Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

با تصویب لایحه زیرساخت جدید ، به نظر می رسد که دولت فدرال برنامه آزمایشی را برای بررسی امکان سنجی مالیات مایل خودرو یا VMT آغاز می کند. هدف VMT اخذ مالیات برای هر مایل رانده شده برای تأمین اعتبار صندوق فدرال بزرگراه است که در خطر ورشکستگی قرار دارد.

به نوعی ، ما قبلاً مالیات بر مسافت پیموده شده داریم زیرا بنزین در سطح فدرال و ایالت مالیات می گیرد. اما از آنجایی که مصرف گاز هر خودرو متفاوت است ، خودروهایی که مصرف سوخت پایینی دارند از مالیات کمتری برخوردار می شوند در حالی که گزول های گاز هزینه بیشتری پرداخت می کنند. به همین ترتیب ، رانندگان آهسته و محافظه کار احتمالاً مالیات کمتری می پردازند زیرا احتمالاً نسبت به رانندگان سریع و خشمگین گاز کمتری مصرف می کنند. بنابراین از منظر سیاست ، این امر منطقی است زیرا رانندگی معقول با وسایل نقلیه کم مصرف را برانگیخته است. اما تعداد قابل توجهی از آمریکایی ها هستند که بیشتر به mph / mpg اهمیت می دهند یا ایمنی و کاربردی SUV های تشنه گاز را ترجیح می دهند.

در سال های اخیر ، صندوق اعتماد بزرگراه به دلایل مختلفی ضرر می کند. اول ، مالیات گاز فدرال برای تورم تعدیل نشده است در حالی که هزینه های تعمیر و نگهداری جاده ها تغییر کرده است. دوم ، افراد بیشتری خودروهای برقی خریداری کرده اند که نیازی به بنزین ندارند ، بنابراین می توان سهم عادلانه خود را برای تعمیر و نگهداری جاده ها پرداخت نکرد. ثالثاً ، جوانان به طور کلی این مشکل را دارند کمتر رانندگی کرده استبه در نهایت. همه گیری COVID-19 و دستورات قرنطینه ناشی از آن در سال گذشته باعث افزایش کار از راه دور در خانه شده است و این احتمالاً تا حدی باقی خواهد ماند.

VMT از نظر تئوری قرار است با دریافت هزینه ای برای هر مایل رانندگی ، برخی از بی عدالتی ها را کاهش دهد. در حالی که هزینه آن چند سنت در هر مایل تخمین زده می شود ، مایل ها می توانند خیلی سریع جمع شوند. هزینه پنج درصد در مایل برای کسی که 20000 مایل رانندگی می کند 1000 دلار است.

برنامه آزمایشی داوطلبان را از مناطق مختلف در هر 50 ایالت ، واشنگتن دی سی و پورتوریکو دعوت خواهد کرد. این داوطلبان برنامه ردیابی مسافت پیموده شده را در خودروهای خود نصب خواهند کرد. در این لایحه آمده است که مسافت پیموده شده را می توان به روش های مختلفی از جمله برنامه های تلفن های هوشمند ، دستگاه های تشخیص شخص ثالث (OBD) و داده های جمع آوری شده توسط خودروسازان و شرکت های بیمه پیگیری کرد.

میزان VMT بر اساس نوع و وزن خودرو بر اساس تأثیرات برآورد شده آنها بر زیرساخت ، ایمنی ، ازدحام و محیط زیست خواهد بود.

علاوه بر این ، این لایحه یک هیئت مشورتی متشکل از نمایندگان صنعت خودرو و حمل و نقل ، حامیان مصرف کنندگان و کارشناسان حفظ حریم خصوصی ایجاد می کند. این هیئت توصیه هایی را برای اجرای برنامه آزمایشی ارائه می دهد.

VMT بحث برانگیز است زیرا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را افزایش می دهد و مشخص نیست که چگونه از آن به طور عادلانه استفاده می شود. برخی از ایده دولت برای ردیابی جایی که رانندگی می کنند را دوست ندارند ، به ویژه هنگامی که نیروی انتظامی می تواند درگیر شود.

یک VMT مسطح عموماً به عنوان مالیات واپسگرا تلقی می شود و بر افراد طبقه کارگر که از حقوق بین حقوق و دستمزد کار می کنند تأثیر منفی می گذارد.

از سوی دیگر ، پیاده سازی VMT پیشرونده یا ساختار یافته می تواند پیچیده شود. به عنوان مثال ، به راحتی می توان گفت که کامیون های سنگین باید VMT بیشتری بپردازند زیرا وزن زیاد آنها باعث سایش بیشتر در جاده ها می شود. اما هزینه هایی که کامیونداران می پردازند از طریق افزایش هزینه حمل و نقل به مشتری منتقل می شود. بنابراین واقعاً چه کسی VMT را در اینجا پرداخت می کند؟

ایده دیگر این است که از VMT متناسب با قیمت خودرو استفاده کنید. در حالی که صاحب یک هایپرکار مانند بوگاتی ، مک لارن یا فراری احتمالاً به پرداخت هزینه VMT اضافی اهمیت نمی دهد ، این کار آنطور که مردم فکر می کنند کار نخواهد کرد. این عمدتا به این دلیل است که این اتومبیل ها به ندرت رانندگی می کنند زیرا برای استفاده روزانه غیر عملی هستند. همچنین ، ابرخودروها با مسافت پیموده شده معمولاً در طول زمان ارزش خود را افزایش می دهند ، بنابراین انگیزه دیگری برای رانندگی منظم آنها ایجاد می شود. و در بسیاری از مواقع ، این اتومبیل ها در دوومیدانی مخصوص مسابقه رانندگی می کنند یا به جای جاده های عمومی ، نوارهای باریک را می کشند. آیا عادلانه است که برای این نوع استفاده از VMT هزینه دریافت کنیم؟

من همچنین می توانم پیش بینی کنم که دولت برای یافتن داوطلبان برای پروژه آزمایشی مشکل خواهد داشت ، حتی اگر آنها در ازای مشارکت خود در تحقیق جبران شوند. احتمالاً کسانی که به دلیل افزایش هزینه یا مسائل مربوط به حریم خصوصی با VMT مخالف هستند ، شرکت نمی کنند.

بنابراین جایگزین های VMT چیست؟ در ابتدا ، مالیات گاز فدرال باید با تورم تعدیل شود ، اگرچه این امر می تواند به لطف یک کارتل نفتی مشکلاتی را ایجاد کند. شاید برای اجناس خودرویی که باید مرتباً تعویض شوند هزینه اضافی در نظر گرفته شود. این شامل مواردی مانند روغن موتور ، روغن گیربکس و لاستیک است. قیمت این محصولات با توجه به تورم تنظیم می شود و احتمالا افزایش ناچیز قیمت احتمالاً بدون توجه خواهد بود. همچنین ، رانندگی کندتر و ایمن تر را تشویق می کند ، زیرا این امر نیاز به تعویض لاستیک و مایعات را کاهش می دهد. در مورد خودروهای برقی ، از آنجا که استفاده از آنها درآمد عمومی خدمات عمومی را افزایش داده است ، بخشی از پول تولید شده باید به صندوق اعتماد بزرگراه منتقل شود.

VMT پیچیده است ، اما یک چیز واضح است: این افزایش مالیات است. در این لایحه حتی آمده است که هدف آن افزایش درآمد برای تأمین بودجه صندوق اعتباری بزرگراه فدرال است. این فقط یک موضوع اجرای برنامه آزمایشی است که کمترین شکایات و آثار جانبی مانند افزایش قیمت یک بیگ مک را به همراه خواهد داشت.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او در برنامه ریزی مالیاتی اولیه و حل اختلافات مالیاتی به افراد کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام دانشجویی زیادی دارند همدرد است. می توان از طریق ایمیل به آدرس [email protected] با او تماس گرفت. یا می توانید در توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید لینکدینبه

logo-footer