Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


توسط دارن اسمیت، مشارکت کننده آخر هفته

از آنجایی که در طول سال‌ها دیده‌ام که معترضان درگیر ابراز نارضایتی‌های خود در مدهای مختلف از صلح‌آمیز تا خشونت‌آمیز هستند، بر این باورم که باید دستورالعمل‌هایی را به امید پیشبرد هدفی بدون حواس‌پرتی‌هایی که نه تنها به خاموش کردن پیام‌های مهم سرایت می‌کند، بلکه در جلوگیری از آن ارائه دهم. عواقبی که به دیگران صدمه می زند

من ایده نافرمانی مدنی محترم را پیشنهاد می کنم.

(این مقاله نزدیک به چهار سال پیش در اینجا منتشر شده است و من نسخه به روز شده آن را برای امروز ارائه می کنم. با توجه به رویدادهای خبری فعلی، من معتقدم برخی از خوانندگان ممکن است آن را قابل اجرا بدانند.)

ابتدا باید بگویم که این دستورالعمل ها توصیه حقوقی یا نیاز به ایجاد اختلاف نیست. چنین اقداماتی ممکن است منجر به دستگیری یا پیامدهای مدنی شود. و در حالی که من قانون شکنی را تشویق نمی کنم، برای کسانی که تصمیم می گیرند در این استراتژی شرکت کنند، راه هایی برای انجام چنین اقداماتی برای به حداقل رساندن اثرات منفی وجود دارد. هر فردی باید هزینه/فایده اقدامات خود و هزینه های گسترده تری را که می تواند منجر به رفتار بد دیگران شود را بسنجد. همچنین باید در مورد انتظارات از سیاستمداران، دولت یا پلیس در کشوری که در آن زندگی می‌کنند، واقع بین بود، زیرا بسیاری از کشورهای اقتدارگرا تحمل کمی برای مخالفان دارند و معترضان را به شدت مجازات می‌کنند.

آنچه قابل توجه است این است که تاریخ اغلب نشان می دهد که کسانی که از خشونت یا آسیب مالی امتناع می ورزند، بهتر موفق می شوند میراثی را ایجاد کنند که نام آنها را با جنبش های اجتماعی که دارای تغییرات مثبت هستند مرتبط می کند. چهره های شناخته شده ای مانند دکتر کینگ، رزا پارکس، ثورو و گاندی از به یاد ماندنی ترین و موثرترین آنها هستند. کسانی که نافرمانی مدنی را انتخاب می کنند باید حداقل از یک قانون شرافتی پیروی کنند تا در رساندن پیام مورد نظر مؤثر باشند. منظور من از نافرمانی مدنی برای هدف بحث، درگیر شدن در نقض مشهود اما جزئی برای جلب توجه به یک شکایت یا علتی است که گفتمان عمومی یا مقامات عادی از رسیدگی به آن کوتاهی می‌کنند.

من معتقدم بر کسانی که به دنبال تغییر هستند، واجب است که از حداقل اقدامات مؤثر استفاده کنند، تا در صورت امکان از تظاهرات اجتناب کنند و از کانال های مناسب برای تسهیل تغییرات مثبت استفاده کنند. از تفکر آزاد خود برای تصمیم گیری در مورد مسیر اقدام استفاده کنید و به ویژه نسبت به فرصت طلبان، سیاستمداران یا تأثیرگذارانی که ممکن است از شما برای انجام دستورات خود استفاده کنند و در عین حال آنها را از عواقب آن محافظت می کنند، بدگمان و مشکوک باشید. اما اگر تصمیم به اعتراض یا شرکت در نافرمانی مدنی گرفتید، سعی کنید “تصویر بزرگ” را درک کنید و آماده باشید که مسئولیت اعمال خود را به خصوص در برخورد با مجریان قانون و دیگران بر عهده بگیرید.

مهم است که بدانیم پلیس در حال انجام وظیفه دشمن علت نیست. آنها صرفاً کارمندان دولت هستند و عموماً سیاست گذاری نمی کنند. پلیسی که به منطقه تظاهرات منصوب شده است برای تأمین صلح آنجاست و اغلب آنها همیشه می خواهند کار خود را انجام دهند و به خانه بروند. باید به آنها احترام قائل شد، در غیر این صورت اگر تحت فشار شدید قرار بگیرند، احتمال واکنش نامطلوب بیشتری خواهند داشت.

کسانی هستند که در جلوتر دیده شدن شکایت خود، دستگیری را انتخاب می کنند، معمولاً برای جرایم جزئی مانند تجاوز به قانون. این نه تنها توجه رسانه ها را به خود جلب می کند، بلکه نشان می دهد که گلایه آنها برای آنها اهمیت زیادی دارد، آنها مایلند درجه ای از آزادی را به عنوان نشانه ای در انتقال عزم خود قربانی کنند.

تحصن نمونه کلاسیک این امر است. این تحصن به گونه ای طراحی شده است که منجر به اختلال جزئی در هدف اعتراض شود. پلیس تظاهرات را غیرقانونی اعلام خواهد کرد و به افرادی که تخلیه نمی کنند هشداری در مورد دستگیری قریب الوقوع خواهد داد.

مقاومت فعال در برابر پلیس در تحصن افتخاری نیست: یعنی مقاومت در برابر دستگیری و انجام رفتارهای آشفته. باز هم پلیس محلی سیاست تعیین نمی کند و دشمن نیست. بهتر است اگر فردی روشی را انتخاب کند که منجر به دستگیری شود، با پلیس یا افراد جامعه مبارزه نکند. در عوض برخی از پیشنهاداتی که برای ترویج نافرمانی مدنی محترم پیشنهاد می کنم به شرح زیر است:

 • بایستید و تسلیم دستگیری شوید. به دوربین ها اجازه دهید از رویداد برای اخبار عکس بگیرند. اعتبار شما در برابر مخاطبان مورد نظر شما باعث همدردی یا همذات پنداری بیشتر با شما و پیام شما خواهد شد.
 • پلیس مراحلی را دنبال خواهد کرد که به همه دستگیرشدگان می‌خواهد دستبند بزنند. مظنونان منفعل به گونه ای دستبند زده می شوند که کمتر ناراحت کننده باشد. در غیر این صورت، هنگامی که دستگیرشدگان با دستگیری مبارزه می کنند، اغلب ممکن است دستبندها دو قفل نشوند و منجر به سفت شدن کاف ها شوند. این می تواند برای شما دردناک باشد و هیچ کاری برای هدف شما انجام نمی دهد. به علاوه خود و دیگران را در معرض آسیب احتمالی و اتهامات جنایی بزرگتری مانند مقاومت در برابر دستگیری یا بدتر از آن قرار خواهید داد.
 • در هنگام صدور استناد یا بازداشت حبس فقط آنچه برای شناسایی شما ضروری است و در مورد دوم، مبلغ اسمی وجه نقد برای ترتیب دادن وثیقه یا پرداخت جریمه در صورت تمایل شما به همراه داشته باشید. در تظاهرات اسلحه و کالای قاچاق نیاورید. این می تواند منجر به هزینه های اضافی شود که خارج از حداقل سطح برای انتقال پیام شما بدون حواس پرتی است.
 • با فریاد زدن، جیغ زدن یا بازی دادن به قربانی، به پلیس تحقیر نکنید.
 • ناسزا فریاد نزنید و دیگران را تشویق به ارتکاب خشونت نکنید.
 • اگر در دستگیری منفعل هستید، ممکن است این فرصت را داشته باشید که در راه رفتن به ون زندان یا ماشین گشت با خبرنگاران صحبت کنید. دردسرساز بودن منجر به دور شدن سریع از صحنه می شود و به دلیل اقدامات مذموم خود به دلیل دستگیری خود سرزنش خواهید شد.
 • اگر یک دستگیری دسته جمعی در زندان اتفاق بیفتد، اگر شرافتمندانه رفتار کنید، ممکن است گروه شما سریعتر وارد زندان شده و از آن خارج شود. اگر با دادگاه روبرو شوید، ترجیح می دهید چه چیزی را تجربه کنید. قاضی که اقدامات شما را صرفاً به عنوان یک اقدام خوش‌خیم نافرمانی مدنی می‌بیند یا به عنوان عامل شورشی که باعث آسیب و نقض صلح شده است؟ در حالت اول ممکن است جریمه نقدی دریافت کنید. مورد دوم می تواند منجر به مجازات های قابل توجهی شود که توسط قاضی که مایل به ارسال سرزنش شدید است، وضع می شود. در این صورت انتظار می رود با مدت طولانی تری از حبس و جریمه های مجازات روبرو شوید.
 • حداقل مقدار اقلام را با خود بیاورید و در این کار مودب و صریح باشید. این منجر به فرآیند رزرو سریع‌تر می‌شود و زمانی را که ممکن است در بازداشت بگذرانید به حداقل می‌رساند
 • به کسانی که رویدادها را تماشا می کنند احترام بگذارید. به آنها و شعورشان توهین نکنید. روی پیام تمرکز کنید و به تظاهرات خود موضوعات نامرتبط را که تمایل دارند پیام شما را کم رنگ می کنند، ضمیمه نکنید.
 • به حقوق مالکیت خانه ها و مشاغل مجاور احترام بگذارید. آنها هیچ ربطی به شکایت شما ندارند. آنها مستحق پرداخت خسارت ناشی از شما نیستند. Maurading همچنین اعتبار شما را از بین می برد.
 • پلیس را از اقدام مورد نظر خود در مورد نافرمانی مدنی مطلع کنید تا آنها بتوانند شرایط را مهار کنند و همچنین از حق اعتراض شما محافظت کنند. شما همچنین مقداری از حاشیه را از یک حادثه استرس زا دور خواهید کرد و پلیس ممکن است واقعاً با شما دوستانه باشد. به یاد داشته باشید، چنین درخواستی همچنین به هر خدمات اورژانسی مانند آتش نشانی یا آمبولانس اجازه می دهد تا به وظایف خود ادامه دهند. این همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در برابر معترضانی که ممکن است همان کد افتخار شما را نداشته باشند، محافظت کنید.
 • در صورت تمایل، با خبرگزاری های مختلف اعتراض برنامه ریزی شده خود تماس بگیرید. تمایل خود را برای برگزاری یک تظاهرات مسالمت آمیز اعلام کنید و در اطلاع رسانی شکایات خود با احترام و صریح رفتار کنید. به رسانه ها زمان بدهید تا تیمی را برای پوشش رویداد سازماندهی کنند. اگر با صداقت رفتار کنید، پیام را کنترل خواهید کرد و آنها پیام رسان شما خواهند بود.
 • یک مدیر یا رهبر محترم منصوب کنید که به عنوان نماینده ای که تظاهرات و هدف شما را نمایندگی می کند، عمل کند. این مکانیسمی را برای سازماندهی رویداد، اخبار، خدمات پلیس و جلوگیری از سوء تفاهم فراهم می کند. شما همچنین تصویر حرفه ای را پرورش خواهید داد.
 • هدف شکایت خود را شیطان سازی نکنید. بسیار مهم است که اگر طرف مقابل تصمیم گرفت با خواسته های شما موافقت کند، راهی برای حفظ چهره خود ارائه دهید. اگر به آنها هیچ گزینه ای برای تغییر رفتارشان ندهید، به سادگی شما را به عنوان یک فرصت طلب که آنها را به عنوان یک هدف مناسب انتخاب کرده اید، بررسی می کنند یا از شما دور می کنند. دری را باز نگه دارید حتی اگر انتظار دارید حریفتان هرگز به خواسته های شما تن ندهد. به این ترتیب شما زمینه اخلاقی بالاتری را حفظ می کنید و اگر اعمال شرافتمندانه شما قلب مخاطبان را به دست آورد، آنها به مخالفان شما به دلیل گوش ندادن یا تلاش برای تغییر روش با تمسخر نگاه می کنند.
 • به یاد داشته باشید، همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: “نام مرد آبروی اوست”. اگر تمایل دارید که در آینده به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کنید یا به عنوان یک سخنگوی در دفاع از هدف خود عمل کنید، با پایبندی به اصول نافرمانی مدنی محترم اعتبار خود را حفظ خواهید کرد.

من در ویدیوهای زیر دریافتم که در مورد نحوه مشارکت صحیح و محترمانه در نافرمانی مدنی چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. بازیگران به پیام خود وفادار ماندند، ترتیبی دادند که خبرنگاران نارضایتی ها را بشنوند، و با وقار عمل کردند. آنها با تمجید فراوان ناظران مواجه شدند و در جلب توجه به هدف خود بسیار مؤثر بودند. آنها اعتباری هستند برای آنچه که عزیز هستند.

~+~

~+~

و حالا برای ثمره نافرمانی مدنی محترم آقای کلونی و دیگران. در پخش ویدیوی زیر، پیوندی برای مشاهده ویدیو به صورت خارجی در یوتیوب وجود خواهد داشت. برای مشاهده روی لینک کلیک کنید

https://www.youtube.com/watch?v=7d-R25-wiRs

~+~

همانطور که می بینید، تظاهرکنندگان توجه ملی را به هدف خود جلب کردند. آنها همچنین از این نظر موفق بودند که رسانه ها تصاویری از ساکنان دردمند سودان را همراه با نیاز ضروری برای حل مشکلات پیش روی آن ملت در برنامه خود آوردند. در نتیجه تظاهرکنندگان صد دلار جریمه نقدی و آزادی فوری از زندان دریافت کردند. آقای کلونی هیچ شکی در عزم خود برای فدا کردن آزادی خود برای مردم مظلوم باقی نگذاشت. با این حال، در واقع، او بهای نسبتاً ناچیزی را برای توجه جهانی که به دست آورد، پرداخت.

اکنون بیایید نافرمانی مدنی محترم را با رفتار ناپسند و مزاحم که بازیگران آشوبگر در عمل از خود نشان می دهند، مقایسه کنیم: دعوا. غارت حمله به مردم عادی و پلیس در چند سال گذشته در بخش‌هایی از ایالات متحده، و مطمئناً در جاهای دیگر، همه ما مجبور بوده‌ایم از آزار و اذیت یورش‌های آشوبگران رنج ببریم. آنها برای رفتار مجرمانه خود چه به دست آورده اند. قطعا تحقیر و اغلب برچسب هایی از اراذل و اوباش تا احمق مفید است؟

گاهی اوقات باید تعجب کنید که واقعاً پیامی که تظاهرکنندگان آشوبگر تلاش می کنند منتقل کنند چیست. اصلا میدونن؟ به نتیجه معمول نگاه کنید: پلیس مسلح با تجهیزات ضد شورش و مقابله با تظاهرکنندگان علیه آنها. شهروندان عادی صرفاً خواهان فرار معترضان از شهر هستند و تعداد کمی نسبت به تظاهرکنندگان ابراز همدردی می‌کنند، چه برسد به آرمان آنها.

تقریباً هر کاری که معترضان خشونت آمیز در اینجا انجام می دهند، علیه آرمان خود عمل می کنند و فقط نسبت به آنها به عنوان افراد و جنبش آنها به طور جمعی تحقیر می شود.

اگر گروه خاصی هر بار که اعتراضی را سازماندهی می کنند به اقدامات مذموم ادامه دهند، در نهایت هر بار که این گروه معترض در شهری برای تظاهرات حاضر می شوند، به عنوان افراد منسوخ تلقی می شوند که شایسته احترام نیستند. پیامی که آنها در واقع منتقل کردند بر اعمال آنها متمرکز بود، نه شکایت آنها. و هیچ نتیجه خوبی از تلاش آنها حاصل نمی شود.

عموماً خیلی بهتر است که قانون را زیر پا نگذارید و در همه چیز با شرافت عمل کنید. دیگران را آزار ندهید، مردم را به حال خود رها کنید و به شیطانی تبدیل نشوید که از آن دفاع می کنید. این اصول را به دل بگیرید و دنیا را به سمت بهتر شدن تغییر دهید.

نوشته دارن اسمیت

منابع ویدئو: News2Share; پروژه کافی؛ و تلگراف

نظرات بیان شده در این پست تنها متعلق به نویسنده است و نظرات وبلاگ، میزبان یا سایر وبلاگ نویسان آخر هفته نیست. به عنوان یک انجمن باز، وبلاگ نویسان آخر هفته به طور مستقل بدون تأیید یا بررسی قبلی پست می کنند. محتوا و هرگونه نمایش یا هنری صرفاً تصمیم و مسئولیت آنهاست.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer