Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

مایکل بارت بوسن ، عکاس ، در یک پرونده فدرالی که علیه United Sports انتشارات ، با توجه به ادعای نقض حق نسخه برداری توسط سازمان جمع آوری اخبار ، آغاز کرد ، ضرر اولیه را متحمل شد. مدافع دادخواست انصراف داده بود این اقدام با جاسازی یک پست اینستاگرامی منتشر شده توسط تنیسور کارولین وزنیاکی ، متمرکز بر دفاع از استفاده عادلانه است. در تاریخ 2 نوامبر ، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه شرقی نیویورک موافقت کرد.

این تصمیم باید برای همه ناشرانی که از محتوای رسانه های اجتماعی منتشر شده توسط دیگران در مقالات خود استفاده می کنند ، دارای اهمیت باشد. وقتی محتوای جاسازی شده در کانون مقاله باشد ، استفاده از تصویر در محتوای جاسازی شده باید به عنوان یک استفاده عادلانه تلقی شود.

با این حال ، این حکم نباید به عنوان حکمی تفسیر شود که آزادی مجدد محتوای شخص ثالث را که در ابتدا در رسانه های اجتماعی پخش می شود ، فراهم می کند. نباید این نظر را به عنوان نظریه ای خوانده شود که به افراد امکان می دهد پست های شبکه های اجتماعی را تعبیه کنند زیرا آنها فقط مایل به استفاده از تصاویر موجود در پست های رسانه های اجتماعی هستند و معتقدند که چنین اقداماتی می تواند راه حل نقض حق چاپ باشد.

در پرونده فوری ، متهم یک پست اینستاگرامی توسط وزنیاکی ، که اعلام کرد در حال بازنشستگی از تنیس حرفه ای است ، تعبیه کرد. محتوای دارای حق چاپ حتی متعلق به وزنیاکی نبود بلکه در عوض عکاس بوئسن بود. مقاله متهم به حرفه وزنیاکی متمرکز بود و پست اینستاگرامی وی را برای متن جاسازی کرد.

پیروزی در درخواست انصراف در پرونده نقض حق چاپ بر اساس زمینه های استفاده عادلانه کار ساده ای نیست. طرف متحرک پس از بررسی چهار عامل مجزا باید دادگاه را متقاعد کند که استفاده از محتوای دارای حق چاپ دارای عادلانه است.

نکته اصلی در مورد هدف و ویژگی استفاده از این مورد این بود که استفاده از عکس دارای حق چاپ یکی از مواردی است که خود اثر دارای حق نسخه برداری موضوع داستان بوده و بدین ترتیب عملکرد کار در متن جدید دگرگون می شود. با استناد به رویه قضایی قبلی ، مشخص شد که مقاله ای که یک پست اینستاگرام را شامل یک عکس دارای حق چاپ و گزارشات مربوط به آن را جاسازی می کند ، تحول آور است. این واقعیت که ناشر یک تجارت انتفاعی بوده است ، تاثیری در تغییر شکل دهنده بودن محتوای مورد بحث ندارد.

در این نظرسنجی آمده است: “این نتیجه گیری که مطابق با یک رویه قضایی کاملاً منطبق است ، به ناشران سلطنت آزاد نمی دهد تا هر زمان که در اینستاگرام یا فیس بوک ظاهر می شوند ، تصاویر دارای حق نسخه برداری را کپی و جای گذاری کنند.” “نسبتا،
این خطی را ترسیم می کند که تعادل علاقه عکاسان به محافظت از حق چاپ خود را با علاقه خبرنگاران به پوشش اخبار مربوط به رویدادهای رسانه های اجتماعی متعادل می کند. “

مشخص شد که عامل دوم ، ماهیت اثر دارای حق چاپ ، به نفع متهم کمی آشکار می شود ، زیرا این عکس یک اثر منتشر شده در سایت های شاکی و همچنین اینستاگرام وزنیاکی بود. عامل سوم ، مقدار و میزان قابل توجهی از بخش مورد استفاده ، متهم را صرفاً با جاسازی یک تصویر ، که باعث حفظ نشانه های اینستاگرام و رقیق شدن تصویر می شود ، به نفع متهم قرار داد. بعلاوه ، وزنیاکی قبلاً انتخاب کرده بود که از نسخه اصلی با وضوح کمتر استفاده کند.

سرانجام ، با تأثیر استفاده بر عامل بازار ، دادگاه تشخیص داد که استفاده از متهم در رقابت با شغل عکاس یا تأثیر در ارزش کار وی غیرقابل تصور است. بعلاوه ، تصور می شود که عکس برش خورده و با وضوح پایین جایگزینی ضعیف برای عکس اصلی است ، این زبانی است که مطمئناً توسط متهمان آینده که پست های رسانه های اجتماعی را در محتوای خود قرار می دهند ، استفاده خواهد شد.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای آمریکا ، و استاد کمکی در دانشگاه فلوریدا دانشگاه کالج حقوق است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید DarrenHeitner.

logo-footer