Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بیشتر سال 2020 احساس بدی داشته است جری اسپرینگر قسمت. درست وقتی فکر می کنید که نمی تواند بدتر شود ، این اتفاق می افتد. اکثر ما در نه ماه گذشته حدود یک دهه پیر شده ایم ، اما واکسن اینجاست و امید به سال 2021 بهتر است. از طریق همه اینها ، به نظر می رسد که صنعت حقوقی همچنان ادامه دارد و حداقل از سومین رویداد یک بار در یک قرن گذشته در 20 سال گذشته استفاده می کند.

سال گذشته ، من چند قطعنامه سال نو گرفتم برای خودم ، شرکت و صنعتم با هدف داشتن آینده ای قوی تر ، سالم تر و سودآور. با کوتاه شدن روزها و نزدیک شدن به تعطیلات ، من می خواهم برخی از این قطعنامه ها را از طریق یک لنز بعد از COVID مرور کنم تا در مورد مکانی که همه ما از آن به بعد بوده ایم و نحوه انجام کارها صحبت کنم.

برای رکود احتمالی آماده شوید – بررسی کنید!

من مدت ها بود که بر طبل می کوبم که صنعت حقوقی خود را به اندازه کافی برای رکود اقتصادی بعدی آماده نکرده است. پس از رکود بزرگ تقریباً یک دهه طول کشید تا ما بتوانیم ضررهای خود را جبران کنیم ، بهبودی که بسیار عقب تر از دنیای تجارت گسترده بود. بیزاری عمومی صنعت ما از استفاده از فن آوری جدید و شیوه های تجاری مطمئناً کمکی نکرد و بسیاری از طبقه متوسط ​​Biglaw شاهد کسب و کار تغییر مسیر یا نردبان به بالاترین لباس های با اعتبار بالا ، به بوتیک های ارزان قیمت یا خارج از بازار بودند. در کل ، از صنعت سنتی ، یا به وکلای داخلی یا ارائه دهندگان خدمات حقوقی جایگزین. ما صنعت را دقیقاً برای موفقیت آماده نکرده ایم و بنابراین ، وقتی COVID-19 ظهور کرد ، مردم نگران بودند.

خوشحالم که می گویم ، به نظر می رسد به طور کلی بهتر از حد انتظار پیش رفته است. بسیاری از بنگاه ها توانستند کمربندهای خود را ببندند و یا در جمع آوری AR برای جبران کمبودهای ناشی از Q2 با تعطیل شدن مشاغل و وکلا در همه جا به کار از راه دور ، تهاجمی کنند. پس از اینکه همه چیز حل و فصل شد ، ما شاهد وفاداری و هیاهوی باورنکردنی وکلا در همه جا بودیم. به جای ترس از تغییر ، بسیاری از مردم آن را پذیرفتند – یا حداقل نگذاشتند ترس از آن مانع آنها شود. به طور کلی ، صنعت موفق شد چراغ ها را روشن نگه دارد ، با این کار اکثر شرکت ها عملکرد Q3 و Q4 را ارائه دادند که از آنچه در ماه مارس انتظار می رفت ، پیشی گرفت. بخشی از این شانس بود: کارگران یقه سفید مانند ما توانستند با COVID-19 سازگار شوند از این طریق که سایر بخشهای نیروی کار از نظر منطقی نمی توانند. اما بیشتر آن یک صنعت متخصصان سخت کوش بود که به یک لحظه تاریخی رسیده بودند. من به آنچه انجام دادیم افتخار می کنم و امیدوارم شرکت ها این نظم و نبوغ تازه را در جای خود حفظ کنند.

اتلاف وقت مردم را متوقف کنید – بررسی کنید!

وقتی می توانستیم در یک اتاق کنفرانس جمع شویم ، یک فنجان قهوه بگیریم ، چند دقیقه غیبت کنیم و سپس به کار بپردازیم ، مدیریت جلسه یک مشکل همیشگی بود. جلسات بدون تفکر کافی تنظیم می شدند و معمولاً از مباحث غیر مرتبط یا در طول زمان تعیین شده خارج می شدند. درگیر شدن با آنها بسیار خوشایندتر بود ، اما اغلب بیشتر از حد لازم باعث کاهش کارایی می شدند.

از آنجا که هرچقدر از ما از مفهوم یک جلسه بزرگنمایی دیگر لذت می بریم ، باید بگویم که مجبور کردن مردم به نشستن ، ورود به سیستم و نشان دادن چهره خود روی صفحه به طرز شگفت انگیزی برای تمرکز و کیفیت بالا در جلسات خوب بوده است. من نمی توانم وقتی می توانیم جلسات غیر حضوری را با خیال راحت برگزار کنیم ، کنار گذاشتن جلسات را انجام دهم ، اما چند ماه گذشته بسیاری از ما را مجبور کرده است که در مورد هدف یک جلسه تجدید نظر کند و با دقت بیشتری در مورد چگونگی ساختن جلسات جداگانه برای دیدار بهتر فکر کنیم. اهداف حاضران.

زندگی همه گیر سخت بوده است ، به خصوص در خانواده هایی که در طول روز کاری از آنها مراقبت و دستکاری می کنند. این زمان صرف شده برای گذراندن این تجربه در کنار هم باعث شده است که وکلائی که می شناسم برای وقت خود و یکدیگر ارزش بیشتری قائل شوند. گرچه ممکن است این روند صعودی در مقایسه با فاجعه کلی COVID-19 کم رنگ باشد ، اما حداقل چیز خوبی است که بیشتر ما از این زمان وحشتناک دور خواهیم کرد.

قطعنامه هایی که مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد

لیست من وکلا را تشویق می کند تا شبکه های غیرقانونی و پایگاه دانش خود را بسازند و زمان بیشتری را برای گوش دادن و زمان کمتری برای صحبت صرف کنند و به مراقبت از خود بپردازند. اینها چالشهای شخصی بود ، و واقعاً مستعد تفسیر در صنعت نیست. COVID-19 به برخی از ما فرصت های بی سابقه ای برای موفقیت داد ، در حالی که برای دیگران این فرصت را کاملاً از دست داد.

شبکه سازی ، چه در داخل و چه در خارج از صنعت حقوقی ، به طور گسترده توسط COVID-19 با مشکل روبرو شده است. صرف ناهار یا تقسیم نوشیدنی با افراد غریبه و آشنایان تجاری اساساً برعکس تمام کارهایی است که متخصصان پزشکی طی 9 ماه گذشته از ما خواسته اند.

ایجاد پایگاه های دانش غیرقانونی هدف قابل دستیابی تری بوده است. بسیاری از ما از چند ماه گذشته برای توسعه مجموعه مهارت های خود استفاده کرده ایم. برخی کدنویسی ، نواختن ساز یا نقاشی را آموخته اند. الگوی رفتاری تهیه نان ترش در اکثر ماه آوریل در اینستاگرام چیز بزرگی بود. خواه از خستگی ، تمایل به بهتر شدن خود یا صرفاً چیزی که ما را مجبور می کند برای مدتی سرپا بمانیم ، بسیاری از ما به خوبی از قرنطینه خود استفاده کرده ایم. این نوع کارها هم باعث می شود انسانهای خوش منظتری داشته باشیم و هم به طرزی شگفت آور می توانند به عقب برگردند و به ما کمک کنند تا از نظر حرفه ای کار کنیم.

گوش دادن به یکدیگر در دنیای محیط های کاری از راه دور هم آسان تر و هم سخت تر شده است. من بعضی از تیم ها را دیده ام که به طور مرتب با هم کار می کنند و به طور منظم با یکدیگر کار می کنند و در مورد جستجوی بازخورد و ایجاد احساس شنیدن در افراد کاملاً عمدی تر عمل می کنند. تیم های دیگری که من دیده ام به سیلوهای خودشان راندند و ارتباطات به حداقل می رسد. این روزها صحبت کردن به تلاش بیشتری نیاز دارد ، این بدان معناست که ما شانس کمتری برای شنیدن صحبت های هم تیمی هایمان داریم. گوش دادن یک چالش است ، چالشی که بسیاری از ما حتی پس از برداشتن قفل قفل نیاز به ادامه کار برای بهبود آن داریم. ما باید عهد کنیم که روابطی را که در این مدت ایجاد کرده ایم حفظ کنیم و روابط از بین رفته را ترمیم کنیم.

سرانجام ، مراقبت از خود بیش از هر زمان دیگری مهم بوده است. برای بیشتر ما ، چند ماه گذشته یک ماراتن ذهنی و روحی خسته کننده بوده است. یافتن راه هایی برای از بین بردن این تنش در خیابان های سالم یک ضرورت واقعی بوده است. قانون سخت است و وکلا می توانند با هم سخت بگیرند.

بازگشت به همان جایی که شروع کردیم: جری اسپرینگر. او علاوه بر داشتن JD از Northwester ، مردی است که بیش از سهم دیوانگی خود را دیده است. بنابراین شاید وقتی به سمت سال 2021 حرکت می کنیم ، باید توصیه هایی را که او در پایان هر قسمت ارائه می دهد ، انجام دهیم: “مراقب خودت باش …


جیمز گودنو مدیر عامل و شریک مدیر شرکت NLJ 250 است کریگ فنمور. در 36 سالگی ، وی به جوانترین مدیر اجرایی شناخته شده یک شرکت حقوقی بزرگ در ایالات متحده تبدیل شد. وی JD خود را از دانشکده حقوق هاروارد و دو مدرک مدیریت بازرگانی از MIT را در اختیار دارد. وی در حال حاضر در دانشکده تجارت قاضی دانشگاه کمبریج (انگلستان) تحصیل می کند ، جایی که در حال کار برای کارشناسی ارشد در زمینه کارآفرینی است. جیمز یکی از نویسندگان کتاب است انگیزه هزاره ها، که در دسته انتشار نسخه جدید مدیریت کسب و کار در آمازون به رتبه یک رسید. وی و همکارانش به عنوان یک تمرین دهنده ، یک فناوری مبتنی بر فناوری را ایجاد و اجرا کردند عمل شاکیان و مدل تجاری می توانید با جیمز در توییتر (JamesGoodnow) یا از طریق ایمیل با وی در آدرس ارتباط برقرار کنید [email protected].

logo-footer