Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


من قبلاً در مورد درخواست هیلاری کلینتون از کشورهای اروپایی برای تصویب قوانین سانسور نوشتم تا شرکت های رسانه های اجتماعی مانند توییتر را مجبور به تنظیم گفتار حتی پس از تعهد ایلان ماسک برای بازگرداندن آزادی بیان به توییتر کنند. اکنون پارلمان از ماسک خواسته است تا شهادت دهد و تعهد نگران کننده خود برای بازگرداندن آزادی بیان را توضیح دهد.

نینا یانکوویس، رئیس هیئت اداره اطلاعات نادرست دولت بایدن، قبلاً از بریتانیا خواسته بود قوانین سانسور دولتی را اعمال کند. این تماس پس از خرید ماسک افزایش یافته است. تا پیش از این، یک جبهه متحد سانسور کننده های شرکتی می توانست با تشویق سیاستمداران و صاحب نظران، از جمله جو بایدن و اعضای دموکرات، سیستم گسترده سانسور را حفظ کند.

جولیان نایت، رئیس کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش در مجلس عوام، نماینده محافظه‌کار، به هموطنان خود اطمینان داده است که می‌توانند آرام بمانند و سانسور کنند. او نامه ای صادر کرد برای اینکه ماسک در مقابل کمیته حاضر شود تا به پیشنهاد وحشتناک آزادی بیان پاسخ دهد:

«در زمانی که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی با چشم‌انداز مقررات سخت‌گیرانه‌تر در سراسر جهان مواجه هستند، ما مشتاقیم درباره اینکه چگونه آقای ماسک تعهد واضح خود به آزادی بیان را با تعهدات جدید برای محافظت از کاربران توییتر در برابر آسیب‌های آنلاین متعادل می‌کند، بیشتر بدانیم.»

مانند طرح های سانسور اتحادیه اروپا تحت قانون خدمات دیجیتال، پیشنهاد شده است لایحه ایمنی آنلاین سانسور دولتی را از طریق اختیارات آفکام (اداره ارتباطات)، تنظیم کننده پخش در بریتانیا، معرفی خواهد کرد. این به شرکت اجازه می دهد تا شرکت ها را جریمه کند ده درصد در صورتی که استانداردهای نامشخص «آسیب» را نقض کنند، از درآمد جهانی خود استفاده کنند.

در صورت تصویب، کلینتون و دیگران امیدوارند که اروپایی ها بتوانند سانسور شرکتی را با سانسور دولتی قدیمی جایگزین کنند. این شامل جریمه‌های مصادره‌ای برای هر چیزی است که به نظر می‌رسد.به شدت توهین آمیزاین لایحه به کشورهایی مانند بریتانیای کبیر اجازه می‌دهد تا بر بقیه جهان سانسور اعمال کنند.

کاهش آزادی بیان در بریتانیا مدتهاست که برای مدافعان آزادی بیان (اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا، از دیرباز یکی از دغدغه‌های حامیان آزادی بیان) از دیرباز نگران بوده است. هنگامی که به عنوان یک دولت شروع به جرم انگاری گفتار می کنید، در نهایت به یک شیب لغزنده سانسور می رسید. اینکه سخنان مشوق عداوت و تنفر یا “ارتباطات مخرب” چیست، همچنان یک موضوع کاملاً ذهنی است و ما شاهد گسترش مداوم اصطلاحات، کلمات و حرکات ممنوعه بوده ایم. حتی داشتن “ایدئولوژی های سمی” اکنون جرم است.

بریتانیا اکنون سانسور را به یکی از بزرگترین صادرات خود تبدیل می کند. برای انجام این کار، آنها ابتدا باید حامیان آزادی بیان مانند ماسک را با تهدید به ورشکستگی شرکت او در صورت تلاش برای بازگرداندن آزادی بیان به اینترنت از بین ببرند.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer