Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

“قرارداد سرگرم کننده است!” گفت: هیچ کس تا به حال.

من اخیراً در چالش قرارداد کتاب های طنز در آکادمی خلاقان حقوقی، جایی که وکلا و متخصصان حقوقی از کشورهای مختلف بارها از کلمات “قرارداد” و “سرگرم کننده” در یک جمله استفاده کردند.

چالش شامل استفاده از طراحی قانونی و تجسم برای ایجاد قرارداد کتاب های کمیک بود ، وظیفه ای که به اعضای آکادمی کمک کرد تا میزان درک ، تعامل و رضایت قرارداد را افزایش دهند.

بنابراین ، دقیقاً چه چیزهایی را می توانید دوباره طراحی کنید؟ همانطور که مشخص شد ، پاسخ “تقریباً همه چیز” است.

در اینجا چند نمونه الهام بخش آورده شده است.

آلانا گاربلینی و مارینا پارابونی قرارداد ارائه خدمات حقوقی را با در نظر گرفتن (1) تعادل بین جدی بودن رابطه حقوقی و نوآوری ، (2) غیررسمی بودن زبان و سایر نمادهای مشخص کننده کتاب های طنز و (3) عناصر اعتبار قانونی مجدداً طراحی کرد.

در ابتدا ، آنها نمونه اولیه ساختند و داستانی را برای قرارداد در Miro ساختند. سپس ، آنها کمیک ها را با استفاده از Canva بر اساس تحقیقات خود در مورد زبان ، حروف ، رنگ ها ، بادکنک ها و نمادها طراحی کردند. سرانجام ، برای ایجاد یک قرارداد تعاملی ، آنها قرارداد را در Bubble.io ، یک سیستم عامل بدون کد ، به طور خودکار انجام دادند.

https://www.youtube.com/watch؟v=8uiYup6ALrU

ملیسا ساوسدواست این پروژه از بازاریابی تأثیرگذار مد الهام گرفته شده است. شرکت های حوزه مد ، جوانان را برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از طریق رسانه های اجتماعی استخدام می کنند ، اما ، گاهی اوقات ، آنها حتی قراردادی را امضا نمی کنند – در صورت امضای قرارداد ، قراردادها اغلب طولانی و پیچیده هستند. وی توضیح داد كه “قراردادهای كمیك كتاب کاملاً مناسب این نوع قرارداد است. آنها می توانند جایگزینی برای استخدام جوانان به روشی سرگرم کننده و جذاب باشند. این شرکت می تواند فرهنگ سازمانی خود را در آن قراردادها وارد کند و از ابتدای رابطه کاری به وی فضای خوبی بدهد. “

دورا هرار، بنیانگذار Legal D ، و آرمل لموین-دورود، بنیانگذار Just Design ، یک قرارداد کار از راه دور را طراحی کرد. آنها توضیح دادند که چگونه COVID-19 زندگی ما را تغییر داده است ، هم از نظر شخصی و هم از نظر شغلی.

در نتیجه ، کار از راه دور به سرعت گسترده شده است. با این حال ، چنین کاری می تواند به امضای کارگر از راه دور در توافق نامه کار از راه دور با کارفرما یا سازمان خود نیاز داشته باشد. این قرارداد مسئولیت ها و تعهدات آنها را تعریف می کند ، چندین تعهدات تحمیل شده به کارمند را ذکر می کند.

دورا در مورد قرارداد کمیک ، توضیح داد: “ما تصمیم گرفتیم که روی این نوع قرارداد کار کنیم به دلیل اهمیت آن در شرایط فعلی و به ویژه به دلیل پیچیدگی آن ، زیرا این قرارداد برای کارمندی که همیشه از حقوق خود مطلع نیست و تعهدات

آرمل در ادامه این پروژه را تشریح کرد: “انتخاب مقالات ما از نظر بهداشت و ایمنی محل کارمند به سمت شرایط لازم برای دورکاری بوده است. مهم است که کارمند از این شرایط آگاه باشد. “

مارتی فینستون از مجاورت حقوقی و ایزابل ونگاس فرم انتشار عکس را دوباره طراحی کرد. آنها در صدد ایجاد یک راه حل قابل دسترسی و جذاب برای سازماندهی ایمن رویدادهای شرکتی بصورت آنلاین یا رو در رو هستند. هدف این است که یک گزینه جایگزین برای یک فرم انتشار عکس سنتی برای کسب رضایت برای ضبط تصاویر ، تصاویر متحرک ، صوتی ، نظرات و سایر داده های شخصی ذخیره و استفاده شود.

به عنوان مثال ، یک شرکت بین المللی تدارکاتی در زمینه ردپا معروف به Espanada Hyper-Mega-Global-Net Inc ، که دارای دفاتر در اسپانیا و کانادا است ، باید رویداد سالانه شرکت خود را که در بارسلونا برگزار می شود ، سازمان دهد. هدف این است که یخ بین کارمندان شکسته شود ، موفقیت های سال های گذشته را تصدیق کنید و اهداف خود را برای سال های بعدی تعیین کنید.

برای اطمینان از موفقیت کامل این رویداد ، افزایش میزان مشارکت و به دست آوردن پوشش گسترده رسانه ای ، اسپانادا باید رضایت کارمندان خود را قبل از حضور در این رویداد ، به ویژه افرادی که قصد دارند فرزندان خردسال خود را همراه داشته باشند ، جمع آوری کند.

در این پروژه ، اسپانادا نمی خواهد با فرم آزادسازی خود مسیر سنتی را طی كند ، زیرا در گذشته همیشه مشكلی برای جذب كارمندان برای امضای چنین اسنادی بوده است. آنها چیزی جذاب ، ابتکاری و سرگرم کننده می خواستند که برای شرکت کنندگان از کانادا و اسپانیا باشد.

آنتونی نوا، سسیلیا فراری، فرناندا بورژ، و ونسا لوپز مندز قرارداد بیمه زندگی خانوادگی ، از جمله پوشش هزینه های فوت ، هزینه های پزشکی و کمک به خاکسپاری و همچنین پوشش COVID-19 را دوباره طراحی کرد.

خواندن و درک اکثر قراردادهای بیمه دشوار است. در واقع ، آنها با قراردادی شروع کردند که 22965 کلمه داشت و به طور معمول خواننده را برای بررسی پیوست های مختلف می فرستاد.

فرآیند طراحی شامل پنج مرحله بود: درک وضعیت چالش و ذینفعان ، طراحی نقشه همدلی و شخصیت ها ، راه حل های نمونه سازی اولیه ، آزمایش با کاربران و پردازش بازخورد برای ویرایش و بررسی نمونه اولیه.

در طول این سفر ، آنها از ابزارهای زیر استفاده کردند: هیئت مدیره Miro ، شبکه های اجتماعی ، Pixton ، Powtoon و Canva. هدف ایجاد قراردادی طنز بود که خودکفا ، قابل فهم ، خواندن آسان و پر از زبان ساده باشد. درنهایت ، 75٪ از کاربران نمونه اولیه را دوستانه ، آسان خواندنی و قابل درک می دانند.

در اینجا نمونه اولیه ای از همان بیمه نامه عمر ساخته شده توسط سسیلیا فراری. این نمونه اولیه قرارداد بیمه عمر و هزینه های مراسم خاکسپاری است.

ابتدا او از داستان سرایی برای همدردی با آنچه خانواده ها هنگام تصمیم گیری برای انتخاب بیمه نامه تجربه می کنند استفاده کرد. سپس او برای دستیابی به وضوح بیشتر از تجسم استفاده کرد.

هدف اصلی ، توانمند سازی و برابر سازی طرفین از طریق استفاده از داستان سرایی ، تجسم و زبان ساده است!

به نظر می رسد قراردادهای بیمه برای نوآوری رسیده اند. ونسا لوپز نمونه اولیه متفاوتی از همان بیمه نامه زندگی را طراحی کرد.

نمونه اولیه از یک قالب ویدیویی برای ایجاد قرارداد کتاب های مصور برای بیمه استفاده کرد. ایده اصلی این بود که روند قرارداد را به گونه ای نشان دهیم که گویی چیزی خنده دار است و تصمیم گیری در مورد بیمه زندگی خانوادگی را عادی می کند.

او تصمیم گرفت تاكیدهایی را كه احساسات مختلف را نشان می دهد در طول فرآیند تأكید كند – حتی صحنه ها و رنگ ها برای این منظور انتخاب شده اند.

او می خواست بحث در مورد داشتن بیمه زندگی خانوادگی در یک محیط آرام و دنج ، با هدف ایجاد فضای امنیت توسعه یابد. او تصمیم گرفت تا از دیدگاه بیمه نمایشی بصری ارائه دهد ، جایی که مشتری در مورد شرایط می پرسد و قرارداد کتاب کمیک برای فاش کردن آنها گشوده می شود.

وی از دید یک کاربر ، تجسم بندهای اصلی را که بیشتر مورد توجه مصرف کننده است ، ضروری دانست. او آنها را به سه کاهش داد:

  • برای بهره مندی از قرارداد چه کاری باید انجام دهم؟
  • دلایل ممکن است بیمه برای کمک به من کاهش یابد؟
  • در صورت نیاز به کمک چه کاری می توانم انجام دهم؟

او هدفش این بود كه مشكلات سختگیرانه تر از قبیل جبران خسارت مرگ و هزینه های مراسم تشییع جنازه را توضیح دهد و آنها را برای درک بهتر کاربران ترسیم کند.

این مراحل اولیه است! آیا می توان آنها را بهبود و بهینه کرد؟ بله کاملا. اما حتی همین مراحل اولیه نشان می دهد که ما می توانیم قراردادها را برای افزایش درک ، تعامل و رضایت دوباره طراحی کنیم. به همین دلیل است که ما همچنان کلمات “قرارداد” و “سرگرم کننده” را در همان جمله مشاهده خواهیم کرد.


Olga V. Mack مدیر عامل شرکت Parley Pro، یک شرکت مدیریت قرارداد نسل بعدی که پیشگام فناوری مذاکره آنلاین است. اولگا از نوآوری های قانونی استقبال می کند و حرفه خود را به بهبود و شکل گیری آینده قانون اختصاص داده بود. وی متقاعد شده است که حرفه وکالت با استقبال از فناوری حتی قوی تر ، مقاوم تر و فراگیرتر از قبل ظهور خواهد کرد. اولگا همچنین یک مشاور عمومی ، حرفه ای عملیات ، مشاور راه اندازی ، سخنران عمومی ، استاد کمکی و کارآفرین برنده جایزه است. او تاسیس کرد زنان در تخته ها خدمت می کنند جنبشی که از زنان برای شرکت در هیئت مدیره شرکتهای Fortune 500 حمایت می کند. او تألیف کرد سوار شدن: بلیط خود را به یک صندلی هیئت مدیره شرکت بدست آورید و مبانی امنیت قرارداد هوشمند. می توانید اولگا را در توییترolgavmack دنبال کنید.

logo-footer