Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

از آنجا که اعتراضات زندگی سیاه به خشونت پلیس همچنان یک موضوع مهم در یک سال پر فراز و نشیب است ، دکترین مصونیت واجد شرایط داشتن لحظه ای در کانون توجه است. دفاعی که از دیرباز یک آموزه بحث برانگیز در بین دانشمندان حقوقی و وکلای حقوق مدنی بوده است در طول سال گسترش یافته است افسران پلیس که از زور علیه غیرنظامیان استفاده می کنند را از مسئولیت محافظت کند. در سطح فدرال ، لایحه پیشنهادی برای پایان دادن به مصونیت واجد شرایط از زمان معرفی در کنگره هیچ پیشرفتی نداشته است.

که در بررسی SCOTUS: سو M رفتار پلیس طبق بخش 1983، نویسنده و قاضی تجدیدنظر اداری سابق وین بییر در مورد چندین پرونده دیوان عالی کشور که اساساً بر آموزه مصونیت واجد شرایط در سالهای اخیر تأثیر گذاشته است ، بحث کرد در اینجا سه ​​اصل حقوقی وجود دارد که شاکی و وکلای مدافع باید از آنها آگاهی داشته باشند:

الزامات نظاره گر برخی از ادارات پلیس مأمورین را متوقف می کنند و یا با سوisc رفتار سایر افسران مداخله می کنند. برای موفقیت در مسئولیت تماشاگران ، یک شاکی باید نشان دهد (1) یک افسر اجرای قانون می داند که همکار افسر حقوق شاکی را نقض می کند. (2) فرصت مناسبی برای جلوگیری از آسیب دیدگی داشت. و (3) افسر عمل نکرد (Stevenson v. City of Seat Pleasant، 743 F.3d 411 (چهارم چهارم 2014))

مسئولیت شهرداری وكلاي شاكي ممكن است مسئوليت شهرداري را به دليل “بي تفاوتي عمد” در استخدام ها طلب كنند (هیئت وزیران Bryan Cty. v. Brown ، 520 US 397)، آموزش (City of Canton، Ohio v. Harris، 489 US 378 (1989)، نظارت و نظم. برای استفاده از این علت اقدام ، وکلای مدعی باید بتوانند علیت تقریبی را نشان دهند.

از دست دادن زندگی تحت بخش 1983. شهرک های بزرگ در مواردی که بسیار تبلیغ می شوند ، مسائلی را در مورد چگونگی ارزیابی موارد مرگ death1983 مطرح می کنند. پزشکان باید بدانند چه کسی در پرونده های زنده ماندن و مرگ غیرقانونی در انجمن گفتگو ایستاده است و تا چه حد در اقدامات سال 1983 اعمال شده است. شاکیان همچنین ممکن است در مورد درمان های اضافی فدرال مانند خسارات “لذت جویانه” برای از دست دادن زندگی قربانی یا خسارات غیر اقتصادی به اعضای خانواده مانند غم و اندوه یا از دست دادن همراهی بحث کنند. در صورت تحقق اهداف جبران خسارت و بازدارندگی در بخش 1983 ، دادگاه های فدرال تحت 42 USC state1988 می توانند از قانون ایالتی وام بگیرند.

منابع پیشنهادی آقای بییر در برنامه خود لیستی از منابع را برای کمک به وکلا ارائه می دهد تا مشخص شود که آیا رفتار یک افسر از استاندارد بهترین روش های استفاده از پلیس برای استفاده از زور ، از سازمان های برجسته مانند انجمن بین المللی روسای پلیس (IACP)، انجمن تحقیقات اجرایی پلیس، و وزارت دادگستری ایالات متحدهموسسه ملی عدالت.

طی چند ماه گذشته ، دادگاه عالی هشت دادخواست صدور گواهینامه برای موارد مصونیت واجد شرایط را رد کرده است و هیچ پرونده مصونیت مجاز دیگری برای جیب 2020-2021 در نظر گرفته نشده است. این ممکن است برای وکلای مدنی تسکین یابد ، با توجه به ترکیب فعلی دیوان، اما مطمئناً برای تحولات بیشتر شاهد دادگاه خواهیم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکترین مصونیت واجد شرایط و به دست آوردن منابع بیشتر ، به این بخش مراجعه کنید برنامه کامل اینجا

مطالب مرتبط:

  1. وکالت اعتراضی: توقیفهای دستگیری جمعی
  2. استفاده از پایگاه داده های سوisc رفتار پلیس در دادخواست های کیفری و مدنی
  3. به روزرسانی های مربوط به دادخواست حقوق مدنی در پاسخ به بحران COVID-19 در زندان ها و زندان ها

این مقاله با کمک السی تان ، دانشجوی دانشکده حقوق نیویورک تهیه شده است.

logo-footer