Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس MANDEL NGAN/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

روت بادر گینزبورگ مدافع سرسخت حقوق زنان از جمله آزادی باروری بود. و صندلی او در دادگاه پر شده است امی کانی بارت ، که ظاهراً ناگزیر تصمیم خواهد گرفت این آزادی که به سختی به دست آمد به پایان می رسد ، در حال حاضر یک پیچ و خم چاقو است. اما طرفداران مخالف انتخاب هنوز نمک بیشتری برای ریختن در زخم ها دارند.

مانند گزارش شده توسط واشنگتن پست ، خلاصه آمیکوس اخیر توسط صندوق بکت برای آزادی مذهبی در پرونده می سی سی پی ، که آزادی های باروری ایجاد شده در زیر را تهدید می کند. رو علیه وید به غیر از گینزبورگ در پرونده خود از دیوان عالی خواستار لغو پرونده شد:

صندوق بکت برای آزادی مذهبی در آن گفت آمیکوس مختصر از طرف می سی سی پی که “قلیه و کیسی به عنوان مکانیزمی برای ایجاد درگیری در بسیاری از زمینه های زندگی مذهبی عمل می کند “و” بنابراین حقیقت نظر قاضی گینزبورگ را اثبات می کند که “[h]مداخله قضایی با دستان سنگین [in Roe] توجیه آن دشوار بود و به نظر می رسد درگیری را برانگیخته است ، اما حل نشده است. ‘ ”

این – در بهترین حالت – غیر عادی است. بله ، RBG در مورد چارچوب قانونی ایجاد شده در این مورد نگران است قلیهبرنامه ریزی والدین علیه کیسی) که ، می دانید ، در حال حاضر زیر حمله است ، بنابراین probs درست در آن جبهه. او ترجیح می داد که تصمیم گیری به دلایل حفاظتی برابر انجام شود یا به قانونگذار واگذار شود. که ، بله اما اشتباه نکنید-او قهرمان مطلق حقوق سقط جنین بود و لغو این پرونده را “بدترین سناریو” نامید:

رو علیه ویدگینزبورگ در مصاحبه ای با جفری روزن ، استاد حقوق ، در کتاب خود با عنوان “گفتگو با RBG” در سال 2018 گفت: “من باید بسیار واضح باشم – من فکر می کنم نتیجه کاملاً درست بود.”
“ایده من در مورد نحوه انتخاب باید نه یک حریم خصوصی بود ، نه یک تصور درست از یک پزشک ، بلکه یک حق زن برای کنترل سرنوشت خود بود ، تا بتواند بدون داشتن یک برادر بزرگ تصمیم گیری کند که چه کاری می تواند و چه کاری نمی تواند انجام دهد. ،” او گفت.

این نقل قول یک تلاش طاس برای پیچاندن کلمات RBG – و میراث – برای نقاشی واژگون است قلیه به عنوان دو حزبی ، علی رغم ، شما می دانید ، هر آنچه او در واقع در مورد دسترسی به سقط جنین گفت.

[Jeffrey] روزن ، رئیس و مدیر اجرایی مرکز قانون اساسی ملی ، در مصاحبه ای گفت که گینزبورگ به ویژه نگران است که سیستمی که در آن برخی از ایالت ها از سقط جنین محافظت می کنند و برخی دیگر آن را ممنوع می کنند ، به زنان فقیر ، که نمی توانند از عهده سفر برآیند ، آسیب برساند.

روزن می گوید: “او احساس می کرد زنان قادر به سقط جنین هستند ، اما این تأثیرات نگران کننده ای بر زنان فقیر خواهد داشت.”

در یکی از مکالمات آنها ، او با این ایده مواجه شد که حقوق سقط جنین باید به ایالت ها واگذار شود. با توجه به محدودیت هایی که ایالت ها اعمال می کنند ، چگونه می توانید به قانونگذاران اعتماد کنید؟ ” او پرسید. “به قانون تگزاس فکر کنید که اکثر کلینیک ها را از کار باز می دارد.”

محافظه کاران در حال بازگشت ساعت به حقوق زنان هستند. بیایید وانمود نکنیم که RBG با این کار خوب است.


کاترین روبینو ، ویراستار ارشد در فوق قانون ، میزبان پادکست Jabot، و میزبان مشترک مانند یک وکیل فکر کنیدبه راهنمای ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفاً با او ارتباط برقرار کنید. با خیال راحت ایمیل بزنید او با هر گونه راهنمایی ، س questionsال یا نظر ، و او را در توییتر دنبال کنید (@Kathryn1)

logo-footer