Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

آمارهای نظرسنجی از نظرسنجی که اخیراً توسط انجمن وکلای آمریکا انجام شده نشان می دهد که وکلا قبل از شروع COVID-19 تحت فشار بودند و این همه گیری فقط اوضاع را بدتر کرده است. البته ، این تعجب آور نیست زیرا می توان گفت که اثرات همه گیری به هر طریقی به هر طریقی تأکید کرده است!

نظرسنجی مورد بحث – نمایه حرفه 2021 – داده های جمع آوری شده توسط ABA از تعدادی از نظرسنجی های مختلف را جمع آوری می کند که بیشتر آنها در سالهای 2020 و 2021 انجام شده است. گزارش، در مورد بسیاری از مسائل مربوط به حرفه وکالت ، از جمله مشخصات جمعیتی وکیل ، همه گیری و تأثیر آن بر عملکرد وکالت ، دیدگاه وکلا در مورد بازنشستگی و آینده و موارد دیگر ، آماری خواهید یافت.

از آنجا که این بیماری همه گیر همچنان بر صنعت حقوقی و زندگی و شیوه های وکلا تأثیر می گذارد ، داده های مربوط به استرس و رفاه متخصصان حقوقی از اهمیت خاصی برخوردار بود. همه ما می دانیم که عمل به وکالت می تواند به خودی خود باعث ایجاد اضطراب شود و همانطور که در زیر می بینید ، عدم قطعیت های همه گیری فقط به افزایش سطح استرس وکلا کمک کرده است.

استرس های مرتبط با همه گیری

ابتدا بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه بیماری همه گیر بر رفاه کلی وکلا تأثیر گذاشته است. از وکلای مورد بررسی خواسته شد که آیا بیماری همه گیر به سطح استرس شغلی آنها افزوده است یا نه ، و بیش از یک سوم (40٪) گزارش دادند که سطح کلی استرس ناشی از کار آنها افزایش یافته است.

به طور قابل توجه ، و مطابق با روند همه گیر همه گیر ، افراد رنگین پوست به طور نامتناسبی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفتند ، به طوری که 48 of از وکلای مشارکت کننده در رنگ که عوامل استرس زای ناشی از کار را افزایش داده اند.

به طور مشابه ، پاسخ به این س significantlyال بین مردان و زنان به طور قابل توجهی متفاوت است. بیش از نیمی (52)) از زنان وکیل معتقد بودند که سطح استرس آنها افزایش یافته است ، در حالی که تنها 34 درصد از مردان این کار را انجام دادند.

استرس کلی

تفاوت بین زنان و مردان شگفت آور نیست زیرا نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که در کل ، حتی قبل از همه گیری ، زنان سطح استرس بالاتری را گزارش کردند. به طور خاص ، دو سوم زنان (67)) استرس متوسط ​​یا شدید را در مقایسه با کمتر از نیمی از مردان (49 reported) گزارش کردند. در نتیجه ، بیشتر زنان نسبت به مردان به دلیل عمل به وکالت احساس سوختگی کردند ، در حالی که 24 درصد از زنان معتقد بودند که به دلیل مشکلات روحی ، فرسودگی شغلی یا استرس ، حرفه وکالت را ترک کرده اند ، در حالی که تنها 17 درصد از مردان .

نتایج نظرسنجی همچنین نشان داد که فشارهای ناشی از وکالت ، که برخی از آنها خودخواسته هستند ، می تواند جان خود را از دست بدهد و منجر به فرسودگی شغلی شود. به عنوان مثال ، وقتی از وکلا خواسته شد تا هفته کاری خود و نحوه نزدیک شدن آنها به تعطیلات را شرح دهند ، داده ها نشان داد که وکلا به ندرت برای خود استراحت می کنند:

  • 38 درصد گفته اند اغلب ساعات طولانی کار می کنند
  • 9 درصد گفته اند که “هرگز دست از کار نمی کشند”
  • 25 درصد گفته اند که در طول روز کاری استراحت کافی نکرده اند
  • 32 درصد گفته اند که برای عدم استفاده از تعطیلات تحت فشار هستند.

با توجه به این پاسخ ها ، جای تعجب نیست که وکلا دارای سطح بالای فرسودگی شغلی هستند. متأسفانه ، نتایج نظرسنجی نشان داد که با وجود سطوح بالای استرس ، بسیاری از شرکت های حقوقی از ارائه خدمات بهداشت روانی کافی برای کارکنان خود عاجزند. در حقیقت ، تنها کمی بیش از نیمی (56)) از وکلای مورد بررسی موافقت کردند که کارفرمایان آنها از نیازهای بهداشت روانی آنها حمایت می کنند. یکی از نمونه های عدم حمایت از وکلا با این واقعیت نشان داده می شود که تنها 26 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گزارش داده اند که شرکت حقوقی آنها اطلاعاتی در مورد برنامه های 12 مرحله ای یا سایر منابع بهداشت روانی ارائه می دهد.

نگرانی در مورد بازگشت به کار

آخرین ، اما نه کم اهمیت ، همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، این همه گیری فقط به سطح استرس وکلا افزوده است. اخیراً نگرانی ها حول محور بازگشت به مشاغل اداری بوده است.

بازگشت آینده به دفتر منشأ احساسات متناقضی برای بسیاری از وکلای مورد بررسی بود. وکلای شرکتهایی با 250 وکیل یا بیشتر بیشترین نگرانی را در مورد بازگشت به دفتر ابراز کردند. از این وکلا ، 71 درصد اظهار داشتند که نگران مسائل ایمنی مربوط به قرار گرفتن در داخل یک ساختمان اداری در طول سالهای 2021 و 2022 هستند. مناطق مورد نگرانی شامل عدم تهویه و امنیت ضعیف در فضاهای عمومی است. نگرانی های مشابهی توسط وکلای شرکت هایی با 100 تا 249 وکیل گزارش شده است که 68 درصد از آنها تمایلی به بازگشت به دفتر ندارند و 75 درصد وکلای شرکت هایی که 50 تا 99 وکیل دارند.

در مقایسه ، وکلای انفرادی و شرکت های کوچک کمتر نگران بودند. تنها 42 درصد از تمرین کنندگان انفرادی تمایلی به بازگشت به دفتر نداشتند ، و همچنین بیش از نیمی (54 درصد) وکلای شرکت های کوچک با 2 تا 9 وکیل.

بنابراین مهم نیست که چگونه داده ها را بریده و برش می دهید ، وکلا تحت فشار هستند. اثرات کلی همه گیری فقط شرایط را برای بسیاری از آنها بدتر کرده است ، و عدم قطعیت اخیر در مورد بازگشت به کار کمکی به این مسائل نمی کند.

تو چطور؟ آیا دچار فرسودگی همه گیر هستید؟ بازگشت شما به مشاغل اداری چگونه است؟


نیکول بلک روچستر ، وکیل نیویورک و مدیر روابط تجاری و اجتماعی در است مورد من، نرم افزار مدیریت عمل حقوق مبتنی بر وب. او بوده است وبلاگ نویسی از سال 2005 ، نوشته است ستون هفتگی برای Daily Record از سال 2007 ، نویسنده است رایانش ابری برای وکلا، نویسندگان همکار رسانه های اجتماعی برای وکلا: مرز بعدی، و نویسندگان همکار حقوق جزا در نیویورک. او به راحتی از پتانسیل ابزارهای روشن و درخشان فناوری ، به همراه غذا و شراب خوب منحرف می شود. می توانید او را در توییتر در آدرس دنبال کنید nikiblack و می توان به او در رسید [email protected].

logo-footer