Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دیزنی جینا کارانو را اخراج کرد.

اینترنت منفجر شد. جیغ فرهنگ لغو و مقایسه به لیست سیاه هالیوود به وفور ظاهر شد.

من هیچ نظری در مورد شلیک او ندارم. با این حال ، من در مورد مقایسه اخراج او با لیست سیاه هالیوود نظر جدی دارم. به دلایل زیادی اشتباه است. پس لطفاً دست از این کار بردارید.

بیایید این مقایسه را با پنج نکته اصلی بررسی کنیم:

  • کارانو اخراج شد ، تحریم نشد. لیست سیاه هالیوود تحریم گروهی بود. اعتقاد بر این بود که هر کسی در آن لیست باشد عضوی از حزب کمونیست ایالات متحده (CPUSA) یا یک گروه چپ با هدف سرنگونی دولت است. کمیته فعالیتهای غیرامریکایی مجلس (HUAC) ، پیش درآمد مک کارتیسم ، شاهدان را فراخواند تا دریابند که عمیقاً هالیوود ، دانشگاه و سایر صنایع با کمونیست ها چه دلیلی دارد. امتناع از شهادت دادن به هر دلیلی شما را در لیست سیاه قرار داد. اگر کسی از شما نام برد ، در لیست سیاه قرار گرفتید. هرگونه اشاره به همدردی با CPUSA شما را در لیست سیاه قرار می دهد.

آنچه آن را تحریم کرد این بود که با همکاری همه استودیوها انجام شد. آنها توافق کردند که کمونیستها را استخدام نکنند. استودیوها صادر کردند بیانیه مشترک: “ما آگاهانه یک کمونیست یا عضو هیچ حزب یا گروهی را که طرفدار سرنگونی دولت ایالات متحده با زور ، یا هر روش غیرقانونی یا خلاف قانون اساسی باشد ، استخدام نخواهیم کرد.” تاریخ نشان می دهد که برچسب “کمونیست” شامل افرادی بود که صرفاً از مواردی مانند افزایش دستمزد حمایت می کردند.

  • کارانو توسط یکی از کارفرمایان اخراج شد ، از او اجتناب نشد. یک روز نگذشته بود که به وی اعلام شد که قصد معامله فیلم دارد. وی از حمایت عمومی در شبکه های اجتماعی ، کارشناسان و سیاستمداران برخوردار شد. این متفاوت از این است که مردم از ترس اینکه در لیست سیاه قرار بگیرند از ناهار خوردن با شما می ترسند.
  • دیزنی کارانو را به دلیل توییتر کردن در مورد برخی موارد جنجالی و عجیب و نه “محافظه کار” اخراج کرد. ظاهراً آخرین قطره ای که برای دیزنی در نظر گرفته شد مقایسه ژامبونی بین تنش های سیاسی فعلی و آلمان نازی بود. در حالی که من بر این باورم که کسی آلمان نازی را با چیزی مقایسه نمی کند جز (نکات را چک می کند) آلمان نازی ، دیگران علاقه زیادی به انجام این کار دارند. صرف نظر از این ، دیزنی خشمگین شد و این اولین خشم دیزنی در مورد کارانو نبود. در همین حال ، حتی می توان به دلیل انجام این کار در لیست سیاه قرار گرفت مطلقا هیچ چیزی.
  • وقتی کارانو اخراج شد ، اعضای کنگره از او حمایت کردند. اعضای لیست سیاه اغلب بدون مشاوره در کمیته های کنگره کشیده می شدند ، جایی که آنها مجبور به همکاری ، ادعای اصلاحیه اول یا ادعای متمم پنجم می شدند. مقایسه بین کارانو و لیست سیاه تأیید تعامل میان تحریم هالیوود و فعالیت های دولت فدرال را تأیید نمی کند. ادعای حقوق خود قبل از HUAC شما را در لیست سیاه هالیوود قرار می دهد.
  • کارانو اخراج شد ، نه تحت نظارت FBI. تعامل بین لیست سیاه و دولت در جلسات دادرسی پایان یافت. برخی از اعضای لیست سیاه تحت نظارت مداوم بودند.

به عبارت دیگر ، این یک بار شلیک برای یک سری اقدامات بد در توییتر نبود. این یک برنامه منظم برای خاموش کردن چپ گرایان بود. محافظه کارانی که ادعا می کنند اکنون با صدای بلند در کتاب هایشان ، تلویزیون ، رسانه های اجتماعی و هر دو اتاق کنگره برای آنها اتفاق می افتد.

قرار گرفتن در لیست سیاه هالیوود “هرگز دوباره در هالیوود کار نمی کند.” روز بعد هیچ فیلمی ارائه نمی شود. مشاغل خراب شده تبعید حتی دفاع از کمونیست های ادعا شده وکلا را در معرض خطر قرار می دهد. این حساب دلخراش را توسط بخوانید دختر یک وکیل. پدرش در اثر خودکشی درگذشت.

به طور خلاصه ، تحریم هالیوود گسترش شکار دولت ایالات متحده برای افرادی بود که با آن مخالف بودند. و دادگاه عالی در آن زمان برای حمایت از هدف بسیار خوشحال بود. SCOTUS چالش های اصلاحیه اول HUAC را در مواردی از این دست رد کرد بارنبلات v. آمریکا، واتکینز علیه ایالات متحده، و ویلکینسون علیه ایالات متحده اصلاحیه پنجم ادعای حق در برابر خودزنی ممکن است یک شاهد مجبور را از درد زندانی نجات دهد ، اما با این وجود گنجاندن شخص در لیست سیاه هالیوود را تضمین می کند.

اما از لیست های سیاه فقط برای خفه کردن گفتمان سیاسی استفاده نشده است. “ترساندن قرمز” همچنین به عنوان ابزاری برای محکوم کردن انواع فعالیت های کارگری ، نه فقط در هالیوود ، بلکه در همه جا مورد استفاده قرار گرفت. تأثیرات شکار جادوگران فراتر از هالیوود بود. دانشگاهیان نیز هدف بودند. بسیاری در دانشگاههای ساکت و خلوت پنهان شدند که ممکن است توجه زیادی به آنها جلب نکند. اگر کسی می خواست به هدف تصدیگری نگاه کند – که در حال حاضر در کانزاس و سایر ایالت ها توسط جنبش های محافظه کار کشته می شود – برای محافظت از بیان ایده ها و دانش است.

اشتغال به میل خود همیشه یک ایدئولوژی محافظه کارانه بوده است ، بنابراین کمی کم می بینم که حمایت از آن کاهش می یابد (اما فقط برای بازیگرانی که امتیاز دارند). بیشتر کارمندان در صورت توئیتر اشتباه اقدام به خشم کارفرمای خود می کنند. شرکت های حقوقی به طور معمول در استخدام های احتمالی در شبکه های اجتماعی تمیز می کنند. در واقع ، بیشتر کشور تحت ترس از اخراج به دلیل گفتن حرف اشتباه زندگی می کنند. با توجه به این اقتصاد ، عواقب ناگواری در پی دارد. و بسیاری از کسانی که در مورد “لغو فرهنگ” فریاد می زنند به همان اندازه محافظت از محیط کار را نقض می کنند.

او به خاطر یک سری توییت های غیر رنگی اخراج شد. او اخراج شد ، تحریم نشد. او اخراج شد و برخلاف بیشتر اخراج ها برای موارد مشابه ، این عکس العمل علیه دیزنی ایجاد خواهد کرد. محافظه کار بودن به اندازه برچسب زدن به کمونیست وخیم نیست. اگر به من اعتقادی ندارید ، به یک سری میله ها بروید و با فریاد “من محافظه کار هستم” یا “من یک کمونیست هستم” آن را آزمایش کنید. نه ، واقعاً ، این کار را نکن مورد آخر ممکن است در بعضی از قسمت ها شما را کشته باشد.


LawProfBlawg یک استاد ناشناس در 100 دانشکده برتر حقوق است. شما می توانید بیشتر از علاقه های او را ببینید اینجا. او ادعا می کند که او در رسانه های اجتماعی بسیار سرگرم کننده است. لطفاً او را در توییتر دنبال کنید (lawprofblawg) برای او از طریق ایمیل ارسال کنید [email protected].

logo-footer