Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

متخصصان حقوقی در مورد عناوین و افتخارات مجلسی یکسان نیستند. بعضی اوقات ، وكلا از عنوان esquire برای مراجعه به خود و سایر وكلا استفاده می كنند و من چند سال پیش مقاله ای درباره برخی از شرایط وكلا نوشتم. باید و نباید از این شریف استفاده کنید. من در پاسخ به آن مقاله دهها ایمیل دریافت کردم که چندین مورد از آنها عناوین مختلفی را منتقل می کردند که وکلا اغلب آنها را سایر متخصصان حقوقی در مناطق مختلف کشور می نامند. از نظر من ، استفاده از اصطلاح “مشاور” در هنگام مراجعه به سایر وکلا بسیار افتخارآمیز است و وکلای بیشتری باید از این عنوان در هنگام مراجعه به دیگران در حرفه وکالت استفاده کنند.

اولین باری که کسی به من مشاور می گفت زمانی بود که در دانشکده حقوق بودم. البته ، شخصی که این اصطلاح را به کار می برد وقتی از من نام برد که از این افتخارآمیز استفاده می کند از آنجایی که من هنوز وکیل نبودم فقط شوخی می کرد ، اما نوع صدای این عنوان را دوست داشتم. به نظر می رسد مشاور اصطلاحی دوستانه است که ممکن است کمتر از esquire مورد ادعا قرار بگیرد ، که ممکن است برای برخی قدیمی باشد.

علاوه بر این ، مشاور ترجیح داده می شود از پرسشنامه و سایر شرافتمندی ها ، زیرا در مورد آنچه که وکلا انجام می دهند ، توصیف بسیار بیشتری دارد. در پاسخ به مقاله قبلی من ، چند نفر دلیل منطقی اینكه چرا وكلا گاهی اوقات همدیگر را صدا می كنند و خودشان را سquال می كنند از طریق ایمیل ارسال كردند. برخی می گفتند به این دلیل است که ظاهراً یک دزدگیر در زمان های گذشته به یک شوالیه کمک می کرده است ، دقیقاً مانند وکلا در حال حاضر به موکلین کمک می کنند. به نظر می رسد این بسیار ضعیف و گیج کننده است.

با این حال ، وکیل کسی است که به مشاوره و راهنمایی مشتری می پردازد. در نتیجه ، مراجعه به وکیل به عنوان مشاور بسیار توصیفی تر از esquire و سایر عناوین مشابه است. علاوه بر این ، در برخی از ایالت ها ، عنوان رسمی متخصصان حقوقی آنها را به عنوان مشاور توصیف می کند. به عنوان مثال ، طبق قوانین نیویورک ، وکلا را “وکلا و مشاوران قانونی” می نامند. به همین ترتیب ، در ایالت امپایر و دیگر مکان هایی که عناوین مشابهی دارند ، مراجعه به یک مشاور حقوقی به عنوان مشاور فقط یک روش توصیفی برای مراجعه به وکیل است.

استفاده از این افتخار توصیفی می تواند فواید مثبتی در عمل حقوقی داشته باشد. از طرف دیگر ، تماس گرفتن با سایر مشاوران وکلای دادگستری می تواند باعث افزایش مهارت در وکلا شود. از آنجا که متخصصان حقوقی به طور کامل آگاه هستند ، وکالت اغلب یک حرفه خصمانه است. خواه وكلا نمایندگان موكل در دعاوی دعوی یا امور معاملاتی باشند ، وكلا معمولاً برای ارتقا clients منافع موكل خود نیاز به سر و كله زدن دارند.

با این حال ، وكلا معمولاً برای دستیابی به بهترین نتیجه برای مشتریان خود ، باید رابطه و مصالحه داشته باشند. اکثریت قریب به اتفاق پرونده های قضایی بدون اینکه هرگز توسط هیئت منصفه حل و فصل شود ، حل و فصل می شود و امور معاملاتی معمولاً مستلزم دادن و گرفتن است که در صورت وکالت وکلا بسیار راحت تر است. تماس تلفنی با مخالفان و سایر وکلائی که با آنها مشاور هستید ، می تواند کمک زیادی به تنش زدایی مسائل و ایجاد رابطه بین وکلا کند. اکثر وکلا از این که این عنوان با افتخار نامیده می شود استقبال می کنند ، و هنگامی که از این عنوان استفاده می شود ، معمولاً بیانگر این است که شخصی که این فرد با افتخار را می گوید احمق نیست حتی اگر لازم باشد با یک وکیل دیگر خصومت ورزند. در نتیجه ، تماس با مشاور وکلای دادگستری و تمدید مجوزهای دیگر می تواند کمک زیادی به وکلا برای دستیابی به بیشترین موفقیت ممکن برای مشتریان خود کند.

تماس با سایر وکلای مشاور نیز تا حد زیادی به افزایش مشخصات حرفه وکالت کمک می کند. همانطور که در مقاله قبلی ذکر شد، من اخیراً تمام قسمت های نمایش حقوقی استرالیا را تماشا کردم شن کش، و حتی اگر شیوه ها و رویه ها در استرالیا با ایالات متحده متفاوت باشد ، این نمایش هنوز بسیار جالب است. این نمایش نشان می دهد که وکلا در دادگاه یکدیگر را “دوست” یا “خواهر” یا “برادر” خود صدا می زنند ، ظاهراً نشان می دهد که صنعت حقوقی حرفه ای با وقار است و به مردم احترامات اولیه داده می شود زیرا آنها نیز وکالت می کنند. من می دانم که در مناطق خاصی از کشور استفاده از عبارات مشابه در دادگاه معمول است ، اما در نیویورک و نیوجرسی ، من به ندرت این را می بینم. صادقانه بگویم ، اینکه یک وکیل دیگر را “برادر” یا “خواهر” صدا کنید ، عجیب به نظر می رسد حتی اگر آنها نیز عضو وکالت باشند (و یکی از برادران من در واقع شریک حقوق من است!) با این حال ، تماس با مشاور وكلا راهی آسان و خنثی از نظر جنسیت برای افزودن شأن بیشتر به وكالت است.

قضات بیشتری نیز می توانند با مشاور وکلای دادگستری در دادگاه تماس بگیرند. همیشه وقتی قضات از این عنوان در هنگام مراجعه به وکلا استفاده می کنند بسیار قابل تقدیر است ، زیرا این نشان می دهد احترام در دادگاه به هر دو جهت است. قضات تقریباً همیشه قبل از صعود به نیمکت وکالت را وکالت می کردند و آنها باید مبارزاتی را که وکلا هنگام معامله با مشتریان و تأمین معاش خود دارند ، درک کنند. قضات می توانند مصائب وکلا را با لقب دادن عنوان به جای خانم یا آقای فلان ، تشخیص دهند. بسیاری از قضات با مشاور وکلا تماس می گیرند ، اما قضات دیگر از این افتخار استفاده نمی کنند. با این حال ، قضات می توانند مشخصات حرفه وکالت را بهبود بخشند و حتی ممکن است با استفاده از این عنوان برای توصیف وکلائی که در مقابل آنها حضور دارند ، مشخصات اتاق وکالت را ارتقا دهند.

البته استفاده از اصطلاح مشاور دلایل عملی زیادی دارد. گاهی اوقات در دادگاه ، تشخیص اینکه چه کسی وکیل است و چه کسی دستیار ، شاهد یا سایر شرکت کنندگان در دعوا است ، ممکن است دشوار باشد. با استفاده از کلمه مشاور مشخص می شود که وکیل در یک تیم چیست. در هر صورت ، استفاده از اصطلاح مشاور به نفع وکلا است و وکلای بیشتری باید هنگام مراجعه به وکلای دیگر از این افتخار استفاده کنند.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer