Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


  1. دیشب زمانی که رئیس جمهور جو بایدن در برنامه “جیمی کیمل لایو” ظاهر شد، لحظه جالبی رخ داد. برای اولین مصاحبه شبکه ای خود در 118 روز. زمانی که کیمل بایدن را در مورد امکان صدور فرمان اجرایی در مورد کنترل اسلحه تحت فشار قرار داد. از این گذشته، کیمل گفت: “ترامپ آنها را مانند آب نبات هالووین از دست داد.” بایدن گفت که نمی‌خواهد «از سوءاستفاده ترامپ از قانون اساسی الگوبرداری کند» و «تصویب شود[] کسانی که دوست دارند آب نبات هالووین را دوست دارند.» این یک بیانیه کنایه آمیز از رئیس جمهور بود که مجموعه ای چشمگیر از ضرر و زیان را در دادگاه ها به بار آورده است و متوجه شده اند که او مکرراً محدودیت های قانون اساسی را نادیده گرفته است. ترتیب دادن مصاحبه توسط یک کمدین به جای یک خبرنگار مزیتی دارد. هیچ واکنشی از سوی کیمل در مورد اظهاراتی که به طور چشمگیری در تضاد با کارنامه واقعی رئیس جمهور در دادگاه است، صورت نگرفت.

رئیس‌جمهور اعلام کرد: «من در چارچوب اختیارات ریاست‌جمهوری دستورات اجرایی صادر کرده‌ام تا بتوانم با هر چیزی که مربوط به اسلحه، مالکیت اسلحه و … همه چیزهایی که در اختیار من است، مقابله کنم.» وی سپس اضافه کرد: «آنچه که نمی‌خواهم انجام دهم، و حیله‌گر نیستم، نمی‌خواهم سوءاستفاده ترامپ از قانون اساسی و اختیارات قانون اساسی را تقلید کنم».

این یک ادعای دردناک برای هر کسی بود که در دو سال گذشته زیان های دولت بایدن را در دادگاه دنبال کرده است.

پرزیدنت بایدن مسلماً بدترین رکورد از دست دادن را در دو سال اول هر دوره ریاست جمهوری اخیر داشته است. امسال، دادگاه عالی روز پنجشنبه دستور واکسیناسیون سازمان ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) را برای مشاغلی با 100 کارمند یا بیشتر مسدود کرد. این به دنبال اظهارات رئیس ستاد وی، ران کلین، مبنی بر اینکه آنها “راه حلی” از قانون اساسی در چنین دستورات اجرایی پیدا کرده اند، رخ داد.

رئیس جمهور نسبت به قانون اساسی بودن این اقدامات بی اعتنایی مشابهی نشان داده است. این زمانی بود که بایدن از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) خواست تا یک تعلیق سراسری برای اخراج اجاره‌کنندگان وضع کنند. بایدن اعتراف کرد که مشاور کاخ سفید و کارشناسان حقوقی مورد نظرشان به او گفته اند که این اقدام احتمالاً خلاف قانون اساسی است. علیرغم این نظر قاطع، او به اصرار پلوسی به سخنان پروفسور لارنس تریب گوش داد. علیرغم تعهد برای بازگشت به احترام به “حاکمیت قانون”، بایدن آشکارا پیشنهاد کرد که آنها می توانند از این دعوای قضایی استفاده کنند تا قبل از منع شدن توسط دادگاه، تا آنجا که ممکن است پول از در خارج کنند. هیچ چیز نمی تواند آسیب بیشتری به این دعوا وارد کند و دادگاه های فدرال به سرعت استدلال های CDC و قبیله را رد کردند. دیوان عالی کشور 6-3 حکم داد که این دستور خلاف قانون اساسی است.

این خسارات بلافاصله پس از روی کار آمدن رئیس جمهور شروع به انباشته شدن کرد.

در واشنگتن دی سی، امسال، یک دادگاه فدرال تخلیه شد نتایج قانون فروش اجاره دفتر مدیریت انرژی اقیانوسی وزارت کشور. در ژانویه سال 2021، رئیس جمهور بایدن فرمان اجرایی 14008 را امضا کرد که بر اساس آن اجاره نامه های جدید نفت و گاز در زمین ها و آب های فدرال متوقف شد.

در ویسکانسین، یک دادگاه فدرال پس از اینکه متوجه شد که بایدن درگیر تبعیض نژادی سیستماتیک است، برنامه مناقشه برانگیز 4 میلیارد دلاری کمک فدرال مبتنی بر نژاد برای کشاورزان را متوقف کرد. دادگاه دریافت که “تنها ملاحظات در تعیین اینکه آیا وام های یک کشاورز یا دامدار باید به طور کامل بخشیده شود، نژاد یا منشاء ملی آن شخص است.” به این ترتیب، مشخص شد که کشاورزان “تبعیض را از سوی دولت خود تجربه می کنند.”

دادگاهی در تگزاس دریافت که دولت بایدن با ارجحیت دادن به زنان، اقلیت‌ها و افراد «از نظر اجتماعی و اقتصادی آسیب‌دیده»، درگیر تبعیض سیستماتیک برای اجرای کمک‌های ناشی از COVID-19 برای رستوران‌های آمریکایی است.

در لوئیزیانا، الف دادگاه فدرال دستور داد دولت از توقف اجاره گاز و نفت خود، دریافت که اقدام یکجانبه بایدن، ناقض تفکیک قوا بر اساس قانون اساسی است.

یک قاضی فدرال در فلوریدا علیه دولت و معتقد بود CDC نمی تواند قوانینی را برای کشتی های کروز دیکته کند. دادگاه دریافت که دولت دوباره از اختیارات قانون اساسی خود فراتر رفته است. دادگاه استیناف بعداً درخواست لغو قرار را رد کرد.

دعاوی در برخی از این مناطق ادامه دارد. در واقع، دولت بایدن در تلاش برای پایان دادن به سیاست ترامپ در «ماندن در مکزیک» توسط یک دادگاه دستور داده شد. آن موضوع، با این حال، n استدر مقابل دیوان عالی کشور.

پرزیدنت بایدن اولین رئیس جمهوری نیست که بیش از حد به قدرت اجرایی دست یافته است. در واقع، من از دعوای قضایی در دولت ترامپ نیز انتقاد داشتم. با این حال، این رکورد نشان می دهد که پرزیدنت بایدن از رکورد ترامپ «تقلید» نکرده است، اما ممکن است در واقع از این رکورد فراتر رفته باشد. ترامپ در نهایت به دادگاه عالی رفت و در برخی از این موضوعات مانند ممنوعیت سفر خود پیروز شد.

نکته این نیست که دولت بایدن در برخی از این زمینه ها فاقد استدلال های حسن نیت است، بلکه به نظر می رسد بایدن از تلفات بی شماری در دادگاه ها بی خبر یا نگران نباشد. با این حال، دولت او مکرراً حقوق اساسی را از حمایت برابر گرفته تا تفکیک قوا را نقض کرده است.

حتی با وجود اینکه حزب او هر دو مجلس کنگره را کنترل می کند، پرزیدنت بایدن به درخواست ها برای دستورات اجرایی بیش از حد تسلیم شده است. نتیجه آن مجموعه ای از ضررها بوده است که سابقه زیانباری را برای جانشینان وی ایجاد کرده است. در حالی که موفقیت هایی در دادگاه ها نیز وجود داشته است، ضررهای بایدن تأثیری ماندگار بر میراث و دفتر او خواهد داشت. مطمئناً با جیمی کیمل چیزی برای لاف زدن نیست، اما نادیده گرفتن هم نیست.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer