Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به نظر می رسد که اکثر وکلا مشتاقند به یک مدل کار ترکیبی بروند که اجازه کار خارج از دفتر را برای یک یا دو روز در هفته می دهد. و آنها حاضرند برای آن فداکاری کنند.

اما در حالی که وکلا ممکن است چشم به دنیای جدید جسورانه ای داشته باشند که مزایای یک ساختار اداری مشترک را با دستاوردهای فناوری زیرساخت های دفتری از راه دور با الهام از COVID ترکیب کند ، شرکت ها نگرانند که این مدل جدید چگونه بر صورتحساب تأثیر می گذارد.

این طور نیست که شرکت ها فکر می کنند وکلا کمتر از خانه صورتحساب می گیرند – ما قبلاً در طی همه گیری فهمیدیم که صورتحساب متوقف نمی شود و ممکن است در واقع افزایش یابد. اما نگرانی های جدی در مورد اینکه کار در خانه برای گردش کار چگونه انجام می شود و اینکه آیا باعث می شود همکاران کار بیشتری را انجام دهند که معمولاً توسط کارمندان پشتیبانی بسیار ارزان تر انجام می شود ، وجود دارد یا نه.

شرکت نرم افزار گردش کار ، بهره وری و سودآوری BigHand تازه منتشر شده یک گزارش گردآوری نتایج تقریباً 1000 پاسخ دهنده از شرکتهای آمریکای شمالی ، انگلیس و APAC. و آنچه شرکت ها نگران آن هستند محل تلاقی کارمندان و همکاران بازنشسته است که برای کارهای اداری که خود بر عهده دارند صورتحساب می گیرد.

خوب ، همه چیز در مورد بازنشستگی نیست:

بله ، شرکت ها در طول همه گیری همه کارمندان خود را کاهش می دهند. این یک عادت کاملاً منحرف است که باید صبر کرد تا یک رکود اقتصادی بتواند کارمندان خود را کاهش دهد ، در عوض اینکه این کار در شرایط پررونقی انجام شود ، درصورتی که این افراد بتوانند راحت تر کار دیگری پیدا کنند. از دیدگاه شرکت ، آنها احساس می کنند در اوقات خوب می توانند از پس کمبود نیروی انسانی برآیند ، اما این باعث نمی شود که وقتی شرکت در دوره رکود اقتصادی کوچک می شود ، کمتر بخورد.

هنوز 56 درصد از پاسخ دهندگان آمریکای شمالی و 49 درصد از پاسخ دهندگان انگلیس انتظار دارند که بین 20 تا 40 درصد پرسنل پشتیبانی آنها در پنج سال آینده بازنشسته شوند. و 61 درصد از آمریکای شمالی و 64 درصد از شرکتهای انگلستان انتظار دارند که طی پنج سال آینده همان کارکنان خود را از طریق فرسایش طبیعی از دست بدهند.

بنابراین با ترک کارمندان و وکلایی که از خانه کار می کنند …

کارهای ترکیبی 30٪ از شرکتهای NA ، 35٪ از شرکتهای انگلستان و 53٪ از شرکتهای APAC را با چالشهایی روبرو می کند ، نگرانی هایی در مورد نیاز وکلا به انجام کارهای اداری بیشتر به جای تفویض اختیار به کارمندان پشتیبانی وجود دارد. در NA 36٪ از مشکلات اطمینان از توزیع یکنواخت کار بین کارکنان پشتیبانی و همچنین 31٪ از شرکتهای انگلستان و 38٪ از شرکتهای APAC است.

سیم کشی یک وکیل جوان برای واگذاری مشاغل کپی هنگامی که کارمندان در بیرون دفتر کار نشسته اند به اندازه کافی دشوار است. تقریباً غیرممکن است که وکلا بخواهند وظایف سرپرستی را به شخصی که در فضای ابری موجود است تحویل دهند. با این وجود ، به دلیل تقاضای کارآیی مشتری ، این مسئله به یک مسئله تبدیل خواهد شد.

گزارش در مورد این مشکل از نظر a صحبت می کند کاهش می یابد در ساعت های قابل پرداخت – توجه داشته باشید که 52 درصد پاسخ دادند که ساعت ها کاهش یافته یا ثابت مانده اند. رقم چشمگیرتر برای من این است که این بدان معناست که 48 درصد افزایش داشته اند ، و این باعث می شود من تعجب کنم که آیا تقاضا واقعاً بالا رفته است یا همکاران فقط کارهای اداری بیشتری را در ارقام کلی خود ریخته اند. از آنجا که همکاران ممکن است از دست دادن وقت قابل پرداخت برای کار قابل پیشگیری بد باشند ، همکاران نیز کارهایی را به مشتریانی منتقل می کنند که با کارایی بیشتری توسط دیگران اداره می شود ، بدتر خواهد بود.

ادامه این امر نیاز به شرکت ها برای مدیریت گردش کار و ارائه نوعی شفافیت مورد نیاز مشتریان است. اما در حال حاضر به نظر می رسد که بسیاری از موارد در حین پرواز کنترل می شوند.

و این معامله بزرگ تری خواهد بود که همه زیر یک سقف نباشند. نوعی “گزارش خودکار در مورد حجم و انواع وظایف ، ظرفیت کارکنان پشتیبانی و استفاده از آنها و سرعت چرخش” در آن مرحله ضروری خواهد بود. اگر در حال حاضر نیست.

چیزهای بیشتری در این گزارش وجود دارد – این فقط همان چیزی است که از من پرید. می توانید بررسی کنید همه چیز در اینجا.


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد بالاتر از قانون و میزبان مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer