Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

باید اعتراف کنم که امسال باعث شد که من در آن روزنامه های گفتگو بخوانم. من در مورد افرادی که زندگی آنها کوتاه شده تعجب کردم. من تعجب کردم که زندگی آنها چگونه بوده است. من در مورد خانواده و دوستان و همکارانی که آنها را ترک کرده اند تعجب کردم.

و من در مورد میراث آن همه زندگی از دست رفته تعجب کردم. نه میراث به مفهوم مالی ، بلکه زندگی هایی که آنها لمس کرده اند ، شیوه های شکل گیری جوامع خود و تأثیراتی که بر افراد اطراف خود گذاشته اند.

گزارش شده است استیو جابز گفت: “ما اینجا هستیم ، تا در جهان فرو بریزیم.” همه ما فرورفتگی می کنیم ، هر کدام به روش خودمان. این میراث ماست.

شرکت ها ، مانند مردم ، میراث باقی مانده اند. این واقعیت در حالی که من درمورد مرگ در مورد این هفته فکر کردم ، خانه را تحت تأثیر قرار داد هوش ROSS، شرکتی که در استفاده از هوش مصنوعی در تحقیقات حقوقی ، تصمیم گیری برای تعطیل کردن ، به پیشگامان کمک کرد من جمعه گزارش کردم.

مرگ مانند بسیاری از مرگ های امسال زودرس احساس شد. و تأثیر مستقیم آن فقط بر یک نهاد شرکتی یا ترازنامه نبود ، بلکه بر افراد بسیار انسانی بود که بخشی از شرکت بودند و طی سالها به رشد آن کمک کردند.

نوآوری آسان نیست. پذیرفتن وضعیت موجود کار آسانی نیست. شرکت هایی که تلاش می کنند همه چیز را متزلزل کنند ، در معرض شکست هستند. در حقیقت ، بسیاری شکست می خورند. رک و پوست کنده ، برخی به دلیل ایده بدی شکست می خورند. برخی دیگر به دلیل ضعف اجرا یا مدیریت شکست می خورند. و برخی به دلیل اینکه از منحنی جلوتر هستند شکست می خورند ، زیرا بازار برای آنها آماده نیست.

من طی بسیاری از سالها شاهد شکست بسیاری از شرکتها یا محصولات بوده ام. برای مثال سال گذشته مرگ تالی را به ارمغان آورد، محصولی است که به کاربران امکان می دهد زمان خود را از طریق دستورات صوتی با استفاده از آمازون الکسا یا دستیار Google ردیابی کنند.

فقط یک سال قبل ، آن را به عنوان بهترین ادغام جدید با سیستم عامل تمرین Clio ، جایزه نوآوری 100000 دلار در مسابقات افتتاحیه Clio Launch // Code برنده کرده بود. این محصول واقعاً نوآورانه بود. اما هرگز به اندازه کافی بازار پیدا نکرد تا بتواند خود را حفظ کند.

حتی محصولات شرکت های مستقر نیز گاهی اوقات با شکست مواجه می شوند. ما این را در سال 2017 ، وقتی دیدیم LexisNexis مدیر شرکت خود را تعطیل کرد نرم افزار مدیریت عمل پس از شش سال توسعه. این پاسخ شرکت به سیستم عامل هایی مانند Clio ، MyCase ، Rocket Matter و PracticePanther بوده است ، اما هرگز مورد توجه جدی قرار نگرفت.

گاهی اوقات مرگ و میر شرکت ها به سختی متوجه می شوند ، مگر توسط کسانی که کارمند و مشتری آنها بودند. اما مرگ ROSS به نظر من ملموس تر است. من فکر می کنم این به این دلیل است که میراث آن در سراسر صنعت حقوقی گسترده شده و به تعبیری حتی از محصول واقعی آن نیز بیشتر است.

در واقع ، برای مدتی ، محصول آن تماماً وجود یک شبح را داشت. همانطور که در آن بازگو کردم یک پست طولانی پس از بازدید از شرکت در سال گذشته ، ROSS سالها کفپوش محرمانه بودن محصولات خود را حفظ می کرد.

من سالها مدیر عامل شرکت Andrew Arruda را آزرده خاطر کرده ام که اجازه دهد بدون موفقیت موفق به بررسی آن شوم. در کنفرانسی از کتابداران حقوق در سال 2017 ، Arruda در طی یک پنل به دلیل عدم شفافیت شرکت خود فراخوانده شد. من در یافتن کسی که بگوید از این محصول استفاده کرده است مشکل داشتم.

اما همانطور که من در همان پست بازگو کردم ، این شرکت سال گذشته با چهره ای روبرو شد ، آخرین رشته های آن کف را خرد کرد و به جای آن محصول را برای آزمایشات رایگان توسط هر کسی باز کرد و مرا برای یک نگاه نامحدود در پشت پرده به تورنتو دعوت کرد. .

آررودا آن زمان به من گفت ، این رازداری محافظت از فناوری این شرکت بوده است. آنها بعنوان یکی از اولین شرکتهایی که در تحقیقات حقوقی به هوش مصنوعی توجه داشتند ، معتقد بودند که چیزی منحصر به فرد می سازند و از این ترس دارند که رقیبی آن را از زیر آنها بدزد. بنابراین آنها محصول را نزدیک جلیقه نگه داشتند تا اینکه مطمئن شدند که آماده است.

در حالی که ROSS از سرقت فناوری خود توسط یک رقیب می ترسید ، اما پیچ و خم عجیب سرنوشت این است که یک رقیب اکنون ادعا می کند ROSS است که سارق بوده است و همین دعاوی ایجاد شده توسط این ادعا است که باعث شده ROSS عملیات خود را متوقف کند.

البته ، این تنها رقیبی نیست که این ادعا را مطرح می کند – این تامسون رویترز ، صاحب Westlaw ، گوریل 800 پوندی دنیای تحقیقات حقوقی است ، گوریل با تمام موزهای مورد نیاز برای ثبت یک دادگاه گسترده ، اگر نیاز باشد

این باعث شد که ROSS نتواند منابع مالی جدید و یک چشم انداز جذاب برای خرید را جمع کند. با کاهش سرمایه عملیاتی آن ، چاره ای جز تعطیلی نداشت.

دعوا ممکن است کاهشی باشد که کمر شتر را شکسته است. ROSS پیش از آغاز دادخواست به دنبال سرمایه گذاران جدید یا خرید بود. این مدل مدل های مختلف فروش را تجربه کرده و مخاطبان حقوقی مختلفی را هدف قرار داده است.

حتی شش سال پس از تاسیس ، ROSS در تلاش بود تا محصولی بدیع را در یک زمینه شلوغ معرفی کند. بازار تحقیقات حقوقی تحت سلطه Westlaw و LexisNexis باقی مانده است ، اما همچنین محل استقرار شرکت های میان بازار به طور فزاینده ای مانند Fastcase است که ادعا می کند اکنون 900000 مشترک دارد و Casemaker و سایر استارت آپ های نوآور ، به ویژه در سال های اخیر Casetext.

اما ROSS میراثی برجای گذاشته است که فراتر از محصولی است که تولید کرده و افراد با استعدادی است که به تولید آن کمک کرده اند. در واقع ، این یک میراث مضاعف است.

اول ، ذهن ما را به ایده هوش مصنوعی در تحقیقات حقوقی باز کرد. در روزهای آغازین ، گزارش های رسانه ای کلیک-طعمه که آن را به عنوان یک وکیل ربات – یا بدتر از آن ، به عنوان رباتی که جایگزین وکلا می شود – مورد استفاده قرار گرفت و مانع شد.

اما این توجه رسانه ها تریبونی به ROSS داد که از طریق آن می تواند بحث در مورد AI را در قانون به پیش ببرد و در نهایت ، به همین دلیل ، به ترس و خوی و پذیرش کمک کند.

ROSS اولین شرکتی نبود که از هوش مصنوعی در فناوری تحقیقات حقوقی استفاده کرد. در حقیقت ، این افتخار احتمالاً نصیب تامسون رویترز می شود ، همان شرکتی که ROSS را از تجارت خارج می کند. اما ROSS – و به ویژه مدیر عامل شرکت Arruda – این موضوع را برای مدتی ، ظاهراً در هر کنفرانس حقوقی و در هر نشریه حقوقی ، به موضوعی فراگیر تبدیل کرد. بدون ROSS ، پذیرش هوش مصنوعی ما به این سرعت نبود.

میراث دوم آن کمک به گشودن بازار تحقیقات حقوقی برای نوآوری است. برای دهه ها ، انحصار وستلاو و لکسیس نکسیس بر آن بازار حاکم بود. البته برخی دیگر ، به ویژه Fastcase و Casemaker ، به لطف مدل های منحصر به فردشان در فروش معاملات نوسان ، لبه هایشان را گرفته بودند و همیشه استارت آپ های دیگری نیز در این فضا وجود داشته اند ، برخی از آنها زنده مانده اند ، برخی دیگر نه.

اما ROSS تقریباً به شکلی خودنمایی به بازار آمد که بوق زد ، “ما نمی ترسیم وضع موجود را بترسیم.” در طی شش سال ، آنها ثابت کردند که یک استارت آپ تند و تیز می تواند واقعاً در بازار خراب شود.

در اینجا دوباره ، ROSS در این کار تنها نبود. شرکت هایی مانند Casetext و Judicata (که Fastcase اخیراً خریداری شده است) به طور مشابه نشان داده است که بازیکنان کوچکتر می توانند تأثیرات بزرگی داشته باشند. در واقع ، هر دو Westlaw و LexisNexis ایده هایی را که برای اولین بار توسط این استارتاپ ها مطرح شده است ، اقتباس کرده اند.

هنوز هم ، میراث ROSS این است که بخشی از این واقعیت است که درها اکنون برای سایر استارت آپ های تندروتر گسترده تر شده و خود را در دنیای تحقیقات حقوقی – یا جهان فناوری حقوقی گسترده تر قرار می دهند. اگر آنها این کار را با استفاده از هوش مصنوعی انجام دهند ، که احتمالاً چنین است ، بهتر است.

بنابراین حتی با پایان یافتن ROSS ، تأثیر آن بر بازار فناوری حقوقی – فرورفتگی آن – همچنان احساس خواهد شد. از این نظر ، ادامه می یابد.


رابرت آمبروگی هست یک وکیل ماساچوست و روزنامه نگاری که بیش از 20 سال به طور عمده از طریق وبلاگ خود به پوشش فناوری حقوقی و وب پرداخته است LawSites.com. وی مدیر اصلی سابق چندین روزنامه حقوقی است و همکار روزنامه است دانشکده مدیریت عمل قانون و افتتاحیه جعبه 50 ارجمند از طریق ایمیل می توانید از طریق آن به او دسترسی پیدا کنید [email protected]، و می توانید او را دنبال کنید توییتر (BobAmbrogi).

logo-footer