Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

از طریق باب امبروگی وبلاگ سایت های حقوقی، من یکی دیگر را آموختم کاپیتان واضح مطالعه در مورد تنوع در biglaw. هشدار خرابکار (NOT): پیشرفت یا پیشرفت کمی در طول هفت سال گذشته وجود داشته است. اگرچه درصد همکاران اقلیت در شرکت های بزرگ حدود 26.4 درصد است – یعنی کمی کمتر از 30 درصد فارغ التحصیلان اقلیت – در نهایت فقط ده درصد به شریک ارتقا می یابند. هیچ بهانه ای برای چنین سابقه ای وجود ندارد.

با این حال حتی در حالی که حرفه وکالت برای بهبود تنوع و مشارکت در biglaw کار می کند ، ما بار دیگر وکلای اقلیت را که شرکت خود را تأسیس می کنند نادیده می گیریم. بی شمار مثال وجود دارد – از گروه حقوق KMR زن موفق سیاهپوست صاحب شرکت شیکاگو بود با یک توییت راه اندازی شد و در t پروفایل شداو آتلانتیک به تعداد بیشماری از شرکت های حقوقی متعلق به سیاهپوستان که به صورت آنلاین یافت می شوند اینجا یا اینجا که می توانید با یک ساده پیدا کنید جستجوی اخبار گوگل، و یک سال پیش ، تقریباً نیمی از اجلاس مالک مادر وکیل بلندگوها آنها حقوقدانان-وکالت و اقلیت های اقلیت بودند که از موفقیت بزرگی در مشاغلی که هدایت می کردند برخوردار بودند.

اگرچه دانشگاهیان ممکن است باشند تلخ شده در مورد اینکه چرا وکلای اقلیت در تمرینات انفرادی راضی هستند ، از دیدگاه من ، من هرگز نفهمیده ام که چرا ما سعی می کنیم تنوع در biglaw را گسترش دهیم که از شرکت های حقوقی دارای مالکیت اقلیت بعنوان راهی دیگر تجلیل و قدردانی نمی کنیم. برابری در حرفه وکالت اما این در حال تغییر است. برای مثال در نظر بگیرید:

  • کیشا براون وکیل مریلند اتصال Justis پروفایل شده اینجا که کاربران را به وکلای سیاهپوست برتر در منطقه DMV متصل می کند – اما همچنین می تواند برای سهولت حمایت همه شرکت های حقوقی از وکلا سیاهپوست با ارسال مراجع تجاری آسان شود.

اشتباه نکنید ، تنوع در biglaw یک هدف مهم است. اما اگر همه ما در بحث مسابقه در حرفه وکالت روی آن تمرکز کنیم ، فرصت هایی را از دست می دهیم واقعاً حرفه ما را تغییر دهد و خود قانون برای بهتر شدن

logo-footer