Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در مقاله ماه گذشته ، من برخی از نتایج تحقیق را پوشش دادم 2021 Wolters Kluwer Future Ready Future Ready Future Reading Future Reading Futures: Wolters Kluwer Future Ready Future Reading Future Reading Future Reading Future Reading: 2021 Wolters Kluwer Future Ready Future Reading Future Ready وکیل آینده دار: Wolter Kluwer Future Ready Future Ready Future Reading Future Reading Future Reading Future Reading وکیل آینده نگر: و بینش اینکه چرا سازمانهای پیشرو فناوری بر اساس یافته ها حتی در اواسط یک سال ناپایدار سودآوری بیشتری نشان داده اند. در مرحله بعدی ، ما بیشتر به نتایج نظر سنجی خواهیم پرداخت تا بررسی کنیم که این روند چگونه بر بخشهای حقوقی شرکت ها و متعاقباً بر شرکت های حقوقی که با آنها کار می کنند ، تأثیر می گذارد.

حتی قبل از همه گیری ، ادارات حقوقی شرکتها تحت فشار بیشتری قرار داشته اند. اما شروع بحران آنها را بیشتر تشدید کرد و منجر به افزایش قابل توجه بار کاری و بودجه های شدیدتر شد. “2021 Wolters Kluwer Future Ready Lawyer” یک عکس فوری از چگونگی کنار آمدن متخصصان دپارتمان حقوقی با بیماری همه گیر ارائه داد و برخی از تأثیرات طولانی مدت بحران را بر تصویب فناوری ، بودجه و روابط آنها با مشاوران خارجی روشن می کند.

طبق نتایج امسال ، بخشهای حقوقی تأکید بیشتری بر سرمایه گذاری در فناوری خود دارند. بزرگترین تغییری که ادارات حقوقی پیش رو دارند استفاده بیشتر از فناوری برای بهبود بهره وری است و 57 درصد از ادارات حقوقی انتظار دارند سرمایه گذاری خود را در زمینه فناوری در طی سه سال آینده افزایش دهند. این نشان دهنده افزایش بیش از پیش بینی های همه گیر در سال 2020 است ، زمانی که 51 درصد گفتند که قصد افزایش سرمایه گذاری در فناوری را دارند.

این بررسی همچنین نشان داد که مهمترین بخشهایی که ادارات حقوقی انتظار دارند بیشترین تغییر را طی سه سال آینده داشته باشد عبارتند از: استفاده بیشتر از فناوری برای بهبود بهره وری (84 درصد پاسخ دهندگان) ، همکاری بیشتر و شفافیت بین موسسات حقوقی و مشتریان (80 درصد) ، و تأکید بر نوآوری و استفاده بیشتر از تنظیمات هزینه های جایگزین (هر دو با 78 درصد).

عامل دیگری که بر بخشهای حقوقی شرکتها تأثیر می گذارد ، شکاف مداوم در عملکرد در مقابل انتظارات برای شرکتهای خارجی است که آنها استخدام می کنند. بخشهای حقوقی ویژگیهای مهمترین آنها را هنگام انتخاب یک شرکت ارزیابی می کنند – مانند اعتماد به شرکت برای تأمین نیازهای آنها ، تخصص در خدمات و استفاده از فن آوری برای ارائه خدمات – اما به گفته پاسخ دهندگان بخش حقوقی ، کمتر از یک سوم شرکتهایی که با آنها کار می کنند این پنج ویژگی برتر را به خوبی برآورده می کنند.

علاوه بر این ، بررسی نشان داد که تعداد بیشتری از ادارات حقوقی در حال بررسی تغییر شرکت (با 24 درصد احتمال تغییر) در مقایسه با سال 2020 (13 درصد) هستند ، که به نتیجه مستقیم شکاف در عملکرد شرکت ها و مشتریان آنها اشاره دارد. رضایت از آنها

اگر نگاه دقیق تری بیندازیم ، این یافته ها پیامدهای زیادی دارد که شرکت های خارجی باید در خاطر داشته باشند. در اینجا چند روش اجرایی برای شرکت ها در مورد چگونگی تأثیر فشارهای بیشتر بر مشتریان آنها بر کسب و کار آنها ذکر شده است – و برخی از افکار در مورد اینکه چگونه آنها می توانند خود را برای موفقیت در آینده تنظیم کنند.

بر روی نتایج تمرکز کنید

با توجه به فشارهای بودجه ای که بسیاری از ادارات حقوقی با آن روبرو هستند ، شرکت های حقوقی می توانند از داشتن دیدگاه نتیجه گیری بیشتر از کار خود برای مشتریان بهره مند شوند. گذشته از توانایی درک نیازهای مشتری ، مهم است که بتوانید تحویل دهید ، صرف نظر از نرخ قابل پرداخت. بهره وری نیز باید در نظر گرفته شود و این اغلب در مواردی است که فناوری وارد عمل می شود. این نظرسنجی تأیید کرد که متخصصان صنعت حقوقی تحول و فناوری دیجیتال را عامل اصلی بهبود عملکرد ، کارایی و بهره وری می دانند ، به طوری که 82 درصد ادارات حقوقی شرکت ها می گویند مهم است که شرکت های حقوقی که از آنها با فناوری کاملاً اهرمی کار می کنند ، کار کنند. شرکتی که از فناوری برای بهبود عملکرد استفاده می کند ، به احتمال زیاد نتایج بهتری برای مشتریان خود به وجود می آورد.

افزایش شفافیت

نوآوری ، انجام کارهای متفاوت و شفافیت همگی به ادارات حقوقی شرکت ها اطمینان می دهند که تغییرات اساسی توسط یک شرکت در حال انجام است تا بتواند پاسخگوی پاسخگویی طولانی تر باشد. اما ، در حال حاضر ، این نیز باید در نتیجه مطابق با مشاوره حقوقی ارائه شده برای یک قیمت رقابتی نشان داده شود.

در این نظرسنجی ، ابزار همکاری برای تهیه و بازنگری اسناد و قراردادها به عنوان سرمایه گذاری برتر فناوری برای بخشهای حقوقی مطرح شد – و به نظر من ، این کاملاً نشان می دهد که ادارات جدی تر هستند تا شفافیت بیشتری در مورد کارآیی کار انجام دهند. ممکن است یک بنگاه اقتصادی با کاهش نرخ یا نوشتن ساعات کوتاه مدت بتواند آن را جعل کند ، اما اگر این کار را انجام دهند ، در دراز مدت نمی توانند رقابت کنند.

Talent Alone Won’t Bridge The Gap

در بسیاری از صنایع – از جمله حقوقی ها – شاهد هستیم که استعدادها در حال حاضر از قیمت بالایی برخوردار هستند. علی رغم وحشت و کاهش اولیه در آغاز همه گیری ، بسیاری از شرکت ها برای پر کردن نقش های خالی و نقش های جدید بیش از هر زمان دیگری هزینه می کنند. و شیوه های معمول کارکنان ممکن است لزوماً جوابگو نباشند – لازم است ابزار و کارایی نقش داشته باشند. یک روش ممکن می تواند این باشد که بنگاه ها روش های دریافت هرچه بیشتر اهرم نیرو را از طریق وکالت برای حداکثر بهره وری و صدور صورت حساب بر اساس آن ، خواه از طریق تنظیم جایگزین هزینه یا ساعات قابل پرداخت کمتر ، مشخص کنند.

همه گیری در مورد نحوه کار ما بسیار تغییر کرده است ، و برای حرفه وکالت ، بحران تغییرات ایجاد شده در صنعت ما را توربو کرد. این شتاب دهنده به متخصصان یک دلیل – و یک فرصت – برای ایجاد تحول در سازمان هایشان ، جستجوی راه هایی برای نوآوری در فرآیندهای خود و یافتن راه حل هایی برای ارائه بهترین خدمات ممکن ارائه می دهد. بر اساس نتایج نظرسنجی ، انجام این کار نه تنها برای موفقیت ، بلکه برای بقا در آینده نیز کلید خواهد خورد.


کن کراچفیلد معاون رئیس جمهور و مدیر کل بازارهای حقوقی در Wolters Kluwer Legal & Regulator ایالات متحده است ، پیشرو در ارائه اطلاعات ، هوش تجاری ، نظارتی و راه حل های قانونی کار. کن بیش از سه دهه تجربه به عنوان پیشرو در راه حل های اطلاعاتی و نرم افزاری در صنایع دارد. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer