Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر توسط گتی)

چند روز قبل از مراسم تحلیف ، رئیس جمهور جو بایدن پیشنهاد هزینه 2 تریلیون دلاری خود را برای کنترل بیماری همه گیر ویروس کرونا و احیای اقتصاد ملی ارائه داد. برای ناراحتی بسیاری از جوانان ، در طرح وی هیچ اشاره ای به بخشش وام دانشجویی نشده بود.

انصافاً بایدن از قبل یک طرح بخشودگی وام دانشجویی دارد. او از بخشش 10 هزار دلار وام دانشجویی فدرال حمایت می کند. وی همچنین تحت شرایط خاص ترسیم شده بخشش بخشنده تر از بخشش را پشتیبانی می کند اینجا.

اما برای بسیاری از مردم ، ایده های بخشش وی با توجه به بدهی دانشجویی 1.6 تریلیون دلاری فعلی در ایالات متحده کافی نیست ، به ویژه اگر آنها یک بدهی شش رقمی داشته باشند و پرداخت های ماهانه آنها حتی سود تعلق گرفته را پوشش ندهد. اکنون که دموکرات ها کاخ سفید و اکثریت کمی در کنگره را کنترل می کنند ، سرانجام پس از کنترل ویروس کرونا ویروس دوباره این مسئله برمی گردد. کنگره ممکن است لایحه ای را برای بخشش مبلغی بیشتر از آنچه بایدن پیشنهاد می کند ، معرفی کند. اما هرچه مبلغ بخشش بیشتر شود ، احتمال بدگمانی یک یا دو سناتور دموکرات نیز افزایش می یابد. و همچنین ممکن است تهدید به حق وتوی ریاست جمهوری باشد.

مسئله این است که بخشش عمده وام دانشجویی مسئله ای بسیار تفرقه انگیز است و دیگر فقط یک مشکل مالی و اقتصادی نیست. این یک سیاست سیاسی ، اجتماعی ، نژادی ، عادلانه و اخلاقی نیز شده است. دلیل این امر این است که هرگونه بخشش شامل محدودیتهایی در مورد واجد شرایط بودن خواهد بود. بنابراین مردم در مورد این که چرا یک گروه باید واجد شرایط باشد و چرا گروه دیگر نباید بحث کنند بحث خواهند کرد. در غیر اینصورت ، بخشش وامهای دانشجویی بدون محدودیت برای کسانی که فداکاری کرده و ارزان زندگی می کنند برای پرداخت سریع وامهایشان ناعادلانه است. برخلاف تصور اینترنت ، همه افرادی که وام دانشجویی پرداخت می کنند ثروتمند نیستند.

برخی از آنها پرسیده اند که چرا بهترین های هر دو جهان را نمی دهید – وام های دانشجویی را ببخشید و به کسانی که خسارت خود را پرداخت کرده اند بازپرداخت کنید. اگرچه این خوب به نظر می رسد ، اما این بدان معناست که با هزینه حداقل 3 تریلیون دلار یک مشکل 1.6 تریلیون دلاری حل می شود. حتی اگر دولت قرار باشد یک نهاد غیرانتفاعی باشد (و مطمئناً مطابق با این تصویر بوده است) ، ضرر یک تریلیون دلاری در گزارش اعتباری بانک جهانی / صندوق بین المللی پول خوب نخواهد بود.

در آخر ، بیایید فرض کنیم که اکنون همه بدهی های وام دانشجویی موجود بخشوده شده است. چند سال دیگر ، محصول جدیدی از فارغ التحصیلان با بدهی های ناپایدار وجود دارد. همچنین ، این افراد با این انتظار که وام های دانشجویی آنها نیز بخاطر ایجاد سابقه ، بخشیده خواهد شد ، آنجا را ترک خواهند کرد.

به طور خلاصه ، قبل از بحث و اجرای یک برنامه قابل قبول و عادلانه بخشش ، باید اصلاحات اساسی در سیستم آموزش و پرورش انجام شود. در غیر این صورت ، بخشش وام فقط به عنوان یک باند کمک می کند که باید هر چند سال دوباره اعمال شود. در حال حاضر ، با تغییر ویروس کرونا در نحوه اجرای برنامه های درسی مدارس و افرادی که ارزش تحصیلات متوسطه را زیر سوال می برند ، بهترین زمان برای این بحث است. در اینجا چند ایده وجود دارد.

اول ، وام های دانشجویی فدرال باید آزادانه در دسترس هر کسی باشد اما مبلغ باید براساس نوع شغلی که قصد دارند بعد از فارغ التحصیلی بدست آورند محدود شود. این مورد در مورد وام های کارشناسی است و باید در مورد وام های تحصیلات تکمیلی یا حرفه ای نیز اعمال شود. در صورت حضور در مدرسه حرفه ای ، میزان بدهی می تواند افزایش یابد. با این کار دانش آموزان با مقدار محدودی بدهی وام دانشجویی فارغ التحصیل می شوند. انتقاد از این امر این است که فقط افراد ثروتمند می توانند تحصیل کنند. من مخالفم بعضی از مدارس صرفاً به شهریه وابسته هستند و برای تأمین توانایی دانش آموز در پرداخت هزینه یا کاهش خطر هزینه ها را کاهش می دهند.

دوم ، دولت های فدرال و ایالتی باید اقدامات کاهش دائمی هزینه ها را که منجر به کاهش شهریه می شود ، تأمین کنند. این می تواند به معنای خرید قراردادها و نوسازی های صرفه جویی در مصرف انرژی باشد.

سوم ، دولت نیاز به ایجاد گزینه های کم هزینه برای تحصیلات دانشگاهی دارد. برخی از آنها مانند سیستم کالج جامعه وجود دارد. همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا ، یادگیری آنلاین گسترش یافته است. این سیستم های جایگزین را می توان با کارآموزی یا کارآموزی تکمیل کرد.

توضیح بیشتر در این مورد را به متخصصان واگذار می كنم ، اما ایده كلی این است كه به دانشجویان بالقوه گزینه های بیشتری داده شود تا برای تحصیل نیازی به گرفتن وام های دانشجویی زیادی نداشته باشند.

سیستم وام دانشجویی فعلی پایدار نیست و باعث آسیب اقتصادی به نسل جوان می شود. اما بخشودگی وام دانشجویی به چنان موضوعی تفرقه افکنانه تبدیل شده است که مهم نیست پیشنهاد آن چه باشد ، برخی از افراد را عصبانی خواهد کرد. بنابراین ، راه حل بلند مدت این است که در آینده در چنین شرایطی قرار نگیرد. اگرچه ما در یک بحران همه گیر زندگی می کنیم ، این فرصتی برای اصلاحات ایجاد می کند که نباید از بین برود. دولت باید سیاست هایی را ایجاد کند که انگیزه مدارس برای افزایش شهریه را تقریباً بی رویه کاهش دهد ، که در درجه اول این مشکل را تا حدی ایجاد کرد. امیدوارم در آینده نزدیک گزینه های دیگری برای تحصیلات دانشگاهی وجود داشته باشد که مورد احترام کارفرمایان و جامعه باشد. هنگامی که سطح بدهی دانشجویان تثبیت شد و امیدواریم در سالهای آینده کاهش یابد ، می توانیم نحوه برخورد عادلانه با مشکل وام دانشجویی را مورد بحث قرار دهیم.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیاتی و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer