Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگر می خواهید در زمان تغییرات موفق شوید ، باید عمیق شوید و عظمت موجود در همه ما را بیدار کنید.

به گفته پروفسور تجارت لئون سی مگینسون ، “این قوی ترین یا باهوش ترین فرد نیست که زنده می ماند ، بلکه کسانی هستند که می توانند تغییرات را به بهترین نحو مدیریت کنند.”

این کلمات هرگز به اندازه امروز اهمیت نداشته اند. مشاغل مدرن در یک محیط تجاری دائماً در حال تغییر وجود دارد. موفق ترین رهبران کسب و کار درک می کنند که تغییر اجتناب ناپذیر است و موفقیت کسب و کار بستگی به این دارد که چگونه یک تجارت به این تغییرات واکنش نشان می دهد.

به عنوان یک وکیل داخلی ، وظیفه شما این است که از تیم رهبری در تلاش برای مدیریت این تغییر حمایت کنید. برای مدیریت موفقیت آمیز این تغییر ، تیم رهبری به شما نیاز دارد که سازگار باشید.

سازگار بودن به چه معناست؟

سازگاری به این معناست که شما کاملاً آگاه هستید که آنچه که تجارت در گذشته انجام داده است دیگر ممکن است مرتبط نباشد.

سازگاری به این معناست که شما آماده هستید تا با اطمینان تمام رویکردهای جدید را برای مشکلات پیچیده تدوین کنید ، در صورتی که همه رویکردهای قبلی رد شده باشند.

سازگار بودن به این معناست که شما می توانید به سرعت در حال چرخش باشید وقتی همه چیز به گونه ای پیش می رود که هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند.

و در نهایت ، سازگاری به این معناست که شما نه تنها به توانایی خود در رویارویی با چالش ها اطمینان دارید ، بلکه به این معنی است که می توانید با آرامش این کار را انجام دهید.

سازگاری چه مزایایی دارد؟

1. هنگامی که همه چیز سخت می شود ، به عنوان دارایی ارزشمندی برای تجارت در نظر گرفته می شوید.

به دلایلی مشابه که یک کسب و کار باید خود را وفق دهد با شرایط خود سازگار شوید-چالش های دنیای کسب و کار که همیشه در حال تغییر است مستلزم آن است.

اگر بتوانید انعطاف پذیری و تطبیق پذیری را نشان دهید ، در بهترین موقعیت ممکن قرار خواهید داشت تا به راه حل های لازم برای ادامه موفقیت در کسب و کار کمک کنید. اگر شما سخت گیر و ناتوان از انعطاف پذیری هستید ، بخشی از راه حل نخواهید بود. شما بخشی از مشکل خواهید بود و به احتمال زیاد ، خود را عقب افتاده خواهید دید.

2. شما رهبر بهتری برای تیم حقوقی خود خواهید بود.

وقتی سازگار باشید ، بهتر می توانید تغییرات را بپذیرید و استرس هایی را که اغلب با آن مرتبط است مدیریت کنید. اگر بتوانید هر دو کار را انجام دهید ، در بهترین موقعیت ممکن قرار خواهید داشت تا به تیم حقوقی خود نیز کمک کنید تا از این تغییر استقبال کنند.

همانطور که پیتر سنگ ، دانشمند سیستم های آمریکایی و بنیانگذار انجمن یادگیری سازمانی ، یک بار مشاهده کرد ، “مردم در برابر تغییر مقاومت نمی کنند ، بلکه در برابر تغییر مقاومت می کنند.” مردم می خواهند بفهمند که امور به کجا می رود و خودشان چه تغییراتی را باید ایجاد کنند.

تا جایی که می توانید با تیم خود ارتباط برقرار کنید. به تیم خود اطلاع دهید که چه تغییری در راه است ، چرا این تغییر در راه است و تا آنجا که ممکن است صادقانه در مورد این که این تغییر برای تیم به صورت فردی و جمعی چه معنایی دارد ، صادق باشید. تا آنجا که می توانید ، به نگرانی های آنها گوش دهید و در حد توان خود به آنها اطمینان دهید.

3. انعطاف پذیرتر خواهید شد.

اوضاع عوض میشود. این یک واقعیت زندگی است. وقتی یاد می گیرید که سازگار باشید ، در صورت بروز تغییرات ، مجهزتر خواهید شد. شما سازگار می شوید و بر آن غلبه خواهید کرد. شما روی “چه می شود” نمی پردازید و فقط سعی نمی کنید ساعت را به عقب برگردانید. خواهید فهمید که امروز شما نه شبیه دیروز شما خواهد بود و نه امروز شما شبیه فردای شما خواهد بود. شما فقط ذهنیت خود را تغییر داده و به جلو حرکت خواهید کرد.

اگر دچار تزلزل شوید چه اتفاقی می افتد؟

به یاد داشته باشید که شما یک انسان هستید و به خودتان لطف کنید. ریچ براکن ، سخنران انگیزشی ، اخیراً توصیه های بزرگی را در یک سخنرانی اصلی به اشتراک گذاشت. اگر پایگاه خود را کنار گذاشته اید ، مرکز خود را پیدا کنید و محرک های خود را مجددا آموزش دهید (مواردی که منجر به از دست دادن کنترل شما شد). اگر بتوانید این کار را انجام دهید ، بهتر می توانید شوک ناشی از تغییر را در آینده جذب کنید.


لیزا لنگ یک وکیل داخلی و رهبر اندیشه است که به همه چیز در خانه علاقه دارد. او اخیراً یک وب سایت و وبلاگ راه اندازی کرده است چرا این ، نه آن به عنوان منبعی برای وکلای داخلی. می توانید به او ایمیل بزنید [email protected]، با او در ارتباط باشید لینکدین، یا او را دنبال کنید توییتربه

logo-footer