Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از طریق دانشکده حقوق ییل)

در سال 2018 ، ما از مجله حقوقی ییل بازدید کردیم و متذکر شدیم که ، علیرغم اینکه این مدرسه دارای متنوع ترین کلاس تاریخ خود است ، مجله معتبر فقط می تواند 4 نفر از افراد رنگی را پیدا کند تا فهرست 60 نفره خود را جمع کنند. ممکن است تصور شود که توجه منفی به انتشار ممکن است باعث شود بازبینی آگاهانه چگونگی رسیدن عنوان به آنجا و ایجاد ابتکارات جدید – یا کاملاً در داخل کشور یا در ارتباط با گروه های دانشجویی یا خود دولت – برای پرداختن به این موضوع انجام شود.

ظاهراً ، یک نفر در این مورد اشتباه می کند. با ارسال سریع به سال 2021 ، مجله حقوقی ییل مجدداً درگیر مباحثی است که اساساً درباره همان موضوعات وجود دارد.

سردبیر یادداشت ها و نظرات اجرایی در اوایل این هفته اعلام کرد که هیئت اجرایی جلد 131 را ترک می کند و برای توضیح تصمیم خود به “دیوار” قانون ییل رفت.

به بیان ساده ، من با رویکردهای پذیرفته شده در پاسخ به نگرانی های معتبر مطرح شده توسط دانشجویان رنگین پوست و دانشجویان از زمینه های سنتی کمتر نمایان شده در مورد س ofالات تنوع و درج در ژورنال ، اختلاف نظر اساسی دارم. سرانجام خودم را در محیطی ناخوشایند ، نامطلوب و ناسالم دیدم. محیطی که من دیدگاه خود را احساس کردم به تجربیات و هویت من احترام نگذاشتند و یا به رسمیت شناختن از علتشان احترام نگذاشتند. احساس کردم که در هیئت مدیره و کمیته خود مورد استفاده و رمزگذاری قرار گرفته ام و اینها در خدمت پروژه ای است که دیگر به آن اطمینان کامل ندارم.

چند سناریو در زندگی وجود دارد که دلسردکننده تر از این باشد که خود را در یک اصل فراتر از تعداد واقعی قرار دهید. هر غریزه ساخارین از یک کانون حرفه ای به وکلای مشتاق نفوذ می کند که 12 مرد عصبانی را به جبهه های مخالف RBG متزلزل می کند تا نقش مرتد نجیب را پر کند. قرار دادن یک صندلی روی میز به یک دیدگاه دیگر می تواند تغییر ایجاد کند ، اما همچنین می تواند دریچه ایمنی توکن باشد که نگهبان قدیمی می خواهد گرما را از خود دور کند در حالی که آنها هیچ کاری انجام نمی دهند دو برابر می شوند. علاوه بر این فشار ، یک شأن معتبر بیندازید و توجه به این دانش آموز را در نظر بگیرید که خواستار کناره گیری است و امیدوارم با دور شدن علنی ، بیشتر از این که یک چشم انداز حاشیه ای باشد ، به هدف کمک کند.

عزیمت وی ​​گروه های دانشجویی را برای بررسی مجدد وضعیت مجله دانشجویی انرژی بخشیده است. متخصصان نسل اول با انتشار بیانیه ای خاطرنشان كردند كه ، علیرغم اینكه یك سوم دانشجویان هیئت ییل به زودی وكیلان نسل اول خواهند شد ، ژورنال در حال بحث در مورد حذف عضویت “یادداشت” است كه راهی اساسی برای متنوع سازی نشریه فراهم می كند. نه اینکه این تنها مشکل آرایش کارکنان موجود باشد.

بعلاوه ، برای آن دسته از اعضای حاشیه نشین یا جامعه ما که به ژورنال می پیوندند ، ژورنال محیطی را رقم می زند که با موفقیت آنها خصمانه است در حالی که انتظار دارد کار اضافی مربوط به تلاش های محدود ژورنال را نیز بپذیرند. ژورنال ، از طریق اقدامات هیئت های مدیره قبلی و عدم اقدام اعضای هیئت مدیره فعلی ، این افراد را تنظیم می کند و این تلاش ها برای شکست انجام می شود. فضای رهبری سمی ژورنال تصادفی نیست. این از عدم تنوع ناشی می شود که مستقیماً در اختیار هیئت مدیره برای تغییر است.

این یک مفهوم است که برای سفیدپوستان که به طور معمول در مورد نژاد و تنوع صحبت نمی کنند ، درک آن دشوار است. از نظر سطحی ، بهترین سفیران برای افزایش تنوع عضویت متنوعی است و اگر هدف یک سازمان فراگیر باشد ، کار باید توسط بهترین موقعیت برای موفقیت انجام شود. مسئله این است که این طاقت فرسا است و می تواند مانند یک چرخه پایان ناپذیر استخدام تنها با هدف جذب نفر بعدی باشد و هرگز فرصتی برای انجام کار دیگری داده نشود زیرا … “خوب ، آیا نباید استخدام کنید؟” بنابراین برخی از سفیدپوستان اینگونه زبان می خوانند و فکر می کنند ، “خوب ، آیا شما تنوع می خواهید یا نه – تصمیم خود را بگیرید!” وقتی پاسخ این است که افراد رنگین پوست می فهمند که آنها نقش مهمی در ارتقا diversity تنوع دارند ، اما این نیز نه تنها نقش آنها. این یک کار مهم است و بقیه اعضای تیم باید آن را پشتیبانی کنند و این کار را به بن بست نمی رسانند.

متأسفانه به نظر می رسد این دقیقاً همان چیزی است که سیاست های موجود در ییل ایجاد می کند. MENALSA نوشت:

این ژورنال در طول تاریخ خود به سیاست هایی پایبند بوده و نابرابری های نژادی ، جنسیتی و اقتصادی – اقتصادی موجود را تشدید و تشدید می کند. به عبارت دیگر ، فرآیند پذیرش مات و کشتار آن ، دانش آموزان با حاشیه های حاشیه ای را به ضرر می اندازد و همچنان فرصت مشارکت در فعالیتی را که موجب مزایای شغلی و اجتماعی است که برای دانشجویان از این قبیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، محروم می کند.

غیرممکن است که به یک مدرسه یا نشریه فکر کنیم که این مهم تر باشد. اخیراً یک آمار ویروسی در مورد زنان دارای راست وجود دارد که تقریباً همان موفقیت مردان شغلی را دارند. اختلافات مشابه یا بدتر هنگام بزرگنمایی برای شامل کردن سایر گروههای حاشیه ای وجود دارد. به همین دلیل دسترسی معنادار به ژورنال ها در عقب انداختن مقدماتی که مردم دوست دارند مهم است … خوب ، من ، این مهم است. علاوه بر این ، ممکن نیست انصاف باشد که بگوییم ییل به اندازه یک کارخانه استاد سازی یک دانشکده حقوق واقعی نیست ، اما همچنین نه منصفانه گفتن با توجه به اینکه ژورنالهای بسیار مهمی در بورس تحصیلی و دبیران قضایی که دقیقاً به آکادمی می آیند ، بازی می کنند ، سیاستهایی که یک شاخه جداگانه ایجاد می کند و دانشجویان رنگارنگ را از نقش های ارشد قفل می کند ، به معنای ایجاد موانع جدید است که به طور کلی بورس تحصیلی را عقب می اندازد. یک برنامه فوق برنامه 3L نباید این نوع اهمیت را نسبت به فضای دانشگاهی داشته باشد … و هنوز اینجا هستیم.

BLSA در پاسخ خود برخی از توصیه ها را ارائه داده است:

(1) انتشار داده های پذیرش کل برای چندین جلد اخیر تا بتوان روندها را بررسی کرد. (2) جمع آوری و انتشار اطلاعات اسلات از دانشجویان موافق. (3) مجاز بودن انتخابات آزاد برای کلیه مناصب هیئت مدیره ، مشابه بررسی قانون همتا. و (4) افزایش شفافیت انتخابات اتحادیه اروپا با در دسترس قرار دادن نتایج انتخابات برای کل هیئت مدیره یا رئیس ، و نه فقط اعضای EC / هیئت مدیره

چگونه در جهان این پست ها انتخاب نمی شوند؟ من اجازه می دهم که من به عنوان عضو ژورنال انتخاب نشده ام ، اما کسی بود و آنها مجبور به كنار آمدن شدند و من در آنجا طناب شدم ، زيرا به معناي واقعي هيچ كس ديگر آن شغل را نمي خواست. نکته این است که دموکراسی همیشه اولین انتخاب بود. و دموکراسی وقتی گروهی مملو از مشکلات نمایندگی سیستمی باشد لزوماً یک دارو نیست ، اما شفافیت حداقل کاری است که می تواند برای شروع روند کار انجام دهد.

مدارس دوست دارند با مجلات دانشجویی روبرو شوند. این نشان دهنده یک تعهد تحسین برانگیز برای رفتار با دانشجویان حقوق به عنوان متخصصان آینده در نوع خود است. اما دولت ها از پرسنلی برخوردار هستند که با تعصب ضمنی و ایجاد تیم های متنوع آموزش دیده اند (حتی اگر هنوز بسیاری از مدارس موفق به نادیده گرفتن این مفاهیم شوند) و دانش آموزان این کار را نمی کنند. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که کمی مستقیم تر – یا حداقل همکاری کنیم – تا اطمینان حاصل شود که انتشارات برجسته ای که از این مدارس منتشر می شوند مطابق با ایده آل های موسسه هستند.

ما خیلی ترجیح می دهیم تا سه سال دیگر مجبور نباشیم دقیقاً همین مقاله را دوباره بنویسیم.

زودتر: دانشکده حقوق ییل به طور فزاینده ای متنوع می شود ، مجله حقوق ییل راهی متفاوت را طی می کند
مجله Yale Law به جنجال ها پاسخ می دهد و می تواند کارها را بدتر کند


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد بالاتر از قانون و میزبان مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer