Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


هاروارد زرشکی گزارش می دهد که یک میزگرد در مورد اوتیسم پس از اعتراضات به تعویق افتاده است.

با توجه به الف دادخواست Change.org، ایراد اصلی این است که هیئت به اوتیسم به عنوان چیزی که باید درمان شود اشاره می کند و با افراد “عصبی واگرا” و اوتیستیک به عنوان نیاز به درمان برخورد می کند:

این نه تنها به طرز خشونت آمیزی توانمند است، بلکه از نظر علمی نیز نادرست است. عباراتی مانند «برنده شدن در جنگ ما علیه اوتیسم» روایت‌های مشکل‌ساز بی‌شماری را استنباط می‌کند و افراد عصبی واگرا و اوتیسم را به دلیل وجود ساده شیطانی می‌سازد. افزودن عباراتی مانند “چگونه ارتباط برقرار کنیم” و “اوتیسم دانشمند” در پیوند، طبیعتی شبیه به بیگانه را برای افراد اوتیستیک نشان می دهد. ما هم انسان هستیم.»

کریستین کینگ، دانشجوی دانشگاه هاروارد، مخالفت کرد که “صحبت کردن در مورد چیزهایی مانند درمان و درمان اوتیسم یک روایت واقعا سمی است.” معترضان همچنین به نبود بلندگوهای اوتیستیک در پانل اعتراض کردند.

این طومار همچنین نظرات اعضای میزگرد را “اطلاعات نادرست” می نامد و ادعا می کند که حتی برگزاری پانل باعث “ناامن” شدن محوطه دانشگاه می شود:

هاروارد مکان دانش و یادگیری است. اطلاعات نادرست خطرناک است – و سخنرانانی مانند مارسیا هیندز اطلاعات نادرست خشونت آمیزی را در مورد اوتیسم به اشتراک می گذارند و می گویند: “شاید اگر از نامیدن آن اوتیسم دست برداریم و آن را آنطور که هست می نامیم، یک سیستم ایمنی به هم ریخته” می گویند. با حمایت از چنین رویدادی، هاروارد نشان می دهد که محوطه دانشگاه برای افراد اوتیستیک ناامن است و این غیرقابل قبول است.

ایرادات وارد شده به این پنل دقیقاً از نوع بحث هایی است که در دانشگاه های ما تشویق می شود. با این حال، لغو یا به تعویق انداختن این رویداد، مسائل نگران‌کننده‌ای در مورد آزادی بیان و آزادی دانشگاهی ایجاد می‌کند. این استدلال که دیدگاه‌های مخالف، دانشگاه‌ها را «ناامن» می‌کند، در حال تبدیل شدن به یک ادعای رایج در جنبش ضد آزادی بیان است.

حتی اگر معترضان نتوانند پانل را برای تغییر یا تقویت رویداد جذب کنند، می توانند رویداد خود را برگزار کنند. آزادی بیان یعنی همین. در واقع، آنها می توانند به این رویداد اعتراض کنند، به شرطی که سخنرانان داخل مراسم را مختل نکرده یا فریاد نزنند.

این رویداد متشکل از کارشناسان برجسته ای بود که به دنبال به اشتراک گذاشتن تحقیقات در مورد اوتیسم بودند. اگر آنها اوتیسم را به عنوان چیزی که به بهترین وجه “درمان می شود” می بینند، این دیدگاهی است که باید به عنوان موضوع آزادی بیان و آزادی آکادمیک در هاروارد محافظت شود.

این تصمیم بعد از تصمیم گیری بعد از اینکه یک نویسنده رمانتیسیسم بریتانیایی به دلیل دیدگاه هایش در مورد جنسیت از سخنرانی در محوطه دانشگاه ممانعت به عمل آمد، نگران کننده تر است.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer