Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جو Raedle / گتی ایماژ)

در تجارت اخبار ، روز قبل از تعطیلات یا آخر هفته به عنوان محل تخلیه اخبار بد شناخته می شود. اگر نمی خواهید موردی مورد توجه قرار گیرد ، به طور کلی جمعه حوالی ساعت 5 بعد از ظهر آن را آزاد می کنید. اگر درست قبل از یک آخر هفته طولانی و مختل کننده برنامه باشد ، حتی بهتر.

بنابراین شاید اجتناب ناپذیر بود که ، روز قبل از روز شکرگذاری ، در مورد کودکانی که دولت ترامپ از والدین آنها دزدیده است ، بیشتر بدانیم. که در گزارش وضعیت مشترک 2 دسامبر ثبت شده در خانم L در برابر ICE، پرونده اصلی جدایی خانواده ، ما می فهمیم که دولت فدرال اطلاعات تماس قبلاً فاش نشده ای را برای برخی از والدین 628 کودک که هنوز از والدین خود جدا شده اند ، پیدا کرده است.

پرونده اظهار داشت: “از آنجا که اطلاعات در روز چهارشنبه قبل از شکرگذاری ارائه شده بود ،” کمیته [in charge of finding the parents] هنوز وقت نداشته است كه دامنه كامل یا سودمندی این اطلاعات جدید را تعیین كند. “

بعداً وكیل ACLU ، لی گلرنت گفت كه اطلاعات جدید شامل شماره های تلفنی است كه قبلاً به كمیته راهبري مشترك ارائه نشده است. این کمیته ، متشکل از چندین سازمان غیرانتفاعی به اضافه شرکت حقوقی پاول ویس ، حداقل به مدت دو سال در تلاش برای یافتن والدین بوده است.

اطلاعات تماس از یک پایگاه داده متعلق به دفتر اجرایی بررسی امور مهاجرت ، زیرمجموعه DOJ است که دادگاه های مهاجرت را اداره می کند. کمیته راهبری همچنین اطلاعات تماس والدین را از شاخه های دیگر دولت و همچنین حداقل یک پیمانکار دولتی که با خانواده های آسیب دیده کار می کند دریافت کرده است. اطلاعات در همه جا وجود دارد زیرا ، به عنوان DHS و HHS بازرسان كل هر دو مشاهده كرده اند ، دولت زحمت آماده شدن براي اين كار را نگرفت. تقریباً انگار که قساوت هدف بود!

این خبر دلم برای من و احتمالاً بیشتر آمریکایی های دیگر که پای بسته بودند تنگ شده بود. قاضی دانا ماکوتو سابراو را از دست نداد ،طبق ایستگاه رادیویی عمومی KQED) به دولت فدرال دستور داد كه “چه اتفاقی افتاده و چرا” تا 13 ژانویه كتباً توضیح دهد. صبرو تماس گرفت افشا late دیرهنگام “از این نظر نگران کننده است که به نظر می رسد اطلاعات در دسترس است.”

گلرنت فکر می کند ممکن است این افشاگری مربوط به این واقعیت باشد که جدایی خانواده در سومین و آخرین بحث ریاست جمهوری در اواخر ماه اکتبر مطرح شد. وی پس از آن یادآوری پراهمیت مبنی بر اینکه این مسئله هنوز وجود دارد ، به خبرگزاری ها گفت ، دولت گفت که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد والدین جدا شده داشته باشد. همین امر منجر به افشای 25 نوامبر شد.

او فکر می کند که ممکن است موارد بیشتری وجود داشته باشد ، و در واقع ، سارا فابیان ، وکیل دادگستری ، می گوید که وجود خواهد داشت. بچه ها نگران نباشید ؛ فابیان می گوید هیچ کس عمداً اطلاعات را دریغ نمی کرد! وی به قاضی گفت: مشکل این است که تیم او روند جستجوهای کمیته راهبری را درک نکرده و ظاهراً فکر نکرده است که پایگاه های اطلاعاتی را در هر آژانس درگیر بررسی کند.

دادگستری نیوز به نقل از فابیان گفت: “من اعتقاد ندارم كه قصد غفلت آمیز یا شرور وجود داشته باشد.” “ما بر روی پایگاه های اطلاعاتی مقابل خود تمرکز می کردیم.”

شاید تیم او واقعاً در اندیشیدن بین کارگزاران کوتاهی کرده باشند ، اما من گمان می کنم این در واقع یک عارضه جانبی کار در دفتر دادرسی مهاجرت تحت نظر ترامپ است. بیل بار DOJ را به یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به ترامپستان تبدیل کرده است و من حدس می زنم فابیان و همکارانش برای خوشحال کردن رئیس بزرگ مجبور به انجام کارهای مسخره باشند. به یاد داشته باشید ، این همان زنی است که قبل از مدار نهم بحث کرد که کودکان تحت حضانت فدرال حق صابون یا تخت ندارند. در این حالت ، او فقط باید تظاهر کند که لال است ، نه شرور ، که در واقع ممکن است یک تسکین باشد.

از نظر او این است. 628 کودکی که بدون والدین یا فرهنگ خود در حال رشد هستند – و احتمالاً بدون کسی که آنها را دوست دارد – ممکن است احساس خیلی دلسوزی نداشته باشند.


Lorelei Laird نویسنده مستقل و متخصص حقوق است و تنها کسی است که می شناسید هنوز برچسب سپر “I Believe Anita Hill” را دارم. پیداش کن wordofthelaird.com.

logo-footer