Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

پیش نمایش مورد

مرکز جراحی زنان EMW در لوئیزویل ، کنتاکی. (AI843 از طریق Flickr)

زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا لیست به روز شده خود را منتشر کرد از نامزدهای احتمالی دادگاه عالی در سپتامبر 2020 ، یکی از نامهای مورد توجه دانیل کامرون ، دادستان کل کنتاکی ، طرفدار سناتور میچ مک کانل ، R-Ky بود. ترامپ کامرون 35 ساله را برای پر کردن انتخاب نکرد. جای خالی با مرگ قاضی روث بادر گینزبورگ ایجاد شد ، اما کامرون با وجود این در روز سه شنبه در دادگاه عالی نمایندگی می شود ، زمانی که قضات در تلاش خود برای دفاع از قانون کنتاکی برای محدود کردن سقط جنین پس از امتناع مقام دیگر ایالتی ، استدلال شفاهی را می شنوند.

مورد ، کامرون علیه مرکز جراحی زنان، ناشی از چالش قانون کنتاکی ، HB 454 است ، که به طور کلی استفاده از روش “اتساع و تخلیه” را برای پزشکان جرم تلقی می کند ، روشی که اغلب برای پایان بارداری در سه ماهه دوم استفاده می شود. پس از تصویب قانونگذار کنتاکی در سال 2018 ، تنها کلینیک سقط جنین کنتاکی و پزشکانی که در آنجا سقط جنین انجام می دهند برای اعتراض به قانون اساسی آن به دادگاه فدرال رفتند. آنها استدلال کردند که از آنجا که این قانون عموماً متداول ترین روشی را که در سه ماهه دوم بارداری استفاده می شود ، غیرقانونی می داند ، بر حق سقط جنین قبل از زنده ماندن جنین – به طور معمول در هفته های 22 تا 24 – بار اضافی تحمیل می کند.

دادگاه ناحیه با مخالفان موافقت کرد که این قانون مغایر قانون اساسی است و به طور دائم کنتاکی را از اجرای قانون منع کرد. وزیر بهداشت این ایالت برای حلقه ششم به دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده تجدیدنظر کرد. در حالی که درخواست تجدیدنظر در انتظار بود ، کنتاکی انتخابات 2019 خود را برای افسران سراسر ایالت برگزار کرد. رای دهندگان اندی بشیر ، دموکرات را به عنوان فرماندار جدید و کامرون ، جمهوری خواه را به عنوان دادستان کل جدید انتخاب کردند. هنگامی که بشیر روی کار آمد ، وزیر بهداشت جدیدی به نام اریک فریدلندر را منصوب کرد که همچنان در دادگاه تجدید نظر از قانون دفاع می کرد.

دانیل کامرون با کت و شلوار تیره و کراوات راه راه با پرچم آمریکا در پس زمینه لبخند می زند

دادستان کل کنتاکی دانیل کامرون

اما پس از تایید دادگاه تجدیدنظر به دستور دادگاه منطقه ای مبنی بر ممنوعیت اجرای قانون ، فریدلندر از تجدیدنظر در مورد این حکم از طریق دادگاه کامل ششم یا دیوان عالی امتناع کرد. در پی تصمیم وزیر بهداشت ، کامرون درخواست مداخله در دادگاه مدار 6 را برای دفاع از قانون ارائه کرد و پس از آن دادخواست تجدید نظر داد. کامرون در حرکت خود اشاره کرد که رای نهایی دیوان عالی در خدمات پزشکی ژوئن علیه روسیه، اعتراض به قانون تگزاس که مقررات ارائه دهندگان سقط جنین را تنظیم می کند و سپس در دادگاه ها به سر می برد ، می تواند بر اختلاف تأثیر بگذارد.

پنل مدار 6 تقسیم شده درخواست کامرون برای پیوستن به پرونده را رد کرد. در آن توضیح داده شد که اعتراض کامرون پس از صدور حکم دادگاه ناحیه ای و نظرات مدارس ششم با تأیید این حکم ، “سال ها” وارد پرونده شده است. با توجه به اینکه دادگاه تجدیدنظر نظر خود را صادر کرده است ، دادگاه می گوید: “تا زمانی که ما بر خلاف ترجیحات خود تصمیم نگیریم ، هرگونه انگیزه ای را برای مداخله کنندگان فراهم می کند تا بتوانند وارد عمل شوند.” علاوه بر این ، دادگاه افزود ، کامرون به دنبال مداخله برای طرح دادخواست تجدید نظر بود ، که خود اقدامی نسبتاً نادر است ، تا استدلالی را مطرح کند که وزیر بهداشت در دادگاه تجدید نظر به مدارس ششم ارائه نکرده بود و “سابقه دیوان عالی پیشنهاد می کند … باید تکذیب شود. » دادگاه نتیجه گرفت که هیچ دلیلی وجود ندارد که کامرون نمی تواند پیش بینی کند که وزیر بهداشت ممکن است به دنبال تجدید نظر در تصمیم ششم نباشد ، “با توجه به اینکه او خود نماینده وزیر بود.”

کامرون در اکتبر 2020 به دیوان عالی کشور رفت و از قضات خواست در مورد اینکه آیا باید به او اجازه مداخله داده شود یا خیر ، مشورت کنند و در صورت وجود ، پرونده را با توجه به تصمیم آنها در ژوئن 2020 برای بررسی مجدد به دادگاههای بدوی ارسال کنند. ژوئن پزشکیبه در مارس 2021 ، دادگاه موافقت کرد که فقط به س procedال رویه بپردازدبه

در دادگاه عالی ، کامرون این پرونده را به عنوان “اختلاف در مورد توانایی حاکمیت یک کشور در دفاع از قوانین خود” مطرح کرد. وی تاکید کرد که تحت قانون کنتاکی ، دادستان کل “صلاحیت دفاع از قوانین ایالتی را دارد که هیچ مقام رسمی دیگری نخواهد”. علاوه بر این ، او درخواست خود را برای مداخله برای دفاع از قانون قبل از پایان مهلت های تجدیدنظر ارائه کرده بود ، به طوری که درخواست وی – که به گفته وی ، فریدلندر با آن مخالفت نکرد “،” فقط خواسته بود تا با پیگیری مجدد و اگر لازم است ، یک نامه گواهی نامه. ” بنابراین ، او پیشنهاد کرد ، حرکت وی “به منظور واگذاری دفاع از قانون کنتاکی از یک مقام دولتی به مقام دیگر قبل از پایان مهلت های تجدید نظر” عمل می کرد. “

کامرون به قضات این سوال را می گوید که وقتی شخصی پس از صدور رأی از سوی دادگاه به دنبال مداخله در پرونده است ، این است که “آیا مداخله کننده بالقوه با توجه به همه شرایط سریع عمل کرده است؟” او در واقع همان کاری است که او در اینجا انجام داد ، وی اظهار داشت: او درخواست خود را برای مداخله “تنها چند روز پس از آنکه” دفتر وی مطلع شد که وزیر بهداشت دیگر از قانون دفاع نخواهد کرد ، ارائه داد و درخواست خود را برای تمرین تا مهلت مقرر تسلیم کرد. کامرون تصریح کرد که تصمیم مدار ششم با رد درخواست وی برای مداخله ، “انتخاب مشترک المنافع را برای تعیین” او “به عنوان مقام رسمی که می تواند برای دفاع از قوانین ایالت وارد عمل شود” ناکام گذاشت.

مرکز جراحی زنان EMW این اختلاف را بسیار متفاوت مطرح کرد. هنگامی که کلینیک برای اولین بار در سال 2018 برای اعتراض به HB 454 شکایت کرد ، دادخواست آن به عنوان متهمان وزیر بهداشت و دادستان کل کشور (که در آن زمان بشیر بود) به عنوان متهم معرفی شد. اما در اوایل شکایت ، دادستان کل موافقت کرد که از پرونده کنار گذاشته شود و در عین حال موافقت خود را با حکم دادگاه ناحیه اعلام کند. کلینیک نوشت که دفتر دادستانی کل نمی تواند در حال حاضر وارد پرونده شود ، زیرا این دفتر از حکم دادگاه منطقه در سال 2019 اعلام تجدیدنظر نکرده است. این کلینیک به قضات گفت ، اجازه دادن به کامرون برای مداخله در مدار ششم در سال 2020 ، “این امر باعث می شود که یک پایان نهایی غیرمجاز در حدود محدودیت های قانونی کنگره در صلاحیت استیناف ایجاد شود.”

کلینیک ادامه داد ، حتی اگر حرکت کامرون برای مداخله از لحاظ فنی دیر نشده باشد ، هیچ دلیلی وجود ندارد که مانع رد این درخواست از سوی دادگاه تجدید نظر شود. کلینیک تأکید کامرون بر حاکمیت دولت را به عنوان “شاه ماهی قرمز” رد کرد: دادگاه تجدید نظر ، مطابق با کلینیک ، “صراحتا تشخیص داد که دادستان کل ایالت ممکن است به طور مناسب برای دفاع از قوانین ایالت های خود مداخله کند و فقط از قاعده معمولی استفاده کرد. این کار را مانند دیگران به موقع انجام دهید. “

و در هر صورت ، کلینیک اضافه کرد ، انکار حرکت کامرون برای مداخله ، حاکمیت آن را از بین نمی برد. اگر کامرون معتقد بود که تصمیم دیوان عالی در ژوئن پزشکی این یک تغییر در قانون بود ، بنابراین ممنوعیت دیگر دولت از اجرای HB 454 منصفانه نبود ، راه مناسب برای رد این ادعا از طریق طرح شکایت در دادگاه منطقه تحت قوانین آیین دادرسی مدنی فدرال بود. “بعد از قانون تغییر کرده است ، نه یک اقدام دیرهنگام برای مداخله در فرجام خواهی ، حتی قبل از حکم دیوان عالی. ”

آریزونا و 22 ایالت دیگر یک پرونده ثبت کردند مختصر “دوست دادگاه” از کامرون حمایت کردند که در آن آنها س questionال ارائه شده توسط پرونده را “دارای اهمیت اساسی برای سیستم دموکراتیک حکومت ما” توصیف کردند. آنها نوشتند: “ایالتها” وقتی در دادگاه فدرال مورد اعتراض قرار می گیرند ، دارای منافع حاکمیتی قانع کننده و مسلم در دفاع از قانون اساسی قوانین خود هستند. “

گروهی از اساتید حقوق که در دادگاه های فدرال تحصیل می کنند ، دیدگاه متفاوتی را ارائه کردند پشتیبانی کوتاه از کلینیکبه آنها پیشنهاد کردند که اجازه کامرون برای مداخله در حال حاضر “تضعیف اراده کنگره و نقض تفکیک قوا” با دور زدن مهلت تجدید نظر خواهی که کنگره تعیین کرده است. آنها هشدار دادند که اگر این سابقه ایجاد شود ، در آینده کسی می تواند “به سادگی در حاشیه بنشیند در حالی که سایر طرفین در دادگاه تجدیدنظر در مورد دادگاه دعوا می کنند. سپس ، حزب می تواند از طریق “مداخله” ادعایی ساعت سیزدهم درخواست تجدیدنظر خود را ارائه دهد. “

این مقاله بود در ابتدا در Howe on the Court چاپ شدبه

logo-footer