Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این احتمال وجود دارد که مارک میدوز ، رئیس ستاد سابق ترامپ در کمیته قضایی سنا حاضر شود تا درباره رویدادهای منتهی به قیام 6 ژانویه صحبت کند: صفر.

میدوز به طرز مشهوری سعی کرد وزارت دادگستری را به iسر و صدا را بررسی کنید که باراک اوباما با رئیس جمهور ایتالیا توطئه کرد تا از طریق لیزرهای نظامی انتخابات را بدزدد و CNN گزارش می دهد که رئیس دیک دوربین علاقه مند است تا در این باره کمی چت کند. Ditto for Meadows به خاطر می آورد تلاش های کاخ سفید برای جذب وزارت دادگستری در تلاش برای لغو نتایج انتخابات.

دوربین گفت: “من می خواهم فرصت داشته باشم ،” اگرچه او اذعان داشت که در صورت امتناع میدوز از ورود داوطلبانه به جمهوری خواهان برای احضاریه احتیاج دارد.

بیایید یک حدس وحشیانه را در نظر بگیریم که میدوز با خوشحالی به درخواست های ورود و یادآوری دوران حضور خود در ترامپ لند نمی پردازد. کمیته منتخب مجلس 6 ژانویه دارای قدرت احضاریه است و بی تردید تکه ای از وقت میدوز را نیز می خواهد. اما به غیر از دعوت حک شده از سوی خود عیسی ، میدوز هرگز لوبیا را روی رئیس سابق خود نمی ریزد.

علیرغم اطمینان DOJ که اطمینان می دهد عدم استناد به امتیازات اجرایی تیم ترامپ برای ارتباطات ریاست جمهوری در مورد حوادث منجر به شورش کنگره کنگره صحبت کرده است ثابت نگه داشته می شود که رئیس جمهور سابق حق استناد به امتیازات اجرایی را به عنوان یک شهروند خصوصی حفظ می کند.

داگ کالینز ، نماینده سابق کنگره در جورجیا ، گفت: “لطفاً به شما اطلاع دهید که ادعای معافیت و مجوز وزارت خارجه غیرقانونی است و رئیس جمهور ترامپ همچنان ادعا می کند که اطلاعات غیرعلنی که کمیته ها به دنبال آن هستند از امتیازات اجرایی در برابر افشای آنها محافظت می شود.” اکنون وکیل خصوصی ترامپ ، در نامه ای به مقامات سابق وزارت دفاع که توسط کنگره احضار شده است.

توجه داشته باشید که او در واقع با توجه به اظهارات خاصی از امتیاز استفاده نمی کند. کالینز به تازگی دوره چهار ساله خود را ادامه می دهد تکان دادن مبهم در جهت an امتیاز اجرایی احمقانه پوشش همه ارتباطات قوه مجریه بدون اینکه واقعاً به آن استناد کنیدبه

که البته همیشه مزخرف بود. کنگره چندین دهه از قدرت نظارتی گسترده قوه مجریه برخوردار بوده و دولتهای دموکرات و جمهوریخواه عموماً همکاری کرده اند. اما دولت ترامپ قاطعانه قبول نکرد ، زیرا آنها می دانستند که وزارت دادگستری را تحت کنترل خود دارند و بیل بار قصد ندارد کسی را به دلیل انفجار خواسته های دموکرات های کنگره تحت تعقیب قرار دهد. آنها این کار را کردند زیرا می توانستند.

ترامپ در سال 2019 اعتراف کرد و بر حق خود برای امتناع از همکاری تاکید کرد: “ما با همه احضاریه ها مبارزه می کنیم.” هر کدام نظارت کنگره در صورت عدم عقب نشینی از تحقیقات استیضاح اوکراین. “اینها مانند افراد بی طرف نیستند. دموکرات ها در تلاش برای پیروزی در سال 2020 هستند. “

به یاد دارید زمانی که هیلاری کلینتون از یازده ساعت نشستن در کنگره برای گفتگو در مورد بنغازی امتناع کرد ، زیرا نظارت بر طرح های بد و حزبی در قلب شما غیرقانونی بود؟ نه ، شما نمی کنید.

وکلای IRL مانند دادستان کل سابق جفری روزن و معاون وی ریچارد دونوگو آنقدر احمق نیستند که وقتی داور “آنها” زمین را ترک کرده است بتوانند این بازی را ادامه دهند. یکبار وزارت دادگستری به آنها گفت سرفه کنند ، آنها دوید راه نرفت به کنگره برای ریختن لوبیا قبل از ورود ترامپ به دادگاه و تقویت آن با تلاش بیهوده برای اعمال امتیاز پس از ریاست جمهوری.

اما هیچ کس هرگز مارک میدوز را به حماقت ناکافی متهم نکرده است. از سمت جدید خود در سمت حامی ترامپ موسسه مشارکت محافظه کاران (جایی که او و کلتا میچل هر دو فرود نرم داشتند) ، او هیچ انگیزه ای برای عبور از مرد بزرگ ندارد. بنابراین این شرط محفوظ است که او با هرگونه برنامه مغرضانه ای برای ادعای امتیاز بر هرگونه گفتگو با کودتاچیان ، نظریه پردازان توطئه و مقامات وزارت دادگستری – بسیار کمتر از خود دونالد ترامپ – همراه باشد.

شاید او بگوید موهایش را می شست. شاید او فریاد بزند “امتیاز ویژه!” و با خندیدن فرار کن سه رئیس ستاد کلینتون که یک ترفند عجیب و غریب برای خروج از شهادت در کنگره نمی دانست. شاید او شبیه امینم شود و یکی از آن انگشتانش را روی هر دستش بگذارد. اما او هرگز در برابر کنگره حاضر نخواهد شد.

رئیس قوه قضائیه سنا می خواهد با مارک میدوز ، رئیس دفتر سابق ترامپ مصاحبه کند [CNN]


الیزابت دای در بالتیمور زندگی می کند و در مورد حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer