید داستان قبلی در مورد Chua، یا این نسخه CliffsNotes را بخوانید:

  1. چند سال پیش ، چوا متهم شد که در اطراف دانش آموزان رفتار نامناسبی انجام داده ، دست به گریبان شده و سخنان نامشخص یا حتی توهین آمیز به آنها گفته است. شوهرش جد روبنفلد ، 62 ساله ، به مراتب بیشتر دچار مشکلات شد – معلق از دانشکده YLS برای دو سال، پس از تحقیقات دانشگاه در مورد ادعاها مبنی بر آزار و اذیت جنسی چندین دانشجوی دختر. این تحقیقات در آگوست سال 2020 به پایان رسید و روبنفلد در میانه اجرای محرومیت است. (روبنفلد آزار و اذیت جنسی هر شخص را انکار می کند.)
  2. بعد از شکایت از او ، چوا به توافق نامه 2019 با دولت YLS رسید که در آن او ابراز تاسف عمیق برای جرمی کسی و متعهد به نوشیدن و معاشرت با دانش آموزان خارج از کلاس. او همچنین توافق کرد که دوره های لازم را تا اطلاع بعدی تدریس نکند. از کمیته دفتریاری یل کناره گیری کرد ، جایی که او نقش مهمی در کمک به دانشجویان برای اخذ مقامات معتبر قضایی ایفا کرد ، و اغلب سکوهایی را برای مشاغل قانونی موفق راه اندازی کرد. و یک جریمه مالی نامعلوم اما “قابل توجه” پرداخت کرد.
  3. در اوایل سال جاری ، دانشجویان YLS با “پرونده“شواهدی که ظاهرا نشان می دهد Chua میهمانی های شام را برای دانشجویان در خانه خود میزبانی کرده است – در طی همه گیر شدن بیماری ، همراه با مشروبات الکلی ، با حضور قضات فدرال – بر خلاف توافق نامه سال 2019 ، و همچنین پروتکل های COVID-19.
  4. چوا میزبانی از مهمانی های شام را تکذیب کرد، اما اعتراف كرد كه در طي همه گیري تعداد انگشت شماری دانشجو به خانه خود برده است تا از طريق بحران هاي شخصي به اين دانش آموزان كمك كند. وی گفت که این بخشی از تعهد مداوم او در حمایت و راهنمایی دانش آموزان ، به ویژه دانش آموزان از است اقلیت ها یا جوامع حاشیه ای، و آنها به روشی دور از اجتماع ، دور هم نشسته و پنجره های باز نشستند. یکی از دانش آموزان یک بطری شراب برای یکی از مهمانی ها آورد. آن را باز کرد و یک لیوان به او ریخت ، اما خودش به فرسکاس چسبید. او ممکن است میان وعده سرو کرده باشد ، اما “شام” نه. وی با این استدلال که موافقت کرده است از معاشرت با دانشجویان “برای آینده قابل پیش بینی” خودداری کند ، نقض توافقنامه سال 2019 را انکار می کند – دوره ای که به گفته وی تا زمان حضور دانش آموزان در خانه خود به پایان رسیده است.
  5. در پی ادعاهای مربوط به مهمانی های شام مست ، چوا کلاس “گروه کوچک” را از دست داد او قرار بود پاییز امسال تدریس کند (یا به این دلیل که از او گرفته شد یا بسته به اینکه به چه کسی اعتقاد دارید ، آن را رها کرد). تنش بین Chua ، Rubenfeld و دولت YLS ، به رهبری دین هدر Gerken ، در حال افزایش است.

این تلاش من برای توصیف ، تا حد امکان عینی ، آنچه تا به امروز در “Dinner Party-gate” یا به سادگی “Dinnergate” اتفاق افتاده است. این بحث و مجادله ، ماه ها دانشکده حقوق ییل – دانشکده شماره یک حقوق کشور ، مادربزرگ تا چهار نفر از 9 قاضی دادگاه عالی ، محل پرورش رهبران آینده – را درگیر کرده است.

اگر گزارش من از وقایع اخیر در YLS را نمی پسندید ، جایگزین کم ندارید. در واقع ، شش هفته گذشته حداقل پنج مقاله قابل توجه در مورد امی چوا برای ما آورده است که در مجموع تقریباً 20،000 کلمه است. من همه آنها را چندین بار خوانده ام ، و جالب ترین یا منحصر به فردترین مورد را از هر کدام بیرون آورده ام. برای هر قطعه ، من “Juiciness Score” را ارائه کرده ام ، با 1 کم آب ترین و 10 با آب ترین. یک “Pro-Chua Score” ، با 1 بیشترین ضد Chua و 10 بیشترین Chua؛ و ارزیابی نهایی من.

هدف این خلاصه همان هدف است اعلامیه قضایی، خلاصه اخبار حقوقی هفتگی که برای آن ارسال می کنم مشترکین پولی هر شنبه صلاحیت اصلی: من همه چیز را می خوانم ، بنابراین شما مجبور نیستید. پس از خواندن این یک پست ، برای تابستان آماده خواهید بود ، آماده رفتن به هر مهمانی کوکتل Hamptons یا کلم کیک Martha’s Vineyard هستید و بهترین های آنها را از L’Affaire Chua دوست دارید. خواهش میکنم!

ادامه مطالعه در صلاحیت اصلی …


دیوید لات، سردبیر موسس کتاب “بالاتر از قانون” ، نویسنده و بلندگو در مورد قانون و امور حقوقی می توانید با عضویت در مقاله جدیدترین مقاله وی درباره حقوق و حرفه وکالت را بخوانید صلاحیت اصلی، خبرنامه Substack او. کتاب دیوید ، بلندپروازی های عالی: یک رمان (2014) ، توسط نیویورک تایمز به عنوان “پر سر و صداترین رمان سال” در میان نخبگان قانونی توصیف شد. قبل از ورود به رسانه ها و استخدام جهان ، دیوید به عنوان دادستان فدرال ، یک عضو دادگستری در Wachtell Lipton و یک کارمند دادگستری به قاضی Diarmuid F. O’Scannlain از دادگاه تجدید نظر در مدار نهم ایالات متحده کار می کرد. می توانید با David در ارتباط باشید توییتر (DavidLat @)، LinkedIn، و فیس بوک، و می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected].

logo-footer