Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

یک بار ، من در یک کار تجاری به عنوان تنها زن در میان بسیاری از مردان شرکت کردم. این یک اتفاق غیرمعمول نبود. به عنوان یک مشاور عمومی زن ، با موقعیت های جالب بسیاری روبرو شده بودم.

به همین مناسبت ، مردی نزد من آمد و از من پرسید که با کی هستم. من یک ثانیه به او توجه کردم ، جرعه ای نسبتاً چشمگیر از آبم خوردم ، و موهایم را کمی عقب کشیدم ، واقعاً خوشحالم. من خودم را در یک فیلم جیمز باند تصور کردم و گفتم: “آقا ، امشب من تحت نظارت نیستم. تصور کنید همه آسیب هایی که می توانم وارد کنم. “

شاید این ممکن است کمی غیر دیپلماتیک باشد ، اما ناامیدی زیادی در آن منطقه وجود داشت – او فقط کسی بود که آنقدر بدشانس بود که آخرین نی را بر پشت شتر بگذارد. خوشبختانه داستان چیزهای دیگری هم دارد زیرا این حادثه بود که باعث شد کمی درباره این مسئله تحقیق کنم.

در تحقیقات خود دریافتم که تعداد کمی از شرکتهای Fortune 500 دارای نمایندگی زن در هیئت مدیره خود بوده اند. گرچه به جای عصبانیت ، همان آتشی را گرفتم که می توانستم برای عصبانیت به کار ببرم و به جای آن در درونم اشتیاق روشن کردم. من خودم را به عهده گرفتم تا این مسئله را روشن كنم ، و برای چندین ماه ، توییت كردم و پست های طنز آمیزی را به اشتراک گذاشتم كه 500 شركت Fortune را بخاطر نداشتن نمایندگی زن دعوت می كردم.

واکنش من بیش از انتظار من بود و اقدامات من شتاب بیشتری به خود گرفتند. قبل از اینکه من آن را بفهمم ، یک حرکت کوچک شروع به شکل گرفتن کرده است.

همه اینها عالی بود ، اما یکی از بزرگترین ناامیدکننده های زمان ما این است که در حالی که پیشرفت کمی داشته ایم ، بسیاری از سیستم عامل ها را به مردم داده ایم. رسانه های اجتماعی به همه صدایی می دهند ، صدای ممکن است در بین مردم طنین انداز شود ، اما صدا تا زمانی که کلمات به شکل کاغذی در نیایند ، نمی تواند تغییر را اعمال کند. نه فقط هر نوع کاغذ. من در مورد قوانین صحبت می کنم

در عرض چند ماه ، آن آتش پرشور درونم مرا از یک وکیل به یک لابی بازگرداند. من پیش نویس و تحت فشار قرار دادن لایحه 826 در کالیفرنیا را دنبال کردم ، تمرکز بر فرصت برابر و ارتقا در هیئت مدیره شرکت ها برای نژادها و جنسهای مختلف.

می بینید ، تغییر واقعی تغییر ساختار یافته است. تغییر قانون ، خط مبنا را تغییر می دهد. قبل از تصویب این لایحه ، 500 شرکت فورچون در حال تبدیل شدن به اوایل پذیرش ایده پشت آن بودند ، با پیوستن چندین زن به کارکنان اجرایی شرکت های خود.

این حتی بهترین قسمت نیست. در حالی که اینها تأثیرات فوری بودند ، یک اتفاق غیر منتظره پیش آمد – که در کل زیبایی بیشتری دارد. من از دانش آموختگان و دخترانی که برای رفتن به دانشگاه آماده می شدند ، بازخورد گرفتم که رویاهای آنها تغییر کرده است. اینکه آنها شروع به دیدن خود به عنوان وکیل ، مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره و موارد دیگر کردند.

زنان جوانی که تازه خارج از مدرسه بودند ، در مورد برنامه های خود برای ورود به اتاق هیئت مدیره به من گفتند که دقیقاً چگونه می خواهند به آنجا بروند. کاملاً متحرک بود.

این زیبایی واقعی قانون است – فقط سلسله مراتب و عقده های اجتماعی را به چالش نمی کشد ، بلکه عقده های حقارت را در ذهن دختران 16 ساله خرد می کند.

این افق را نزدیکتر می کند ، دامنه خود را گسترش می دهد و به افراد فضای بیشتری برای خواب می دهد در حالی که فضای بین آنها و رویاهای آنها را از بین می برد.

به همین دلیل قانون مدیر رویاها است. موانع را خرد می کند و در بین رویاها و واقعیت باز می شود. در این مورد بیشتر می توانید بشنوید از نظر قانونی پادکست ، فوربس مینی سریال با رابرت هانا را ارائه می دهد.

چه قوانینی تغییرات ساختاری ایجاد می کند که افق را در سال 2021 نزدیکتر کند؟


Olga V. Mack مدیر عامل شرکت Parley Pro، یک شرکت مدیریت قرارداد نسل بعدی که پیشگام فناوری مذاکره آنلاین است. اولگا از نوآوری های حقوقی استقبال می کند و حرفه خود را به بهبود و شکل گیری آینده قانون اختصاص داده بود. وی متقاعد شده است که حرفه وکالت با استقبال از فناوری حتی قویتر ، مقاوم تر و فراگیرتر از قبل ظهور خواهد کرد. اولگا همچنین یک مشاور عمومی ، حرفه ای عملیات ، مشاور راه اندازی ، سخنران عمومی ، استاد کمکی و کارآفرین برنده جایزه است. او تاسیس کرد زنان در تخته ها خدمت می کنند جنبشی که از زنان برای شرکت در هیئت مدیره شرکتهای 500 شرکت فورچون حمایت می کند. او تألیف کرد سوار شدن: بلیط خود را به یک صندلی هیئت مدیره شرکت بدست آورید و مبانی امنیت قرارداد هوشمند. شما می توانید اولگا را در توییترolgavmack دنبال کنید.

logo-footer