Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

پیش نمایش مورد

دوشنبه ، دوازده و دومین مسابقه ماراتن بوستون بود که از آوریل به اکتبر امسال به دلیل همه گیری کووید -19 منتقل شد. روز چهارشنبه ، دیوان عالی کشور به بررسی پرونده ایالات متحده می پردازد. تلاش احیای مجازات اعدام برای جوخار تسارنایف ، که به دلیل نقشش در بمب گذاری های 2013 در خط پایان ماراتون محکوم شده بود.

هر دو بمب گذاری و تعقیب و گریز پس از آن بازتاب گسترده ای در سراسر جهان پیدا کردند (که در قلب یکی از سوالات چهارشنبه در دادگاه قرار دارد). ژوخار و برادرش ، تمرلان ، کوله پشتی حاوی بمب های دست ساز را در میان تماشاگران منطقه خط پایان قرار داده و سپس آنها را منفجر کردند. سه نفر کشته و صدها نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

یک لیوان از ژوخار تسارنایف

جوهر سارنایف.

سه روز پس از بمباران ، برادران تسارنایف به سر یک افسر پلیس در موسسه فناوری ماساچوست شلیک کردند و SUV یک دانشجوی کارشناسی ارشد را سرقت کردند. در جریان تعقیب و گریز پلیس ، ژوخار با SUV برادرش را زیر گرفت و او را کشت. ژوخار تسارنایف سرانجام کشف شد که در یک قایق چند بلوک دورتر مخفی شده است.

در محاکمه او در سال 2015 ، وکلای تسارنایف دست داشتن وی در بمب گذاری ها را پذیرفتند اما ادعا کردند که وی تحت تأثیر برادرش برای ارتکاب جنایات قرار گرفته است. هیئت منصفه تسارنایف را از هر نظر محکوم کرد و او را به اعدام محکوم کرد.

تسارنایف به دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای حلقه اول اعتراض کرد ، که سال گذشته محکومیت ها و حبس ابد وی را تایید کرد ، اما دور انداخت احکام اعدام تسارنایف دادگاه تجدید نظر به دو دلیل جداگانه علیه دولت حکم صادر کرد. در ابتدا ، دادگاه ناحیه باید از هیئت منصفه احتمالی می پرسید که چه پوشش رسانه ای در مورد پرونده تسارنایف دیده اند یا شنیده اند. دوم ، نتیجه گیری شد ، دادگاه منطقه ای نباید شواهدی را مبنی بر مشارکت تامرلان در قتل سه گانه جداگانه و حل نشده سه گانه در ماساچوست در سال 2011 حذف کند. این شواهد ، دادگاه تجدیدنظر استدلال می کند که “به شدت اثبات کننده توانایی تمرلان در برادرش را تحت تأثیر قرار دهد.

وزارت دادگستری اکتبر گذشته به دیوان عالی کشور رفت و از قضات خواست تا حکم مدارس اول را بررسی کنند. تا زمانی که قضات در ماه مارس اعلام کردند که آنها تجدید نظر کرده اند ، دولت ترامپ توسط دولت جو بایدن ، رئیس جمهور جانشین شد. در مبارزات انتخاباتی خود قول داده بود تصویب قانونی برای پایان مجازات اعدام فدرال اما با وجود دستور 1 جولای 2021 از دادستان کل مریک گارلند دولت بایدن که به مجازات اعدام های فدرال اجازه داد تا وزارت دادگستری سیاست ها و رویه های مربوط به اعدام را بررسی کند ، به درخواست تجدیدنظر در پرونده تسارنایف ادامه داد.

دولت فدرال که این پرونده را “یکی از مهمترین پیگردهای تروریستی در تاریخ ملت ما” نامید ، از قضات خواست “تصمیم زیر را لغو کرده و این پرونده را به مسیر نهایی برسانند” – احیای احکام اعدام تسارنایف. نخست ، دولت تأکید کرد ، اعضای هیئت منصفه بالقوه می توانند بی طرفانه در مورد پرونده تصمیم گیری کنند ، حتی اگر قبلاً در معرض تبلیغات پرونده قرار گرفته باشند. و در این مورد ، دولت تأکید کرد ، قاضی رسیدگی کننده تلاش های قابل توجهی را برای بررسی اعضای هیئت منصفه انجام داد که نمی توانستند به طور منصفانه در مورد پرونده تصمیم گیری کنند. و سپس خود آنها را به مدت 21 روز مورد بازجویی قرار داد ، از جمله در مورد مواجهه آنها با پوشش پرونده. به نظر دولت ، داور باید س jurالات خاصی را از هیئت منصفه درباره نحوه برخورد آنها با اخبار مربوط به پرونده بپرسد ، هم برخلاف سابقه دیوان عالی کشور و هم “چشم انداز برتر و تلاش های وظیفه شناس منطقه را مختل کرد. قضاوت کنید که نگرانی های تبلیغاتی قبل از محاکمه را از طریق مصاحبه های شخصی و نه متن های انعطاف ناپذیر برطرف کند. ” و دولت اول افزود ، با وجود شناسایی “احتمالاً کمی ، به احتمال زیاد به نفع هیئت منصفه” به نفع مجازات اعدام ، به این نتیجه رسید.

دولت ادامه داد: تصمیم مدارس اول برای لغو احکام اعدام تسارنایف به این دلیل که وی باید اجازه داشته باشد شواهدی در مورد دخالت برادرش در قتلهای سه گانه ناشناخته 2011 ارائه دهد و قاضی محاکمه نیز به طور نادرست حدس می زند. با توجه به فاصله جنایت – سرقت و قتل سه فروشنده مواد مخدر – از بمب گذاری های ماراتن ، این امر به دفاع چارنایف کمک چندانی نمی کرد در حالی که به طور بالقوه سردرگمی قابل توجهی ایجاد می کرد. در واقع ، دولت اظهار داشت ، این اطلاعات نمی تواند نتیجه هیئت منصفه را مبنی بر اینکه تسارنایف مشارکت داوطلبانه در بمب گذاریها داشته باشد ، تغییر دهد ، نه اینکه تحت تأثیر برادرش قرار گیرد ، به ویژه هنگامی که اعضای هیئت منصفه ویدئویی را مشاهده کردند که نشان می داد سارنایف بمب ترکش را درست در پشت یک بمب قرار داده است. گروهی از کودکان »و همچنین پیام های متنی فاقد هرگونه علامت پشیمانی.

دولت پیشنهاد داد که در صورت صدور حکم در دور 1st اول ، مرحله جدیدی از مجازات محاکمه تسارنایف را دنبال می کند و تلاش می کند تا مجدداً با هیئت منصفه جدید مجازات اعدام را درخواست کند. این امر مستلزم فرایند انتخاب “غیر ضروری و سنگین” هیئت منصفه است و مستلزم این است که قربانیان “برای تجربه تجربیات ناراحت کننده خود” به دادگاه بازگردند.

تسارنایف اعتراف کرد که این بمب گذاری ها “یک اقدام تروریستی سخت و تکان دهنده” بود ، اما او در پاسخ گفت که نباید برای آنها به اعدام محکوم شود زیرا مرحله مجازات محاکمه وی “با دو اشتباه جدی” به خطر افتاده است. وی با پرداختن به موضوع تبلیغات پیش از محاکمه ، ادعا کرد که قضات محاکمه به طور معمول از هیئت منصفه احتمالی در پرونده های “برجسته” می خواهند آنچه را که در مورد این پرونده شنیده اند ، بازگو کنند. تسارنایف اظهار داشت: “اگر موردی وجود داشته باشد که در آن از اعضای هیئت منصفه خواسته شود از پوشش پیش از محاکمه یاد کنند ، این مورد است.” تسارنایف به دادگاه گفت ، اعضای هیئت منصفه بالقوه “با مواد التهابی و غیرقابل قبول بمباران شده اند” که می تواند برای هر کسی که آن را دید “تعصب عمیقی” داشته باشد. تسارنایف اظهار داشت ، اما قاضی محاکمه در انجام این کار ناکام ماند و سناریویی را ایجاد کرد که در آن اعضای هیئت منصفه می توانستند “در بی اطلاعی کامل از اینکه آیا آنها تبلیغات قوی و غیرقابل قبول قربانیان را به خاطر می آورند و با تعصب برخورد می کردند ، انتخاب شوند”. مجازات مرگ.” تسارنایف اظهار داشت ، دادگاههای تجدید نظر “دارای اختیار وسیعی” هستند که از دادگاههای محاکمه درخواست می کنند که روشهای “عملکرد صحیح قضایی” را اجرا کنند ، حتی اگر این رویه ها طبق قانون یا قانون اساسی تعیین نشده باشند – دقیقاً همان کاری که در این مورد 1 انجام داد. به

تسارنایف با استناد به محرومیت مدارک مربوط به دخالت تامرلان در قتل سه گانه در سال 2011 ، نوشت که “اهمیت دادن به اهمیت این شواهد” دشوار است “و خسارت محرومیت از آن به” پرونده تسارنایف “منجر شد تا از مجازات اعدام در امان بماند. او کمتر از برادرش مقصر بود. تسارنایف برادر بزرگتر خود را به عنوان “شخصیت اصلی قدرت” در زندگی خود معرفی کرد. تسارنایف اظهار داشت: شواهد قتل سه گانه در سال 2011 ، که تامرلان آن را “به عنوان نوعی جهاد خشونت آمیز” مرتکب شد ، “به شدت از این ادعای ژوخار مبنی بر اینکه تامرلان تحت تأثیر قدرتمند او قرار گرفته و نقش اصلی را در بمب گذاری ها بازی می کند ، پشتیبانی می کند.” سارنایف ادامه داد و این دقیقاً همان نوع شواهدی است که به اعضای هیئت منصفه باید اجازه داده شود تا تعهد قانون اساسی خود را برای صدور حکم مجازات فردی در نظر بگیرند.

تسارنایف استدلال کرد که بدون این شواهد ، دولت توانست او را “یک شریک برابر و ضروری در جرم” نشان دهد. تسارنایف در پایان گفت: “و چون شواهد بسیار مهم در روند صدور حکم بود” ، دولت نمی تواند پیشنهاد کند که نتیجه را تغییر نخواهد داد. تسارنایف افزود ، همچنین دولت نمی تواند حذف مدارک را به این دلیل که غیرقابل اعتماد هستند ، توجیه کند ، در حالی که دولت قبلاً خود در درخواست حکم بازرسی ادعا کرده بود که به احتمال زیاد می توان معتقد بود که تمرلان قتل را انجام داده است.

logo-footer