Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بر هیچ کس پوشیده نیست که بسیاری از وکلا بدبخت هستند. هر روز می توانید در مورد میزان بالای نارضایتی وکلا و سطح ظاهری رو به سقوط روحیه در شرکت های حقوقی بخوانید. با این حال ، بسیاری از وکلا همچنان خود را سوخته به دفتر (یا این روزها ، حداقل از تختخواب) هر روز به مشاغلی که از آنها متنفرند و بی پاداش می دانند ، می کشانند.

من یک خبر برای شما دارم – لازم نیست اینطور باشد. بله ، وام های دانشجویی ، تعهدات مالی و فشارهای خارجی همه واقعی هستند ، اما شما اجازه دارید راهی برای خروج پیدا کنید. (افشای کامل: من مشتاقانه ثبت شد در مورد شادی های ترک بیگلاو در گذشته).

هنوز فکر نمی کنید ممکن است؟ ملاقات جولی بوناسو، وکیل سابق شرکت Biglaw و استخدام کننده که اکنون مربیان وکلا در خروج از قانون و دنبال کردن یک زندگی پایدار که در واقع رفاه خود را در نظر می گیرد. داستان شخصی جولی گویای همه چیز است:

“روز گذشته ، من از زندگی خود متنفر بودم ، از کارم متنفر بودم و از خودم متنفر بودم.”

اگر می توانید با هر قسمتی از آن احساس ارتباط برقرار کنید ، جولی “قانون را رها کن ، زندگی را دوست بدار” برنامه فقط ممکن است برای شما باشد

قانون را ترک کنید ، زندگی را دوست داشته باشید یک پیشنهاد کوچکی است که به صورت جداگانه مربیگری می کند و مربی گری تحول آفرین و مشاوره استراتژیک شغلی را برای وکلا ، به ویژه زنان وکیل ، که به دنبال گذار از قانون هستند ، ترکیب می کند.

اگر احساس می کنید به دام افتاده اید و گویا هیچ گزینه شغلی دیگری برای شما وجود ندارد ، دل خود را از دست ندهید – راهی برای خروج وجود دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا درباره جولی ، روش مربیگری او و نحوه کمک او به وکلا در یافتن شادی بیشتر بدانید.


چرا تصمیم گرفتید یک شرکت اختصاصی خود را برای کمک به حقوقدانان زن در خروج از قانون تأسیس کنید؟

من همیشه بسیار کارآفرین بودم. زمینه استخدام برای من جالب بود ، اما اکثر وکلایی که با آنها صحبت کردم فقط به دنبال فرار از شغل فعلی خود بودند به این امید که شغل بعدی بهتر باشد. آنها بیشتر بر روی علامت تمرکز کردند تا مشکل. آنچه من اغلب می دیدم این بود که مسائل دیگری پیش می آمد که کار جدید آنها را درمان نمی کند. در وظیفه استخدام خود ، شروع به مربیگری وکلا کردم تا به آنها در رسیدن به خواسته ای که در کار و زندگی واقعا می خواستند کمک کنم. در این مدت ، من شروع به مشاهده الگوهای مشابه آنچه من تجربه کرده بودم ، و آنچه بسیاری دیگر تجربه می کردند ، کردم. متوجه شدم که تنها نیستم و موضوعات فرسودگی شغلی ، نارضایتی و استرس گسترده بود. در آن زمان بود که من ماموریت خود را برای کمک به سایر وکلا در یافتن روش دیگری برای کار تعیین کردم ، جایی که آنها در حال پیشرفت بودند و فقط زنده ماندند. در نهایت این امر باعث شد من گواهینامه مربیگری خود را دریافت کنم.

قصد من از کار من این است که مردم را به شیوه ای عمیق و تغییر دهنده زندگی تحت تأثیر قرار دهم ، و من نتوانستم این کار را از طریق استخدام یا حرفه وکالت سنتی انجام دهم. اشتیاق من این است که به متخصصان ، به ویژه زنان ، توانمندسازی شغلی را بدهم که با رفاه و استرس تقویت شود. بسیاری از مشتریان وکیل من به دلیل محدودیت های مالی گیر کرده اند یا احساس می کنند که گرفتار شده اند. می خواستم روشی کار پردرآمد و سرگرم کننده را به آنها نشان دهم.

مهمترین نگرانی هایی که از وکلایی که مربی آنها هستید می شنوید چیست؟

مهمترین نقاط درد که می شنوم عبارتند از: غرق شدن مداوم ، خستگی ، مه مغزی ، عدم انتخاب ، احساس گرفتار شدن ، و لیست همچنان ادامه دارد. در حالی که از زمان فارغ التحصیلی من در سال 1995 گامی در جهت رضایت شغلی و روحیه وکالت برداشته شده است ، تغییرات فوق العاده کوچک و افزایشی بوده است. وکلای امروزی همچنان مانند دو دهه قبل احساس کار بیش از حد و فرسوده می کنند. اکنون می دانیم که برای رفع مشکلات بزرگتر ، نیاز به یک بازسازی اساسی سیستماتیک است.

یکی از چیزهایی که من زیاد می شنوم این است که وکلا از اینکه بخواهند بیرون بروند ، احساس شرم می کنند. به آنها گفته می شود “شما نمی توانید آن را قطع کنید.” در حقیقت ، هیچ کس نمی تواند آن را به طور واقعی قطع کند ، زیرا خواسته های شرکت حقوقی فعلی یک روش پایدار برای زندگی نیست. همانطور که ما در مورد این مسائل صحبت می کنیم و آنها را عادی می کنیم ، تغییر آسان تر می شود. در حال حاضر ، ما باید راه های متفاوتی برای حل مشکل پیدا کنیم. این همان جایی است که مربیگری من مطرح می شود – تأثیر بر یک وکیل در هر زمان.

کمی از رویکرد خود بگویید.

من ابتدا از مشتریان خود می خواهم که موفقیت را برای خود تعریف کنند. بسیاری از ما زندگی می کنیم و کار می کنیم تا تعریف دیگران از موفقیت را برآورده کنیم. ترس زیادی از قضاوت وجود دارد که باعث می شود وکلای جوان تمرکز خود را بر جلب رضایت دیگران بگذارند تا خود را خوشحال کنند. با شروع از دانشکده حقوق ، همه این حلقه ها وجود دارد که ما آموزش دیده ایم تا از طریق کارمندی ها عبور کنیم و زندگی و مشارکت را به هم مرتبط کنیم ، و سپس یک روز متوقف می شویم و می فهمیم ، “صبر کنید ، من حتی نمی خواهم این کار را انجام دهم!”

برخی از مشتریان من حتی نمی دانند برای تعیین موفقیت برای خود از کجا شروع کنند. یکی از راههای ایجاد موفقیت این است که با کاوش در ارزشها شروع کنید. ما می دانیم که شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد هنگامی که ما با ارزش های خود زندگی می کنیم و کار می کنیم ، این می تواند بر روحیه ، رفتار و حتی بهبود تاب آوری ما تأثیر بگذارد. من به مشتریان خود کمک می کنم تا بفهمند آیا با ارزش های خود هماهنگ هستند یا خیر. و اگر نه ، چگونه می خواهیم فاصله را کم کنیم؟ وقتی معتبر و بی انگیزه هستیم ، بهره وری و اعتماد به نفس ما عقب می افتد. هنگامی که ما با ارزش های خود هماهنگ کار می کنیم ، انرژی و تأثیر بیشتری داریم ، که منجر به انتخاب های بیشتر ، ارتباط عمیق تر با “حالت جریان” و حتی پول بیشتر می شود.

برنامه “قانون را رها کن ، زندگی را دوست بدار” چیست؟

این یک پیشنهاد ویژه فراتر از مربیگری فردی و گروهی معمولی من است. این یک فرصت انحصاری برای پنج وکیل است تا یک سال مربیگری تک نفره توسعه فردی را که م componentلفه مشاوره استراتژیک شغلی را نیز شامل می شود ، دریافت کنند. من تمام ابزارهایی را که طی این سالها به عنوان وکیل ، مربی و استخدام کننده توسعه داده ام ، ارائه می دهم. در این برنامه ، من راهنمایی هستم تا به مشتریان خود کمک کنم تا نقشه و برنامه عملیاتی را برای دستیابی به خواسته خود تهیه کنند ، از جمله مراحل چگونگی رسیدن به آنجا.

این برنامه برای وکلایی است که احساس می کنند در دام افتاده اند ، به اندازه کافی غذا خورده اند و آماده تغییر واقعی هستند ، نه اینکه فقط به دنبال رویکرد Band-Aid باشند. برنامه ترک قانون ، عشق به زندگی درباره ایجاد عادات ، اقدامات جدید و تغییر ذهنیت است که زندگی شما را به طرق باورنکردنی دگرگون می کند. ما با مراحل کوچک کوچک شروع می کنیم ، که فقط برای شما انتخاب شده است. این مراحل خرد پایدار و لذت بخش هستند. شما شروع به جسارت می کنید و سپس به انتخاب هایی که انجام می دهید اطمینان پیدا می کنید. شما شروع به چشیدن چگونگی زندگی متفاوت می کنید و باورهایی را که مانع از داشتن آن زندگی می شود بررسی می کنید.

چرا رفاه اینقدر مهم است؟

گروه کاری ملی برای بهزیستی وکیل در گزارش سال 2017 خود آمارهای بسیار ترسناکی در مورد مصرف مواد ، خودکشی ، افکار خودکشی ، اضطراب ، افسردگی و سلامت روانی منتشر کرد. این یک زنگ خطر برای صنعت ما بود تا ببیند که اگر به این روش ادامه دهیم حرفه ما پایدار نخواهد بود. در حال حاضر اکثر ایالت ها دارای کارگروه یا کمیسیون هایی هستند که به این موضوعات اختصاص داده شده است و دانشکده های حقوق نیز به آرامی در برنامه های آموزشی خود شروع به رسیدگی به آنها می کنند. و در حالی که برخی از شرکت های حقوقی مترقی وجود دارند که رفاه را در برنامه نویسی توسعه شخصی خود (و حتی بیشتر از زمان COVID) قرار می دهند ، بسیاری دیگر نیز چنین ندارند.

اما ، حتی این ابتکارات لزوماً با وکلایی که کاملاً بدبخت و سوخته اند صحبت نمی کند – افرادی که به آرامی دچار اضطراب ، ناراحتی یا مشکلات مزمن سلامتی می شوند ، اما نه در سطح “بحرانی”. من یکی از آن وکلا بودم و بسیاری از موکلینم نیز چنین هستند. اینها افرادی هستند که اگر به مسیر فعلی خود ادامه دهند ، احتمالاً مشکلات شدیدتری را ایجاد می کنند که می تواند کیفیت کار و حرفه آنها را درگیر کند. در حالی که تلاش هایی برای رسیدگی به آن انجام شده است ، اما به اندازه کافی سریع نبوده است. هنوز هم برای شرکت های حقوقی یک چالش پذیرفته شده است که یک برنامه رفاهی قوی و قدرتمند برای وکلا می تواند بهره وری ، کیفیت کار و حفظ کارکنان را بهبود بخشد.

چه توصیه ای برای کسی دارید که به طور کلی تصمیم به ترک قانون دارد؟

ما در شرایطی که من اغلب به عنوان وکیل “جنگل بتنی” می نامم هستیم – همه ما یک جور رفتار می کنیم ، یک چیزها را می گوییم ، یک جور لباس می پوشیم ، بنابراین به نظر نمی رسد راه چاره ای وجود داشته باشد. ما فکر می کنیم که این کار نیاز به ساعت های طولانی ، سنگ زنی و نارضایتی عمومی از زندگی دارد. من معتقدم برای وکلایی که احساس می کنند گرفتار شده اند بدانند که راه هایی برای کسب درآمد عالی در حالی که از نظر فکری مورد چالش هستند بدون ماندن در قانون به معنای سنتی وجود دارد.

ابتدا از خود بپرسید “ترک کردن چه حسی دارد؟” پنج دقیقه آرام بنشینید و بزرگ فکر کنید! شما مجبور نیستید در مورد چگونگی یا اقدام در حال حاضر نگران باشید. وقتی به احتمال فکر می کنید ، به سادگی به احساس آن در بدن خود توجه کنید. آیا بدن شما احساس آرامش یا تنش می کند؟ چه احساساتی را تجربه می کنید؟ ترس ، هیجان ، شادی؟ می توانید تصور کنید روزهای شما چگونه خواهد بود؟

در مرحله بعد ، با شخصی صحبت کنید که از قانون سنتی عبور کرده است. نظرات خود را در مورد روند دریافت کنید. چه چیزی برای آنها کار کرد؟ چه نشد؟

سپس ، لیستی از سه ارزش اصلی خود را بنویسید و از خود بپرسید: “آیا من روزانه با ارزشهای خود هماهنگ هستم؟” اگر شکاف وجود دارد ، پس یک مرحله کوچک که می توانید برای از بین بردن فاصله انجام دهید چیست؟ آیا فقط تغییر شغل برای همسویی با ارزش های شما کافی است؟ حالا سه مورد را که به طور طبیعی در آنها مهارت دارید و سه مورد را که علاقه زیادی به آنها دارید بنویسید. شروع به اتصال نقاط در ارزش ها ، علاقه ها و نقاط قوت کنید. چگونه می توان اینها را ترکیب کرد و به یک شغل یا تجارت تبدیل کرد؟ و آیا این نقش جدید معنای بیشتری به زندگی شما می بخشد ، استرس شما را کاهش می دهد یا شادی بیشتری ایجاد می کند؟

logo-footer