Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وقتی با هواپیمای تجاری پرواز می کنید ، یک چیز وجود دارد که اکثر مردم کمی از آن عصبی می شوند: تلاطم. به خصوص تلاطم بد. نوعی که معده شما دو بار روی خودش ورق می زند ، یک بار وقتی احساس می شود هواپیما از آسمان بیرون می رود و دوباره وقتی همه چیز مثل یک هواپیمای اسباب بازی در ماشین لباسشویی شروع به لرزیدن می کند.

شما ممکن است مهمترین افراد هواپیما را در زمانهایی مانند خلبانان فرض کنید ، اما اشتباه می کنید. احتمال از دست دادن کنترل خلبان کم است. احتمال از دست دادن کنترل مسافران؟ خیلی بزرگ به همین دلیل ، مهمترین افراد موجود در هواپیما قطعاً مهماندار هواپیما هستند.

چرا؟

اگر مسافر هستید و احساس عصبی می کنید ، و نگاه می کنید تا ببینید که مهمانداران هواپیما به سرعت در حال دویدن هستند و چترهایی را می گیرند ، بیشتر احساس اضطراب خواهید کرد. اگر آنها در حال قدم زدن هستند ، با آرامش میان وعده ها را تقسیم می کنند ، پس احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

نقش وكیل داخلی – خصوصاً مشاور عمومی – از این قبیل است.

به عبارت ساده ، مدیریت تغییر فرآیند انتقال را روغن کاری می کند تا به راحتی کار کند. به نظر ساده می رسد ، اما به خاطر داشته باشید که 30٪ آن بر تغییر متمرکز است و 70٪ دیگر حول افراد درگیر است. در این مقاله ، ما به طور خاص به تغییرات فناوری خواهیم پرداخت.

در قیاس ما ، وکیل داخلی باید سطح سر خود را حفظ کند و هیچ تصمیم عجولانه ای نگیرد. آنها بین بخشهای مختلف حرکت می کنند ، و آنها را از هر گونه تغییر سیاست مطلع می کنند ، و همچنین ابزارهایی را برای ادامه کار بهینه همه چیز جستجو می کنند.

در مورد تصمیم گیری برای استفاده از فناوری ، ابتدا باید چند مورد را از خود بپرسید:

  1. آیا فناوری بهترین راه حل است؟
  2. دقیقاً به چه چیزی احتیاج دارید؟
  3. آیا ابزاری پیدا کرده اید که متناسب با اهداف شما باشد یا اهداف خود را در اطراف ابزاری شکل می دهید؟

هنوز هم این فقط 30٪ شغل است. سخت ترین قسمت مردم هستند.

طبیعی است که مردم بخواهند دیده ، شنیده و باور شوند. بنابراین ، مهم است که اطمینان حاصل کنید تیم شما فرصتی برای ارائه ورودی دارد. آنچه حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، نشان دادن این است که شما ورودی را می دانید و به طور قانونی آن را در نظر می گیرید.

علاوه بر این ، مردم از آنچه در خلق آن کمک داشتند پشتیبانی می کنند. با نشان دادن دلیل پشت کاری که انجام می دهید ، آنها را ذینفع خود کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها بخشی از فرایند هستند. اگر مشارکت نکنند ، به ندرت آن را اجرا می کنند.

در پایان روز ، به دو نکته اساسی خلاصه می شود: روند شما و افراد شما. فرآیند شما باید داده محور و به خوبی تحقیق شود. ما دیگر فقط با یک حالت عادی جدید روبرو نیستیم. ما در حال کار با یک مورد جدید هستیم – بازسازی. گرچه تغییر شدید باعث نمی شود که جهان ما از هم بپاشد. این ساختار را از بین می برد و به ما فرصتی می دهد تا یک تکرار بهینه و زیبا را بازسازی کنیم. تکرار مبتنی بر ایده ها ، عملی از طریق نوآوری. دنیایی از مسافران راحت که در یک هواپیمای آشفته آرام بودند.

پل ساز باشید؛ افراد خود را با روند خود و تغییرات مبتنی بر داده و مبتنی بر مردم که همه را با سرعت پایدار برای یک موفقیت آمیز موفق پیش می برد ، متحد کنید.

من اخیراً در مورد این موضوع عمیق تر صحبت کردم. لطفا آن را بررسی کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=YrXyyarPBZI

چگونه تغییر را مدیریت می کنید؟ بهترین نکات شما چیست؟


Olga V. Mack مدیر عامل شرکت Parley Pro، یک شرکت مدیریت قرارداد نسل بعدی که پیشگام فناوری مذاکره آنلاین است. اولگا از نوآوری های حقوقی استقبال می کند و حرفه خود را به بهبود و شکل گیری آینده قانون اختصاص داده بود. وی متقاعد شده است که حرفه وکالت با استقبال از فناوری حتی قوی تر ، مقاوم تر و فراگیرتر از قبل ظهور خواهد کرد. اولگا همچنین یک مشاور عمومی ، حرفه ای عملیات ، مشاور راه اندازی ، سخنران عمومی ، استاد کمکی و کارآفرین برنده جایزه است. او تاسیس کرد زنان در تخته ها خدمت می کنند جنبشی که از زنان برای شرکت در هیئت مدیره شرکتهای Fortune 500 شرکت می کند. او تألیف کرد سوار شدن: بلیط خود را به یک صندلی هیئت مدیره شرکت بدست آورید و مبانی امنیت قرارداد هوشمند. شما می توانید اولگا را در توییترolgavmack دنبال کنید.

logo-footer