Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


آری ملبر، مجری MSNBC روز دوشنبه یک لحظه فاش کننده داشت که تقریباً یک لحظه به نظر می رسید مثال بالینی (اگر نه کمیک) انتقال. ملبر هشدار می دهد که ایلان ماسک ممکن است در واقع از توییتر برای “ممنوع کردن مخفیانه” یا “کاهش دسترسی” یک حزب سیاسی یا نامزد استفاده کند. ظاهراً این بدتر از آن است که توییتر آشکارا نامزدها را ممنوع کند و حساب‌های محافظه‌کاران را برای سال‌ها تعلیق کند. ملبر به چپ ها هشدار می دهد که ممکن است از توییتر علیه آنها استفاده شود. . . روشی که از آن علیه مخالفان خود استفاده شده است. او تاکید کرد: “این موضوع بسیار مهم است.” این یک تن بیشتر از آن چیزی است که در شش سال گذشته اهمیت داشت.

ملبر به بینندگان خود هشدار داد که

“اگر شما مالک تمام توییتر یا فیس بوک یا آنچه که دارید، لازم نیست خود را توضیح دهید، حتی لازم نیست شفاف باشید، می توانید مخفیانه نامزد یک حزب یا همه نامزدهای آن، همه نامزدهای آن را ممنوع کنید. . یا شما فقط می‌توانید مخفیانه دسترسی چیزهای آنها را کم کنید و دسترسی چیز دیگری را افزایش دهید و بقیه ما حتی ممکن است تا بعد از انتخابات چیزی در مورد آن پیدا نکنیم.»

این دقیقاً همان کاری است که توییتر بدون اعتراض اکثر کارشناسان چپ انجام داده است.

ملبر در واقع هشدار می دهد که ماسک ممکن است به طور مخفیانه شخصیت های سیاسی را ممنوع کند و در عین حال هشدار می دهد که دونالد ترامپ ممنوعیت خود را توسط ماسک لغو خواهد کرد. در حالی که ترامپ گفت که به توییتر بازنخواهد گشت، ملبر نگران است که اجازه داده شود دوباره توییت کند.

وقتی توییتر ده ها شخصیت سیاسی و مفسر از جمله رئیس جمهور ایالات متحده را تعلیق کرد، هیچ یک از اینها تهدیدی برای دموکراسی نبود.

با این حال، اکنون وضعیت بسیار وحشتناکی است زیرا ماسک تهدید می کند که حفاظت از آزادی بیان را به این پلت فرم بازگرداند:

این درست است که اگر شما یک دموکراسی مانند ایالات متحده هستید که قبلاً مالکیت رسانه ها را تنظیم می کرد و می گفت که روپرت مرداک نمی تواند تعداد زیادی ایستگاه تلویزیونی و روزنامه محلی در یک شهر داشته باشد، آنها قوانینی برای آن دارند که هنوز در کتاب ها هستند. کنگره برای محدود کردن اینکه آیا کسی می‌تواند مالک تمام توییتر باشد، تصمیمی نگرفته است.

بنابراین، چهره‌های رسانه‌ای خواستار تنظیم مقررات دولتی رسانه‌ها پس از اولین پیروزی بزرگ در برابر سانسور شرکت‌ها هستند. ماسک ممکن است ثابت کند که کلاهبرداری کرده یا قهرمان آزادی بیان است. با این حال، با توجه به سیستم سانسور گسترده ای که اکنون در سراسر رسانه های اجتماعی اعمال شده است، به سختی می توان نقطه ضعف را دید. چهره های رسانه ای باقی مانده اند که سانسور را به شیوع آزادی بیان ترجیح می دهند.

به نظر می رسد که وقتی صحبت از آزادی بیان می شود، به سادگی وجود دارد برخی از افراد که نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer