Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

از نظر یک همکار حقیر ، مشاغل مشاور و درآمد به نظر می رسد که آنها جهان جبران متفاوتی را اشغال می کنند – و تا حدی ، این درست است! – اما با همکاران ارشد که پاداش 100K + می گیرند ، لحظه ای در این فصل پاداش Biglaw وقت بگذارید تا تمام مشاوره هایی را که قبل از خط پایان سالانه تماشای منفجر شدن همکاران ارشد توسط آنها را در خاطر دارید ، بخاطر بسپارید.

البته این در مورد همه مشاوره ها درست نیست. برخی از شرکت ها مشاوره ویژه ای را با بالاترین سطح پاداش دریافت می کنند یا نوعی پاداش شخصی خارج از شبکه متناسب با سطح تجربه را ارائه می دهند. اما بسیاری دیگر به طور کامل از بازی جایزه بزرگ کنار گذاشته می شوند.

ما هر سال نسخه ای از این داستان را می نویسیم ، اما شایسته آن است که در ذهن ما باقی بماند. به خصوص وقتی در نظر بگیرید که در برخی از شرکت ها این اختلاف نظر بعد از دیگری مشکل ساز می شود زیرا زنان و وکلای اقلیت اغلب در این نقش ها جابجا می شوند تا برای “شریک کردن” ردیف مشتریان ، اما بدون تقسیم سهام طلا ، در ردیف قرار گیرند.

این ممکن است برخی از همکاران خارج از کشور را که تجربه ای را که مشاور با استعداد روی میز می آورد تشخیص دهند ، شوکه کند ، اما در نهایت غرامت مشاوره به فلسفه شرکت در مورد پاداش برمی گردد. اگر پاداشها برای پاداش دادن به وكلا برای ارزش آنها برای شركت در نظر گرفته شده باشد ، مشاوران مستحق پرداخت های گسترده در سطوح مختلف هستند. با افزایش سودآوری شرکت ، این حقوقدانانی هستند که در حالیکه به عنوان همکاران فوق ارشد دستمزد می گیرند ، با نرخ های نزدیک به شریک ، صورتحساب می گیرند. این بهترین معامله برای شرکت اصلی است که بعد از سال اول و دوم بسیار ارزان قیمت کاملاً فراتر از آنچه تجربه آنها حکم می کند ، ارائه شده است. فراتر از سودآوری ، ارزش اساسی فوق العاده ای نیز دارد. در آنجا تقریباً 40 متخصص قانون وجود دارد که کاملا صریح است ضروری در هر معامله ای شریک نمی شود زیرا مشتریان بر اساس این تخصص شرکتهایی را استخدام نمی کنند. برای بنگاه هایی که با مدل “پاداش” به پاداش ها نزدیک می شوند – اعم از اینکه به صورت شخصی پرداخت کنند یا برای توزیع پاداش در شرکت ، از یک روش قفل استفاده می کنند – مشاوره خوب خواهد بود.

اما برای بسیاری از شرکت ها ، پاداش فقط یک قطعه متغیر برای حفظ خسارت در بازار است. پاداش كمتری نسبت به ضرورت شركتهایی است كه متعهد به همگام شدن با همتایان خود در نبرد بی پایان استعدادهای شغلی هستند. در نقطه ای که یک وکیل شبکه را ترک کرده ، حساب تغییر می کند. وكیل در یك شركت همتا با یك شركت در نبرد دشوار روبرو است. برداشتن یک قدم پایین برای یک بار دیگر در حلقه یک گزینه است ، اما احتمالاً یک برش کوتاه مدت دارد و دستبندهای طلایی واقعی هستند. نتیجه نهایی این است که در اکثر موارد شرکت می داند که آنها وکیل مدافع ارشد را برای مدت طولانی دریافت کرده اند.

نه اینکه حضور در آن یک بلاتکلیف وحشتناک باشد. به استثنای کلاس های ارشد با پاداش هایی که بالاتر از آنها هستند ، مشاوران معمولاً بهتر از همکاران جبران می شوند. اما نه همیشه. نکته نویسان این حرف را به ما می زنند برخی از شرکت ها حتی زیر حقوق پایه کاردانی ارشد مشاوره می دهند. برخی دیگر با هزینه کم 400 دلار مشاوره می دهند. آنارشی در دنیای مشاوره حکمرانی می کند.

نکته این است که ، یک ثانیه وقت بگذارید تا وضعیت وکلایی که با آنها کار می کنید و یک دهه یا بیشتر تجربه دارند و باید تماشا کنند وکلای توله سگ تقریباً به همان اندازه که کار می کنند ، توجه کنید ، زیرا فشارهای بازار برتری خود را نشان می دهد. و ، در حالی که در این کار هستید ، لحظه ای وقت بگذارید تا صادقانه حرفه خود را به عنوان یک همکار ارزیابی کنید. آیا واقعاً در مسیر شریک شدن در شرکت فعلی خود هستید؟ اگر اینگونه نباشد ، آیا می توانید به عنوان مشاور حرفه خود را در آنجا بسازید؟

به هر حال تعطیلات مبارک باشد و از مشاوره خود قدردانی کنید!


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد Above the Law و مجری مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer