Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

برای پیروزی برخی از ارائه دهندگان مذهبی ، یک قاضی فدرال این کار را انجام داده است دستور دائمی صادر کرد این مانع از آن می شود که دولت آنها را ملزم به انجام مراحل انتقال جنسیت یا سقط جنین کند.

این دستور هفته گذشته توسط رید اوکانر ، قاضی منطقه ای در تگزاس صادر شد ، وزارت بهداشت و خدمات انسانی را از تفسیر یا اجرای بخش 1557 ACA برای الزام به شاکیان – یک سیستم بهداشت کاتولیک و یک انجمن پزشکی مسیحی – منع می کند. انجام یا ارائه پوشش بیمه ای برای مراحل انتقال جنسیت یا سقط جنین. این شامل ممنوعیت HHS از مجبور کردن شاکیان به ارائه این خدمات با رد کمک های مالی فدرال یا جریمه می شود. حکم فقط در مورد شاکیان صدق می کند.

بخش 1557 ACA برنامه ها و تسهیلات بهداشتی که از کمک مالی فدرال دریافت می کنند را از تبعیض بر اساس نژاد ، رنگ ، منشاء ملی ، جنس ، سن یا ناتوانی منع می کند. طبق اجرای این بخش در سال 2016 ، دولت اوباما قانونی را تفسیر کرد که “بر اساس جنسیت” شامل هویت جنسیتی و وضعیت بارداری می شود. مقاله ای در امور بهداشتبه شاکیان فعلی در همان سال اعتراض قانونی کردند و دستور اولیه برای آنها صادر شد. بعدها ، اوکانر نیز بخش هایی از قانون را حذف کردبه

در سال 2020 ، دولت ترامپ تعریف 2016 “بر اساس جنسیت” را کنار گذاشت.

اما ، در ماه مه سال جاری ، دولت گفت که این قانون را مطابق با تصمیم دیوان عالی تفسیر می کند ، که بر اساس آن قانون فدرال ممنوعیت تبعیض بر اساس جنسیت شامل هویت جنسیتی است. HHS همچنین گفت که تصمیمات قبلی دادگاه مربوط به این قانون ، از جمله تصمیمات O’Connor که بخشهایی از آن را تخلیه کرده است ، می پذیرد.

اوکانر استدلال کرد که اینها اظهارات متناقضی هستند و بنابراین ، “وعده پوچ است.”

اوکانر در فرمان خود می نویسد: “دادگاه موافقت می کند و نتیجه می گیرد که اجرای تفسیر 2021 شاکیان مسیحی را مجبور می کند تا با مجازات های مدنی روبرو شوند یا بر خلاف باورهای مذهبی خود روشهای تغییر جنسیت و سقط جنین را انجام دهند.

بکت ، یک سازمان متمرکز بر حمایت از آزادی مذهبی که نماینده شاکیان بود ، از حکم دستور قدردانی کرد.

لوک گودریچ ، معاون رئیس جمهور و مشاور ارشد بکت گفت: “حکم امروز پیروزی برای شفقت ، وجدان و عقل سلیم است.” در یک خبرنامهبه “هیچ پزشکی نباید مجبور به انجام روشهای بحث برانگیز و بدون پشتوانه پزشکی شود که برخلاف وجدان آنهاست و می تواند برای بیماران آنها بسیار مضر باشد.”

LGBTQ و فعالان حقوق باروری ، با این حال ، ناراحتی خود را ابراز کردند.

لیندسی کالی ، وکیل کارکنان مرکز ACLU برای آزادی ، در ایمیلی گفت: “مراقبت های تأیید کننده جنسیت مراقبت های نجات دهنده زندگی است و پزشکان توافق می کنند که برای بسیاری از افراد جنسیت از نظر پزشکی ضروری است.” “این یک تصمیم ناامید کننده است ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد که افراد تراجنسیتی که از مراقبت های بهداشتی کنار گذاشته شده اند می توانند به دعاوی حقوقی ادامه دهند.”

فشار و کشش در مورد بخش 1557 و تفسیر آن نیز ادامه دارد. دولت بایدن نه تنها می تواند درخواست تجدیدنظر کند ، بلکه در حال حاضر چندین پرونده دیگر نیز در دادگاه ها وجود دارد ، از جمله دعاوی علیه تفسیر 2020 ، گزارش امور بهداشتیبه

عکس: کریس رایان ، گتی ایماژ

logo-footer