Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

من می دانم که شرکت های حقوقی باید استعداد برتر خود را حفظ کنند. این مطمئناً برای مشتریان نیز سودمند است. این س becomesال مطرح می شود – و این همیشه تنش با شرکت های حقوقی و مشتریان آنها است – در صورت وجود ، چه مقدار از پاداش آنها سعی می کنند تا به صورت افزایش نرخ به مشتریان تعلق بگیرد؟

– Chaka Patterson ، مشاور عمومی آموزش جهانی Adtalem مستقر در شیکاگو ، با اظهار نظر سختگیرانه در مورد جوایز ویژه ای که چندین شرکت به آنها اعطا کردند به همکاران در اوایل پاییز به خاطر قدردانی از زحمات خود را در طول همه گیر. “مطمئناً می توان تصور کرد که کمی نمک به زخم اضافه می شود – به ویژه اگر مشتریانی که مجبور به کاهش موقعیت ، از بین بردن موقعیت و یا برداشتن اقدامات جدی دیگر برای صرفه جویی در هزینه هستند – برای دیدن شرکت های حقوقی که از نظر ظاهری به مردم پاداش می دهند ، با پاداش اضافی “، GC یک شرکت امنیتی بزرگ گفت ، که به دلیل ارتباط کاری با برخی از شرکت هایی که این پاداش ها را ارائه داده اند ، ناشناس افکار ارائه می دهد. “آنها می توانستند تلاش کنند پس انداز را به مشتری پس دهند ، و به نظر نمی رسد راهی که آنها می روند باشد.”


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار کرده است. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer