Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

شکایت ، شکایت ، پول ،

هر چند قانون شفافیت قیمت بیمارستان عناوین اصلی را در اختیار داشته است در چند ماه گذشته ، نسخه متمرکز بر بیمه گرها از زمان نهایی شدن در سال گذشته تا حد زیادی از چشم انداز خارج شده است. تا به حال.

در دو هفته گذشته ، اتاق بازرگانی ایالات متحده و انجمن مدیریت مراقبت های دارویی با طرح شکایت هایی ، قانون شفافیت قیمت بیمه گذاران سلامت را به چالش کشیده اند. به نظر می رسد اینها اولین چالش های قانونی برای این قاعده هستند.

در اینجا چهار چیز است که باید بدانید:

1. قانون شفافیت قیمت بیمه گر
در پایان اکتبر 2020 نهایی شد ، قاعده ایجاب می کند پرداخت کنندگان و بیمه شدگان قصد دارند اطلاعات شخصی مربوط به تقسیم هزینه ها را در دسترس قرار دهند و نرخ هایی را که از طریق ابزارهای آنلاین به ارائه دهندگان پرداخت می کنند ، به صورت عمومی اعلام کنند. بیمه گذاران و برنامه ها نیز باید در صورت درخواست این اطلاعات را به صورت کاغذی در دسترس قرار دهند. هدف این قانون کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی است.

از اواسط سال 2022 ، پرداخت کنندگان باید نرخ های مورد مذاکره را برای ارائه دهندگان درون شبکه ، مبلغ مجاز خارج از شبکه و هزینه های صورتحساب و اطلاعات قیمت دارو را به صورت عمومی اعلام کنند. پست وبلاگ امور بهداشتیبه

هنگامی که این قانون نهایی شد ، انجمن ملی پرداخت کنندگان طرح های بیمه درمانی آمریکا ناامیدی خود را اعلام کردند و گفتند که این قانون رقابت را خفه می کند و قیمت خدمات درمانی را بالاتر می برد.

2. دعوی اتاق بازرگانی
از طریق شکایت خود ، 10 اوت ثبت شده استاتاق بازرگانی مقررات خاصی از این قانون را که می گوید بر مصرف کننده متمرکز نیست و در عوض “ضد تولید ، اسراف و غیرقانونی است” به چالش می کشد.

به طور خاص ، این دعوی بخشی از قاعده ای را که بیمه گذاران را ملزم می کند داده های قیمت گذاری داخلی را در یک وب سایت در سه فایل قابل خواندن ماشین ارسال کنند ، به چالش می کشد. ادعا می شود که محتوای فایل ها برای مصرف کننده معمولی قابل درک نخواهد بود.

برای مثال ، این قانون مستلزم افشای “نرخ های قابل اجرا” برای همه اقلام و خدمات تحت پوشش برنامه در شبکه است ، به جز داروهای تجویزی. اما ، طبق دادخواست ، نرخ قابل اعمال برای یک کالا یا خدمات خاص ممکن است شامل نقاط مختلف داده ، مانند نرخ مذاکره شده ، مبلغ مشتق شده و نرخ برنامه ریزی هزینه باشد.

“الزامات فایل قابل خواندن توسط ماشین مجبور است … مقادیر زیادی از داده های قیمت گذاری بسیار فنی را در” نمای دیجیتال “طراحی کند که توسط رایانه قابل خواندن باشد ، به جای زبان ساده ای که برای بیماران و مصرف کنندگان قابل دسترسی طراحی شده است.” دعاوی حقوقی

3. دعوی انجمن مدیریت مراقبت های دارویی
انجمن تجارت ملی ، که نماینده مدیران مزایای داروخانه است ، شکایت خود را در 12 اوت تنظیم کردبه

این شکایت بخشی از قانون شفافیت قیمت را که برنامه ها و صادرکنندگان را ملزم به افشای عمومی “داده های حساس” در مورد قیمت داروهای تجویزی ، از جمله “قیمت خالص تاریخی” می کند ، که پس از کسر امتیازات تولیدکنندگان دارو پرداخت می شود ، به چالش می کشد.

قیمت داروهای تجویزی از طریق مذاکرات خصوصی بین تولیدکنندگان دارو و PBM ها از طرف برنامه آنها و مشتریان صادرکننده و سایر موارد تعیین می شود. قیمتها شامل امتیازاتی است که توسط داروخانه ها و تولیدکنندگان برای بهبود درمان داروهای خود بر اساس فرمولهای برنامه ارائه می شود – لیست طبقه بندی شده داروهای تحت پوشش یک برنامه بهداشتی.

در این شکایت آمده است: “کل این سیستم به توانایی PBM ها در مذاکره موثر در مورد امتیازات تولیدکنندگان دارو بستگی دارد.” و این توانایی به نوبه خود به توانایی PBM ها در انجام مذاکرات خصوصی معنی دار بستگی دارد. “

4. هدف دعاوی حقوقی
در هر دو چالش حقوقی ، شاکیان خواهان احکام قاعده ای هستند که هدف آنها قرار گرفته است غیرقانونی اعلام شود

علاوه بر این ، اتاق بازرگانی به دنبال تسکین فوری است که متهمان را از اجرای مفاد این قانون منع کند.

عکس: Gearstd ، Getty Images

logo-footer