Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

چند روز پیش ، نیویورک تایمز این عالی را منتشر کرد قطعه در مورد کمبود اسپرم ناشی از همه گیری و ظهور “پادشاهان اسپرم” – مردانی که خود را در آنجا قرار می دهند ، از طریق اینترنت و سایر روش ها از آنجا خارج می شوند تا اسپرم خود را به طور گسترده به کسانی که قصد بارداری دارند ارائه دهند. یکی از پادشاهان اسپرم که در این مقاله معرفی شده مهمان این جشنواره بود پادکست من به عنوان میزبان ، به سال 2019 برگردم. اگرچه در این مقاله اشاره ای به آن نشده بود ، اما من ادامه خواهم داد و می گویم که “کایل گوردی” نام واقعی آقا نیست. (در مورد حقیقت داستان او ، و همچنین اهداف او شک و تردید وجود داشت ، و در یک درخواست نادر برای یک مهمان در پادکست ، از او خواسته شد که یک پیشینه بررسی کند. خبر خوب. هیچ سابقه کیفری برای صحبت کردن ، خانم ها.)

با توجه به تعداد زیاد رسوائی ها با وجود بانک های مختلف اسپرم ، و همچنین کمبود جدید تأمین ، جای تعجب نیست که کسانی که به یک خانواده امیدوار هستند (اما یک ماده اصلی را ندارند) به چنین منابع بازار خاکستری روی می آورند. برای کسانی که چنین مسیری را در نظر دارند ، می گویم خریدار (یا دریافت کننده کمک مالی) مواظب باشید! در اینجا سه ​​مشکل اصلی قانونی در زمینه اهدا کنندگان پادشاه اسپرم آورده شده است.

  1. “تلقیح طبیعی” ، رابطه جنسی AKA با اهدا کننده

همانطور که در مقاله ذکر شد ، و همچنین توسط گوردی و سایر پادشاهان اسپرم توضیح داده شده است ، این اهدا کنندگان محبوب اغلب کالاها را از طریق “تلقیح طبیعی” (یا “NI” ، اگر واقعاً به این دنیا هستید) تهیه می کنند. ترجمه: رابطه جنسی. آنها با شما رابطه جنسی برقرار می کنند تا اسپرم خود را به شما “تحویل دهند”. به طور مستقیم. مثل ، واقعاً مستقیم.

این خطرناکترین گزینه از نظر قانونی است. مطمئناً ، بیشتر ایالت ها به نوعی اساسنامه اهدا کننده دارند که از گیرنده ها محافظت می کند تا به عنوان والدین قانونی فرزند متولد شده خود شناخته شوند و از طرف دیگر هیچگونه حقوق و مسئولیت قانونی در قبال فرزندان حاصل از اهداکنندگان ندارند. اما این قوانین ایالتی غیرقابل تغییر شامل “تلقیح طبیعی” نیست و اغلب به طور خاص مشخص می کند که هرگونه فعالیت جنسی منجر به کودک خارج از حمایت قانون است. شاه اسپرم مثال این را می زند آری ناگل، و پرونده های پدری متعددی که علیه او موفقیت آمیز بوده است ، و او را مسئول مالی فرزندان مختلف ناشی از NI یا سایر فعالیت های اهدایی غیرطبیعی است.

  1. قراردادها ، یا فقدان آنها

به عنوان یک وکیل متمرکز بر قانون فناوری کمک به تولید مثل ، البته ، من قصد دارم بگویم که شما باید یک وکیل استخدام کنید – دو نفر واقعاً (یکی برای گیرندگان ، دیگری برای اهدا کننده) – برای تنظیم و مذاکره در مورد قرارداد قبل از مبادله هر کالا. اما واقعاً این یک گام محافظتی حیاتی برای هر دو طرف معامله و همچنین برای فرزندان آینده است. پس از همه ، کودکان ابزارک قابل تعویض نیستند. و برخی از مسائل بسیار واقعی وجود دارد که طرفین باید قبل از حرکت به جلو ، به طور کتبی در مورد آنها به تفصیل بحث و توافق کنند. مانند اینکه چه نوع افشای اطلاعاتی در آینده به اشتراک گذاشته خواهد شد. اگر اهدا کننده در مورد یک بیماری ژنتیکی جدی که ممکن است از طریق اهدای خونش به آن منتقل شده باشد ، آگاه شود ، آیا او موافقت می کند که به سرعت با تمام گیرندگان تماس بگیرد؟ حقوق فرزندان حاصل از این چیست که بدانند اهدا کننده کیست یا چه تعداد خواهر و برادر ناتنی ممکن است در آنجا باشند؟

گرچه استثناهایی برای هر قاعده ای وجود دارد ، من حدس می زنم که پادشاهان اسپرم اغلب برای انجام قراردادهای تنظیم شده و دقیق با گیرندگان خود وقت و تلاش را انجام نمی دهند. به طرز عجیبی ، در پادکست با گوردی ، او یادآور شد که یک دریافت کننده کمک مالی از او خواسته است که قراردادی را امضا کند ، بنابراین او صرفاً یک نام جعلی (دیگری) را امضا کرده است. بیایید ببینیم چه مدت طول می کشد! مسیری که از نظر قانونی پیشنهاد نشده است.

  1. ازدواج با خواهر و برادری

حداقل یکی از پادشاهان اسپرم در داخل نیویورک تایمز مقاله اعتراف كرد كه او به دنبال “بالا بردن شماره هاي خود” است – تعداد كودكاني كه از اسپرم او باردار شده اند. افراد غیرجنسی در بین ما تمایل دارند که بهترین اهدا کنندگان را به اهدا کنندگان اسپرم نسبت دهند. ما امیدواریم که این اهدا کنندگان فقط می خواهند از این طریق شخصی و معنی دار به دیگران کمک کنند. ما نمی خواهیم فکر کنیم که چیزی خودشیفته یا پیچ خورده در مورد مردی که به طور فعال تلاش می کند تا آنجا که ممکن است فرزندان خود را تحریک کند وجود دارد. با توجه به موارد خاص ، اما – مانند اهدا کننده هلندی با احتمالاً 1000 کودک به علاوه – واقعیت این است که برخی از اهدا کنندگان انگیزه های بسیار سوال برانگیزی دارند که به طور گسترده ای احتمال اینکه یک نفر به طور ناخودآگاه با یک خواهر و برادر ناتنی خود قرار دوستی (یا ازدواج) داشته باشد را افزایش می دهد.

پروفسور جودی مادیرا، یک استاد حقوق که درگیر مسائل حقوقی فن آوری کمک باروری و رفتار پادشاه اسپرم است ، به راحتی با افرادی که خواهان فرزند هستند همدردی می کند ، اما در دسترسی به اسپرم اهدا کننده مورد نیاز مشکل دارد. با این حال ، مادیرا توضیح داد ، “مردانی که از طریق گروه های فیس بوک و سایت های دیگر به دیگران اسپرم می دهند ، رفتارهای بی پروایی دارند. در صورت ابتلا به بیماری مقاربتی یا ژنتیکی ، افرادی که از نمونه های خود برای بارداری کودک استفاده می کنند بسیار کم است که بتوانند این اهدا کنندگان را مسئول بدانند. ” علاوه بر این ، هیچ راهی برای پیگیری تعداد فرزندان هر یک از این اهدا کنندگان سریال وجود ندارد ، زیرا هیچ کس به جز خود اهدا کننده نمی تواند فعالیت های اهدا را ردیابی کند.

اشتباه نکن اهداكنندگان روح هاي شگفت انگيز و خواب آور هستند. اما فکر نمی کنم خیلی زیاد باشد که بخواهیم هر اهدا کننده فعالیت های رویایی خود را به تعداد معینی از دریافت کنندگان خوش شانس محدود کند و بخاطر دریافت کنندگان ، فرزندان آینده و خودشان مایل باشد که کار پیروی از قانون ایالتی و کمک وکلای دادگستری برای حمایت از طرفین – و امیدوارم که به دنبال منافع نسل بعدی باشید.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer