Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این اوقات استرس زا است. با همه گیری بی وقفه ، جلسات مجازی برای بزرگسالان ، مدرسه مجازی برای کودکان ، ناآرامی های مدنی و انتخابات ریاست جمهوری با اختلاف نظر شدید ، تعجبی ندارد که نرخ طلاق بالا رفته است. همچنین س questionsالات مربوط به توانایی ادامه درمانهای باروری در طول خرابی رابطه در حال افزایش است.

آیا در دوران طلاق می توان درمان باروری را ادامه داد؟

این یک مسئله جدید نیست ، اما یک مسئله به طور فزاینده ای رایج است زیرا وقایع بی سابقه ما را وادار کرده است در مورد آنچه در زندگی مهم است تجدید نظر کنیم. مانند آن رویای بچه دار شدن. یا ماندن در یک ازدواج ناسالم. و ، گاهی اوقات ، آن دو به یک باره بالا می آیند.

کلینیک های باروری مجبورند سیاست های خود را برای زمانی که بیماران اعلام می کنند طلاق می گیرند ، دوباره ارزیابی کنند. ممکن است مراقبت از یک کلینیک باروری مزاحم به نظر برسد ، اما سلام ، این دقیقاً روندی نیست که باعث ایجاد بسیاری از حریم خصوصی شود. ناگفته نماند ، کلینیک ها خطرات حقوقی بسیار واقعی در مورد درمان یک بیمار در اواسط طلاق دارند.

من فرصتی برای گپ زدن داشتم لیزا رینهارت ، RN ، BSN ، JD. Rinehart به عنوان یک پرستار ثبت شده که به عنوان یک وکیل دادگستری تبدیل شده است ، و همچنین به عنوان مدیر عامل یک کلینیک برجسته باروری ، کاملاً با این مسائل آشنایی دارد. وی خاطرنشان كرد كه هیچ كلینیك باروری یا پزشكی نباید یك مورد را فراموش كند گلادو.

شبح گلادو. ریچارد گلادو و همسرش به دنبال درمان از یک کلینیک باروری بودند و با موفقیت یک دختر را باردار شدند. بعداً ، علیرغم داشتن مشکلات زناشویی ، و بدون رضایت گلادو ، همسر گلادو به کلینیک باروری بازگشت تا با جنین های باقی مانده زوجین ، یک روش انتقال جنین دیگر انجام دهد. این روش موفقیت آمیز بود و همسر گلادو با دختر دیگری باردار شد. با این حال ، زوجین خیلی زود طلاق گرفتند.

گلادو از کلینیک باروری شکایت کرد ، با این استدلال که این کلینیک نمی توانست به رضایت چندین سال قبل (جایی که او با همسر خود برای رویه های دختر اولشان موافقت کرده بود) اعتماد کند ، نباید به همسرش کمک می کرد که باردار شود بدون اجازه او ، و اکنون باید مسئول حمایت از کودک برای کودک غیرقانونی تصور شود. کابوس هر کلینیک باروری تحقق یافت. گلادو در واقع غالب شد و جایزه شش رقمی خسارت علیه کلینیک دریافت کرد.

رینهارت توضیح داد که اگرچه این پرونده قدیمی است – از اوایل دهه 2000 – این تأثیر پایداری در کلینیک ها داشته است ، اما آنها هنوز هم تمایلی برای ادامه درمان های باروری با یک بیمار متاهل ندارند بدون اینکه همسر کاملاً در آن زندگی کند. که تأیید همسر بودن را شامل می شود هنوز در هیئت مدیره ، علیرغم هر شکلی که همسر اخیراً یا نه چندان اخیر ، امضا کرده است.

بنابراین وقتی پدر و مادر آینده مهم برای درمان باروری هستند و مراحل طلاق به طرز دردناکی کند است ، چه کاری باید انجام شود.

راینهارت توصیه می کند که مرحله اول این است که همیشه به دنبال هرگونه رضایت نامه ای باشید که با یک کلینیک باروری امضا شده است. هنگام گذراندن مراحل باروری ، بیمار به طور حتم فرم های رضایت نامه طولانی را امضا می کند و حتی ممکن است بررسی کند. در دوران مدرن ، این اشکال معمولاً شامل شرایط تخلیه برای هر تخمک منجمد ، اسپرم یا جنین می باشد ، از جمله دستورالعمل در مورد مرگ یا طلاق ، یا در صورت عدم ادعای مواد انجماد.

راینهارت توضیح داد كه بیشتر دادگاه ها تصمیم می گیرند آنچه را كه بین طرفین در فرم های رضایت نامه توافق شده است ، مورد بررسی قرار دهند – خواه اینكه یك طرف بتواند از جنین استفاده كند ، جنین تخریب شود یا جنین به دیگران اهدا شود. البته، استثنائاتی نیز هستند. اینها شامل یک قانون دور از قانون است آریزونا، این امر مستلزم این است که قاضی که رئیس انحلال ازدواج است ، هر جنین منجمد شده ای را به طرف “بیشترین احتمال تولد آنها” اعطا کند ، صرف نظر از توافق مستند طرفین مخالف.

اگر جنین مورد بحث نباشد چه؟ آیا من در شفافیت هستم که با درمان باروری جلو بروم؟

فرض زناشویی. نه خیلی سریع. حتی اگر جنین های منجمد شده بخشی از این معادله نباشند ، ممکن است چندین مانع قانونی دیگر نیز وجود داشته باشد. یکی فرض زناشویی “پدر بودن” یا پدر و مادر بودن است. قوانین ایالتی به طور کلی پیش بینی می کند که فرزندی که در طول ازدواج از زوجین متولد می شود فرزند قانونی هر دو همسر است. این بدان معناست که حتی اگر یکی یا هر دو از نظر ژنتیکی به کودک مرتبط نباشند – و شاید حتی بخشی از روند درمان باروری یا مفهوم بارداری نبوده باشد (یا شاید حتی از آن اطلاع نداشته باشد!) – این همسر هنوز هم ممکن است از نظر قانونی فرض شود پدر و مادری با تمام حقوق و تعهدات. از جمله 18 سال حمایت از کودک.

جزئیات فرض ازدواج در ایالت های مختلف متفاوت است ، اما به عنوان مثال ، در ایالت کلرادو ، من در مورد فرزندان متولد 300 روز پس از انحلال ازدواج ، صدق می کند. زمان زیادی است. و این بدان معناست که حتی اگر بارداری بعد از طلاق باردار شده باشد ، ممکن است فرض همچنان ادامه داشته باشد!

اموال زناشویی. گذشته از فرض فرزندپروری ، مسئله دیگری که نگران کننده است این است که “اموال زناشویی” چیست. مانند مفروضات زناشویی ، این ساختار قانونی نیز از نظر ایالت متفاوت است. در یک کشور مالکیت غیر مشترک ، مالکیت زناشویی غالباً به معنای دارایی ها و بدهی های حاصل از ازدواج است. به طور کلی ، این دارایی باید با انحلال ازدواج به طور عادلانه بین همسران تقسیم شود. اگر زنی از طریق انجماد تخمک خود عبور کرده باشد ، آیا این به معنای تقسیم تخمک های خود بین طرفین است؟ امیدوارم که نه. اما اکثر قوانین ایالتی با توجه به پیچیدگی های بافت باروری منجمد ، نوشته نشده است و در نتیجه س manyالات بی پاسخ زیادی وجود دارد و جای بحث و گفتگو فراوان است.

ممکن است میانبرهایی برای حرکت به جلو وجود داشته باشد ، از جمله توافق نامه درمان باروری بین همسران به زودی ، یا دستور تقسیم شده از دادگاه طلاق که مسائل مربوط به باروری را حل می کند و باقی موارد طلاق را نیز به موقع حل می کند.

به طور خلاصه ، چه بیمار باشید و چه کلینیک ، با وکیل دوستانه و دوستدار فن آوری تولید مثل در محله خود برای کمک مشورت کنید. قبل از اینکه شما یک Gladu دیگر شوید. شما خوشحال خواهید شد –


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer