Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

در 12 ژوئیه ، S&P 500 ، میانگین صنعتی داو جونز ، و Nasdaq Composite همه به بالاترین رکورد رسیدند. رکوردهای قبلی در روز معاملات قبلی ، 9 جولای به دست آمد.

در هفته بعد ، دستاوردهای متوسط ​​کاهش یافت ، تا 19 ژوئیه ، که سهام سقوط کرد. قبل از ناهار، نزدک کامپوزیت 1.7 درصد ، S&P 500 1.9 درصد افت کرد و میانگین صنعتی داون جونز 2.2 درصد افت کرد. رسانه های خبری عمده به مزاحمت های COVID-19 استناد می کنند و سهامداران شرکت هایی که به ویژه در معرض یک دور دیگر قفل قرار می گیرند ، مانند خطوط هوایی و هتل ها ، شکل خاصی از افتادن را به دست می آورند.

در پایان روز ، میانگین صنعتی داون جونز از 20 اکتبر 2020 بدترین روز خود را پشت سر گذاشت. عناوین منتشر شده به دلیل گسترش نوع دلتا و افزایش در موارد COVID-19 در میان واکسیناسیون نشده است.

سپس ، در 20 ژوئیه ، سهام به شدت برگشت. میانگین صنعتی داو جونز با 550 واحد افزایش یافت – کاملاً به ارتفاعات قبل از 19 جولای نرسید ، اما بسیار نزدیک شد. S&P 500 اساساً هر آنچه را که یک روز قبل از دست داده بود به دست آورد. Nasdaq نه تنها ضرر روز دوشنبه خود را پاک کرد ، بلکه سه شنبه نیم درصد بالاتر از روز دوشنبه پایان یافت.

اکنون سرفصل ها اعلام کردند که سهام در حال بهبود هستند علی رغم اینکه “اضطراب کوید”. چگونه ممکن است دیدگاه های رایج در مورد نوع دلتا کشنده و تغییرات گسترده در محاسبه خطر COVID-19 فقط در یک روز به این سرزندگی تغییر کرده باشد؟

خوب ، آنها این کار را نکردند. مطمئناً ، اتفاقاتی که در اخبار روز می افتد می توانند بر بازار سهام تأثیر بگذارند ، اما نه آنچنان که فکر می کنید و نه برای بلند مدت. بیشتر اوقات ، آنچه اتفاق می افتد این است که نویسندگان مالی باید چیزی در مورد تغییرات بزرگ در شاخص های اصلی سهام بنویسند ، بنابراین آنها همزمان با حرکت بورس سهام به آنچه در جهان می گذرد نگاه می کنند ، آن را مقصر می دانند و می گیرند چند نقل قول از افراد صنعت مالی که همان کار را انجام می دهند. من احتمالاً خودم مقصر بوده ام.

اما حقیقت این است که ، اکثریت قریب به اتفاق اوقات ، ما به سادگی نمی دانیم که چرا بورس اوراق بهادار همان کاری را انجام می دهد که روزانه انجام می دهد. سیستم بسیار پیچیده ای برای آن است. حتی در این صورت ، تصدیق اینکه سرنوشت کل اقتصاد ما به سیستمی بستگی دارد که ما آن را نمی فهمیم و نمی توانیم آن را به طور کامل توضیح دهیم ، ناراحت کننده است.

به هر حال ، می توانم ثابت کنم که در موارد COVID-19 که منجر به افت سهام 19 ژوئیه شد ، افزایش واقعی نبود. تعداد پرونده های COVID-19 روزانه تا روز بعد منتشر نمی شود ، بنابراین هرگونه تاثیری که تعداد واقعی پرونده های COVID-19 به روز شده در سهام داشته باشد ، اندکی به تأخیر می افتد. در 17 ژوئیه ، 35509 مورد جدید گزارش شد در ایالات متحده در 18 ژوئیه ، 33،837 مورد جدید در ایالات متحده گزارش شد در 19 ژوئیه ، 34830 مورد جدید وجود داشت – افزایش اندکی نسبت به روز گذشته ، اما یک تاجر سهام نمی دانست که تا 20 ژوئیه ، زمانی که سهام بزرگ بود دستاوردها تا آنجا که کسی در 19 ژوئیه سهام را معامله می کرد ، پرونده های جدید COVID-19 در گذشته نزدیک روند نزولی داشتند ، و نوع دلتا قطعاً در 19 ژوئیه مسری تر از 18 ژوئیه نبود.

اگر طی چند روز گذشته واقعاً کاهش سهام مرتبط با COVID اتفاق می افتاد ، این باید در 20 ژوئیه اتفاق می افتاد ، به محض اینکه مردم می دانستند که در مواردی افزایش کمی داشته است. یا این باید خیلی زودتر از این اتفاق در ژوئیه رخ می داد ، زمانی که شاخص های سهام در نزدیکی رکوردها قرار داشتند ، اما پرونده های جدید COVID-19 بسیار شدیدتر از حال حاضر در حال افزایش بودند. بالاترین بالاترین میزان یک روزه در موارد جدید تاکنون در ماه جاری 40853 مورد در 16 ژوئیه بوده است.

بله ، هنوز نگرانی های زیادی در مورد ویروس کرونا وجود دارد و بله ، سهام برخی از روزها افزایش می یابد و برخی دیگر کاهش می یابد. آیا این دو مورد با هم ارتباط دارند؟ احتمالاً ، اما عمدتاً به روشهایی که درک آنها برای انسان بسیار پیچیده است. به طور قطعی می توان گفت که اگر افت سهام 19 ژوئیه مربوط به ترس COVID-19 بود ، این ترس غیرمنطقی بود ، زیرا منطقاً باید در روزی رخ می داد که موارد COVID-19 بیش از آنکه کمی سقوط کند ، به سرعت بالا می رفت.

بنابراین شاید بعد از واقعیت ، باید دست از این وانمود برداریم که پاسخ های ساده ای وجود دارد و می توان به روشنی توضیح داد که چرا بورس اوراق بهادار همان کاری را کرد که انجام داد. اگر ما در توضیح رفتار بورس آنقدر خوب بودیم ، پیش از این می دانستیم که چه کاری انجام خواهد داد تا اینکه همیشه درگیری داشته باشیم تا منطق بعدی را ارائه دهیم.


جاناتان ولف یک مدعی دعوی مدنی و نویسنده استf JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف گسترده ای از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer