Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

اد توجه داشته باشید: این آخرین قسمت از مجموعه مطالب مربوط به مادری در حرفه وکالت ، با مشارکت دوستان ما در است MothersEsquire. هیلی هارلان به صفحات ما خوش آمدید. کلیک اینجا اگر می خواهید به MothersEsquire اهدا کنید.

من دو هفته پس از پایان فینال مسابقات 2L خود ، روی نیمکت نشستم و به کلمه “PREGNANT” در تست دیجیتال خیره شدم. من هیجان زده شدم بعد از یک عمل جراحی برای آندومتریوز و عوارضی که به دنبال آن رخ داد ، امکان باردار شدن به عنوان یک معجزه احساس می شود. من هم وحشت کردم. من در دانشکده حقوق برای کسب نمرات خوب ، ایجاد هیئت مدیره بررسی حقوق سخت کار کرده بودم و فقط چند هفته قبل به عنوان رئیس کانون وکلای دانشجو انتخاب شده بودم. برای افزودن بر استرس ، کار در شرکتهای کوچک دانشکده حقوق را انتخاب کردم و هیچ گزینه شغلی پس از فارغ التحصیلی در پیش رو نداشتم. من از قبل تعجب کرده بودم که چرا بشقابم را پر از انباشته کرده ام و حالا می خواهم نوزادی اضافه کنم ؟!

هفته ها می گذشت ، من با یک سری احساسات پر می شدم. دیدن ضربان قلب دخترم در سونوگرافی یکی از شادترین روزهای زندگی من بود. با این حال ، فکر گفتن به همسالان ، رئیس و استادانم فقط به حالت تهوع در سه ماهه اول افزود. توصیه هایی که از زمانی که فکر کردن در مورد ورود به این حرفه را شروع کردم دریافت کردم در ذهنم پیچید. بچه دار شدن در حالی که هنوز در دانشکده حقوق بود با “تاسیس قبل از تشکیل خانواده” سازگار نبود. من می توانستم صدای زنان خوش فکر را بشنوم که به من می گفتند آنها حاملگی خود را مطابق برنامه کاری خود برنامه ریزی می کنند ، اینکه چگونه برخی از همسن و سالانشان “توسط مامان ردیابی می شوند” و اینکه چگونه برخی از زنان “از عهده این کار برنمی آیند”. همانطور که 3L را شروع کردم ، در یک کلاس تبعیض شغلی نشسته ام ، و در آنجا داستان زنانی را شنیدم که به دلیل کودکان نوپا خود برای ارتقا درجه ارتقا یافته اند ، اما خوابگاه بارداری دریافت نکرده اند و به دلیل بارداری پیشنهادات شغلی آنها لغو شده است.

علی رغم ترس من ، همه برای خانواده در حال رشد من هیجان زده بودند. مرکز شغلی مدرسه من به من کمک کرد تا مشاغلی را که مطابق با اهداف من است شناسایی کنم. در شش ماهگی بارداری ، کار وکالت دادگاه های فدرال را پذیرفتم. روزی که ترم آخر تحصیلم شروع شد ، دخترم را داشتم و وقتی دو هفته بعد برگشتم ، اساتیدم نیاز من به استراحت پمپاژ را برآورده کردند و حتی به من اطمینان دادند که در صورت نیاز می توانم او را به کلاس بیاورم. دخترم با من به جلساتم آمد و دوستانم به نوبت او را نگه داشتند در حالی که من بحث را رهبری می کردم. او حتی در اینستاگرام رئیس من در مقاله شخصی I Love WashU Law موفق شد. اکنون ، یک و نیم سال پس از فارغ التحصیلی ، مزایایی را می بینم که داشتن فرزند در اوایل کارم به من داده است.

داشتن دخترم مرا مجبور کرد قبل از شروع کارم مهارتهای مهم حرفه ای را یاد بگیرم. من یاد گرفتم که وقتی او وارد شد ، نماینده خود را انجام دهم ، زیرا برای اولین بار در زندگی من ، انجام همه کارها امکان پذیر نبود. من به عنوان رئیس SBA ، هنگامی که اولین ماه زندگی دخترم را تعطیل کردم ، به هیئت اجرایی تکیه کردم. با کمال تعجب ، وقتی که من از تمایلات ریزمدیریت خود دست کشیدم ، آسمان سقوط نکرد و من به عقب نگاه نکردم. من همچنین یاد گرفتم که چگونه مرزبندی کنم. رویدادهایی وجود داشت که نمی توانستم در آنها شرکت کنم ، فرصت هایی که باید از آن استفاده کنم و مشاغلی که مجبور شدم از لیست خود خارج کنم. به جای توجیه کردن خودم هر بار که کاری را رد می کردم ، یاد گرفتم که اگر من مجبور باشم نه بگویم مردم می فهمند. من یاد گرفتم که مسئولیت های خود را دستکاری کنم. در حالی که هنوز در دانشکده حقوق بودم ، فهمیدم که بعضی اوقات باید کار را اول از همه انجام دهم و بار دیگر باید خانواده را در اولویت قرار دهم. وقتی برای بار خواندم ، برنامه ای تنظیم کردم که به من اجازه می داد تا آنجا که ممکن است دختر 4 ماهه ام را ببینم. این بدان معناست که من کمتر از آنچه برنامه ریزی کرده بودم و کمتر از بسیاری از همسالانم تحصیل می کردم ، اما این تعادل برای خانواده ما مفید بود.

بچه دار شدن در دانشکده حقوق نیز به من این امکان را داد که در روزهای ابتدایی مادری انعطاف پذیری زیادی داشته باشم. من توانستم برنامه ام را طوری تنظیم کنم که فقط در تعطیلات بهار و آخر هفته ها کلاس و کلاس شب داشته باشم. من وقتی کلاس می رفتم توانستم برای خودم وقت بگذارم که در اوایل مادری بسیار ارزشمند بود. من همچنین وقت کافی برای برقراری ارتباط با دخترم داشتم که در اوایل مادری نیز جایگزین نبود. بدون استرس ناشی از مرخصی زایمان معمول و پس از آن پریدن دوباره برای کار در ابتدا ، قبل از شروع کار تمام وقت هشت ماه خانه داشتم. من همیشه روزهای آغازین آغوش پوست به پوست و ماجراهای تابستانی ما را در تور سنت لوئیس گرامی می دارم.

همیشه تعادل در یک مادر جدید و یک وکیل جدید آسان نبود. من انعطاف پذیری در زندگی در خانه یا زندگی شغلی خود نداشتم که دیدم مادران مستقر دیگری دارند. مواردی وجود داشت که مراقبت از کودک من از بین می رفت و احساس گناه زیادی می کردم که روزهایی را در کاری که تازه شروع کرده بودم از دست داده ام. فرصت های اجتماعی و فرصت های شغلی را از دست دادم. علی رغم چالش هایی که در این راه داشته ام ، بسیار خوشحالم که تمام حرفه خود را به عنوان یک وکیل به عنوان مادر نیز گذرانده ام.


هیلی هارلان در حالی که دختر چهار ماهه اش در بین تماشاگران خوابیده بود ، در سال 2019 از دانشکده حقوق دانشگاه واشنگتن فارغ التحصیل شد. او کار خود را به عنوان وکیل دادگستری دادگاه های فدرال آغاز کرد و اکنون به عنوان دستیار وکیل ایالتی در منطقه شیکاگو لند کار می کند. هنگامی که کودک نوپایی را تعقیب نمی کند یا برای دادگاه آماده نمی شود ، از آشپزی ، خواندن و سوار شدن به Peloton لذت می برد. می توانید با Haley در تماس بگیرید [email protected] یا در LinkedIn.

logo-footer