Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس توسط – / AFP) (عکس توسط – / AFP از طریق Getty Images)

اخبار خارج از افغانستان در سطوح مختلف ناراحت کننده است و تصور اینکه داستان مربوط به Techdirt در آنجا وجود دارد عجیب است ، اما (متأسفانه) به نظر می رسد هر داستان این روزها دارای برخی از س questionsالات تعدیل محتوا است. با تصرف طالبان در کشور ، به نظر می رسد که آنها با فیس بوک انتخابی برای انتخاب داشتند. فیس بوک طالبان را ممنوع اعلام کرده است مدتی ، و گفته است که به این کار ادامه خواهد داد ، حتی اگر اداره کشور افغانستان را بر عهده بگیرد. و به نظر می رسد طالبان… بسیار ناراحت از آنبه

سخنگوی طالبان ، ذبیح الله مجاهد ، روز سه شنبه از زیر سایه بیرون آمد و بخشی از اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را به سخنان فیس بوک اختصاص داد ، که در آن وی غول فناوری را متهم به نقض حق آزادی بیان گروه های اسلام گرا با ممنوعیت آنها از تمام پلتفرم های خود کرد. ….

[….]

مجاهد پیشنهاد داد که روزنامه نگاران باید از افرادی در فیس بوک “که ادعا می کنند مروج آزادی بیان هستند” بپرسند که چرا جنبش اسلام گرایی که قدرت را از دولت منتخب افغانستان گرفت ، از انتشار در هر سکوی متعلق به فیس بوک ، از جمله اینستاگرام و واتساپ منع شده است.

بله ، بنابراین ، من فکر نمی کردم در مورد نحوه عملکرد آزادی بیان در مورد طالبان سخنرانی کنم ، اما این چنین نیست. البته طالبان چنین است نه دقیقا در ارتباط با حمایت از “حق آزادی بیان” ، بنابراین این در حال حاضر عجیب است. اما ، مهمتر از همه ، همانطور که ما به طور مفصل به آن پرداختیم ، هیچ شرکت خصوصی حق استفاده از وب سایت خود را به هیچکس بدهکار نیست. فقط اینطور کار نمی کند.

با این اوصاف ، جالب است که ببینیم سیستم های مختلف رسانه های اجتماعی در حال حاضر چگونه هستند مبارزه با سوال نحوه برخورد با طالبان که می خواهند از بستر خود استفاده کنند. حتی اگر آنها قبلاً به دلیل یک گروه تروریستی ممنوع شده بودند ، آیا وقتی آنها کشور را اداره می کنند ، این تغییر می کند؟

تا کنون ، فیس بوک و یوتیوب گفته اند که طالبان از پلتفرم خود منع شده اند ، بر اساس سیاست های تحریمی آمریکابه توییتر ممنوعیتی ندارد اما به Recode می گوید که هر قسمت از محتوای خشونت آمیز را حذف می کند. در نهایت ، اگرچه ، اگر شرکت در جامعه بین المللی مشروعیت پیدا کند ، شرکت های رسانه های اجتماعی بیشتری می توانند قوانین خود را در مورد طالبان تسهیل کنند.

با این حال ، همانطور که واشنگتن پست در مقاله ای اشاره کرده است ، طرفداران طالبان تبدیل شده اند پیچیده تر در استفاده از رسانه های اجتماعی به شیوه هایی که قوانین پلتفرم ها را رعایت می کنند تا از ممنوعیت به دلیل نقض خط مشی جلوگیری شود:

در حساب های فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام – و در چت های گروهی در برنامه هایی مانند WhatsApp و Telegram – پیام های حامیان طالبان معمولاً تصویر غالب غرب از گروه را به عنوان عدم تحمل ، شرور و تمایل به انتقام به چالش می کشد ، در حالی که در حال تحول است. مرزهای طعم و محتوا که شرکت های فناوری برای کنترل رفتار کاربران استفاده می کنند.

این تاکتیک ها به طور کلی مهارت بالایی را نشان می دهند به طوری که تحلیلگران معتقدند حداقل یک شرکت روابط عمومی به طالبان توصیه می کند که چگونه موضوعات کلیدی را تقویت کند ، پیام ها را در سیستم عامل ها تقویت کند و تصاویر و قطعات ویدئویی بالقوه ویروسی ایجاد کند – درست مانند کمپین های سیاسی و شرکتی. در سراسر جهان.

و البته ، همه اینها واقعا (بار دیگر) برجسته سازی است محال انجام تعدیل محتوا به خوبی در مقیاس گروه هایی که برخی آنها را تروریست می دانند ، برخی دیگر (از جمله خود آنها) اغلب اعلام می کنند که مبارز آزادی هستند. و البته ، اگر فقط به نامگذاریهای دولت ایالات متحده نیز تکیه کنید ، دشوار می شود – پس از همه ایالات متحده نلسون ماندلا تا سال 2008 در فهرست تروریست ها قرار داشتبه این برای مقایسه ماندلا با طالبان نیست ، بلکه توجه به این است که نامگذاری های رسمی مملو از س questionsالات پیچیده نیز هستند.

اما به همین دلیل است که وب سایت های مختلف باید دست خود را در تعیین سیاست های تعدیل کننده خود آزادتر کنند ، نه اینکه از دولت بخواهند به آنها بگوید چه کسی است و چه کسی مجاز به حضور در هر پلتفرمی نیست.

طالبان چالش جدید تعدیل محتوا را برای رسانه های اجتماعی ایجاد می کند

بیشتر داستانهای مرتبط با قانون از Techdirt:

“خط آبی” ظاهراً در مورد سوء استفاده پلیس از قانون کپی رایت برای جلوگیری از بارگذاری ضبط شهروندان اعمال نمی شود
قاضی می گوید شرکت ماشین های رای گیری می تواند به شکایت از دوستان ترامپ در مورد ادعاهای جعلی در انتخابات ادامه دهد
تنظیم کنندگان کالیفرنیا می گویند T-Mobile دروغ گفت تا تأیید ادغام Sprint را به دست آورد

logo-footer