Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اسکاتوس نیوز

دیوان عالی کشور صبح دوشنبه دستورات صادر کرد از کنفرانس خصوصی قضات در روز جمعه، 21 ژانویه. علاوه بر پرداختن به موضوع نژاد در پذیرش دانشگاه ها اینجا) قضات برای دوره آینده دو پرونده دیگر را به پرونده خود اضافه کردند. یکی شامل قدرت دادگاه های منطقه ای فدرال است. دیگری محدوده قانون آب پاک را آزمایش می کند.

قضات صادر شده است دادخواستی که توسط Axon Enterprise ارسال شده است، که دوربین های بدنه را برای مجریان قانون می سازد. این مورد ناشی از تلاش های شرکت برای به دست آوردن یک رقیب است. هنگامی که کمیسیون تجارت فدرال به دلیل نگرانی های ضدتراست، احتمال طرح (و متعاقباً) رسیدگی اداری را مطرح کرد، آکسون به دادگاه منطقه فدرال رفت. این سازمان، از جمله، استدلال می‌کرد که رسیدگی‌های اداری حق آن را برای رسیدگی عادلانه نقض می‌کند، زیرا آژانس نقش‌های متعددی را در رسیدگی ایفا می‌کند و به عنوان دادستان، قاضی و هیئت منصفه ایفای نقش می‌کند. همچنین ادعا کرد که محدودیت‌های مربوط به عزل قضات حقوق اداری که رسیدگی‌های اداری FTC به آنها محول شده است، ناقض تفکیک قوا در قانون اساسی است، زیرا ALJs تنها می‌توانند به دلایلی توسط کمیسیون‌های FTC حذف شوند، که به نوبه خود فقط می‌توانند توسط کمیسیون‌های FTC برکنار شوند. رئیس جمهور به دلیل

دادگاه منطقه شکایت آکسون را رد کرد و اعلام کرد که آکسون باید ابتدا چالش های قانون اساسی خود را در مراحل اداری خود مطرح کند. دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه نهم این تصمیم را تایید کرد. آکسون در ماه ژوئیه به دادگاه عالی آمد و از قضات درخواست کرد که هم در مورد اینکه آیا دادگاه منطقه قدرت بررسی چالش های قانون اساسی در ساختار FTC را دارد و اینکه آیا ساختار FTC قانون اساسی را نقض می کند یا خیر، بررسی کنند. قضات با طرح سوال اول که شامل اختیارات دادگاه منطقه بود موافقت کردند، اما آنها از بررسی سوال دوم خودداری کردند.

قضات همچنین با رسیدگی به پرونده یک زوج آیداهو موافقت کردند. مایکل و شانتل ساکت، برای دومین بار. ساکت ها می خواهند در زمینی که مالک آن در نزدیکی دریاچه پریست، آیداهو هستند، خانه ای بسازند، اما سازمان حفاظت محیط زیست به آنها گفت که ساخت و ساز در این زمین، قانون آب پاک را نقض می کند، زیرا زمین آنها حاوی تالاب هایی است که واجد شرایط “آب های قابل کشتیرانی” هستند که توسط آنها تنظیم می شود. عمل. در سال 2012، دیوان عالی کشور به اتفاق آرا موافقت کردند که ساکت ها می توانند فوراً در دادگاه فدرال اعتراض خود به دستور EPA را مطرح کنند.

این زوج پاییز گذشته به دادگاه بازگشتند و از قضات خواستند تصمیم خود در سال 2006 را دوباره بررسی کنند. Rapanos v. ایالات متحده، که معتقد بود قانون آب پاک همه تالاب ها را تنظیم نمی کند اما اکثریتی را برای استاندارد حاکم ایجاد نمی کند. ساکت ها اکنون از دادگاه می خواهند که آزمونی را اتخاذ کند که توسط یک کثرت چهار قاضی پیشنهاد شده است راپانوس، که به تالاب‌ها اجازه می‌دهد فقط زمانی تنظیم شوند که خودشان اتصال مداوم آب سطحی به آب‌های تنظیم‌شده داشته باشند. دادگاه روز دوشنبه موافقت کرد که پرونده ساکتز را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا بخش نهم، در تصمیم گیری در مورد پرونده ساکتز، از آزمایش مناسب برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا تالاب ها “آب های ایالات متحده” برای اهداف قانون آب پاک هستند یا خیر، استفاده کرده است یا خیر.

همچنین در دستورات روز دوشنبه، قضات درخواستی را رد کردند کوین مک کارتی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان بررسی قانون اساسی یک قطعنامه مجلس نمایندگان که اجازه رای دادن به نمایندگی را به دلیل همه گیری COVID-19 می دهد. دادگاه های بدوی از بررسی ادعاهای مک کارتی خودداری کردند و این امر باعث شد که مک کارتی در سپتامبر گذشته به دادگاه عالی بیاید. قضات دادخواست مک کارتی را در سه کنفرانس متوالی پیش از رد بررسی بدون اظهار نظر بررسی کردند.

قضات بار دیگر به آن عمل نکردند مورد یک طراح وب سایت که می خواهد از قانون عدم تبعیض کلرادو انصراف دهد و از ایجاد سایت های سفارشی برای عروسی های همجنس خودداری کند. اکنون قضات رسیدگی کرده اند 303 Creative v. النیس در سه کنفرانس متوالی بدون اقدام بر اساس آن.

کنفرانس برنامه ریزی شده بعدی قضات در روز جمعه، 18 فوریه برگزار خواهد شد.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer