Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

دولت بایدن به اعتبار خود ، چهار صفحه را طبقه بندی نکرده است تحلیل و بررسی که نقش محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی را در قتل جمال خاشوگی روزنامه نگار واشنگتن پست تأیید می کند. پس از جنایات هولناک ، احراز حقیقت ضروری است. با این حال من خشم مشترکی را که دولت به دلیل عدم تحمیل ولیعهد ، معروف به MBS ، با وجود یافته های گزارش دریافت کرده است.

در بهار 2018 ، MBS ملاقات کرد ایالات متحده برای تغییر شکل چهره پادشاهی در تور راک استار خود در سراسر کشور ، MBS ، که همچنین وزیر دفاع پادشاهی است ، با رهبران هر دو حزب ، روسای جمهور سابق ، سرمایه گذاران ، افراد مشهور و مدیران از صنایع بزرگ دیدار کرد. در بیشتر موارد ، فقط چند MBS را به چالش كشیدند ، زیرا وی تاریخ را بدون هیچ گونه مشكلی در مورد حقوق بشر مانند كارزار بمب گذاری شرورانه پادشاهی در یمن و سرکوب مخالفان توسط فعالان و نویسندگان ، بازنویسی کرد.

تحریم ها یک قانون طبقه بندی شده برای پاسخگویی نیستند. در حقیقت ، وسواس طولانی مدت جامعه حقوق بشر در مورد تحریم ها به عنوان ابزاری برای اولین بار اغلب نتیجه معکوس داده است. اما وقتی شخصی مانند MBS با افراد قدرتمند ارتباط برقرار می کند ، تحریم ها معنی بیشتری پیدا می کنند. کاهش موقت حضور در به اصطلاح داووس پادشاهی در مجمع سرمایه گذاری صحرا ، ولیعهد ولیعهد را که امور روزمره پادشاهی را مدیریت می کند ، از تأمین قراردادهای تسلیحاتی بیشتر باز نمی دارد.

دولت باید به جای تحریم داووس در صحرا ، قانون جهانی پاسخگویی به حقوق بشر مگنیتسکی را مورد استناد قرار دهد ، که وزارت خزانه داری پیش از این برای تحریم 17 مقام سعودی در رابطه با نقش آنها در قتل خاشوگی استفاده کرده است. این تحریم ها علاوه بر ممنوعیت ورود ، موجب مسدود شدن دارایی های مالی MBS تحت صلاحیت ایالات متحده و منع معاملات با نهادهای وی می شود.

اعمال مجازات باید حداقل پاسخ باشد زیرا مجازات های اقتصادی به تنهایی MBS را از پیگیری جرایم بعدی باز نمی دارد. دولت قانون به سازوکارهای پاسخگویی کاملاً مشخصی متکی است. ما همچنین باید تشخیص دهیم که پاسخگویی می تواند فرصت های دیپلماتیک را برای حل مسائل طولانی مدت فراهم کند.

با حرکت به جلو ، ایالات متحده باید خود را متعهد به حمایت از جامعه مدنی در عربستان سعودی کند. استقرار شدید در قبال مسئولیت پذیری نیازمند این است که پادشاهی نشان دهد که در واقع مناطقی وجود دارد که ایالات متحده باید با آنها کار کند. به عنوان مثال ، هر دو کشور علاقه مند هستند با کمک به پادشاهی متنوع در اقتصاد خود ، به نگرانی های زیست محیطی رسیدگی کنند.

بسیاری خاطرنشان کرده اند که خاشوگی و خانواده اش با سلطنت سعودی ارتباط داشته اند که به نسل های گذشته باز می گردد. با این وجود ، طی سالها ، خاشقگی با بیان خواسته های خود برای اصلاحات بیشتر سلطنتی ، نقش پیچیده خود را به عنوان نماینده سلطنت متعادل کرد. سیاست گذاران باید توجه داشته باشند که این ذهن مستقل خاشقجی است که وی را به هدف تبدیل کرده است. با وجود نگرانی های ژئوپلیتیکی ، ضروری است که ما از قدرت و نفوذ خود برای پیگیری عدالت در پرونده خاشوگی استفاده کنیم.


logo-footer