Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هر چند وقت یک بار ، یک تصمیم دادگاه شامل موضوعات کشف الکترونیکی ارائه می شود که به ویژه آموزنده است. من در مورد یک مورد مشابه نوشتم اینجا حدود 18 ماه پیش نتیجه آن موقع خوب نبود. در صورت امکان ، این یکی بدتر است.

قابل توجه موضوعات رایج در مواردی از این دست است. در واقع ، طی 20 سال به علاوه من در کشف الکترونیکی ، این تجربه من بوده است که در هر موردی که فرایندهای کشف الکترونیکی از ریل خارج شده باشند ، تقریباً همیشه در مراحل اولیه است که مشاور یا مشتری اشتباه می کند .

برای افراد غیر روشنفکر ، هر زمان که یک دادخواست یا یک رویداد تحقیق پیش بینی شود ، تهدید شود یا در واقع شروع شود ، طرفین و مشاوران آنها موظف به حفظ اطلاعات ، از جمله اطلاعات ذخیره شده الکترونیکی (ESI) هستند که ممکن است مربوط به ادعاها و دفاعیات مربوط به مورد. این قاعده است. و این بسیار ساده است.

بنابراین ، چرا ما همچنان درمورد شرایط وحشتناکی که عدم موفقیت در اجرای یک توقیف قانونی به خطر می اندازد ، به نظر می رسد ، یک دعوای قانونی (یا دادخواست متخلف) ، به حسب مورد ، ادامه می یابد؟

یکی از موضوعاتی که من به طور مداوم می بینم کمبود جدی بلوغ تکنولوژیکی از طرف سازمان مشتری – معمولاً یک شرکت است. موضوع دیگر کمبود وکلای باتجربه است. و سرانجام ، به نظر می رسد مواردی که یک طرف وکالت را تغییر داده است نیز یک وجه مشترک در اعلامیه های کشف الکترونیکی است.

که در DR Distributors، LLC v. 21 Century Smoking، Inc.، در اصل در سال 2012 تشکیل شد ، دو شرکت فروش سیگار الکترونیکی شکایت و دعوی متقابل را مطرح کردند که از جمله موارد دیگر ، نقض مارک تجاری تحت قانون Lanham است. رأی دادگاه 256 صفحه است.

مانند کوچک تصمیم 18 ماه پیش ، خواندن این تصمیم گاهی دردناک بود. نه به دلیل طولانی بودن آن بلکه به این دلیل که به نظر می رسد همه چیزهایی که می توانند اشتباه بروند اشتباه بوده اند. در حقیقت ، بیشتر آسیب ها کاملاً خودآزاری بوده و می توان جلوی آنها را گرفت.

بیشتر تقصیرها در اینجا متوجه متهم است زیرا آنها بارها به وكیل مدافع سابق گفته بودند كه همه ESI مربوطه روی چهار هارد دیسک رایانه است و آنها “همه داده ها را دارند” كه كذب بود – و آنها می دانستند كه این كذب است. متهم در اینجا هیچ کاری برای آموزش وکیل در غیر این صورت انجام نداد ، حتی پس از اینکه مشخص شد که وکیل مدافع تحت سو mis تفاهم مشخصی است. در پایان ، متهم در جستجو و تولید منطقی ESI حتی پس از دستورالعمل دادگاه برای آن موفق نشد.

اگرچه وكیل سابق متهم بدون هیچ گونه سرزنشی نیست. خطاهای او اساسی بود. دادگاه نوشت: “از آنجا که این اشتباهات اساسی در ابتدای پرونده رخ داده است ، از آن پس در کل پرونده رخنه کرده است.”

وكیل مدافع نتوانست ESI موكل خود را بفهمد ، در مصاحبه های حضانت موفق نبوده و حق قانونی كتبی را صادر نكرده است. در حقیقت ، مشتری در اینجا مجبور شد “بدون هیچ گونه دستورالعمل ، نظارت یا مستندی” ESI خود جمع آوری کند.

در پایان ، متهم نتوانست ESI مربوطه را حفظ و افشا کند. اطلاعات مربوطه قلع و قمع شد و حتی پس از کشف گلوله ، متهم در این باره دروغ گفت و وکیل نتوانست به دادگاه اطلاع دهد.

من وکیل نیستم ، اما بیش از 20 سال است که به وکلا و سایر متخصصان حقوقی آموزش می دهم که اجرای حق قانونی یکی از مهمترین اقداماتی است که یک وکیل یا مشتری باید در ابتدای پرونده انجام دهد. من نمی دانم آیا آنها در دانشکده حقوق این کار را نمی آموزند یا اینکه عدم وجود کلمات قانونی در قوانین فدرال مسئله ای است. اما نکته اساسی این است که هرکس در کار حقوقی باید در این مرحله بداند که باید اطلاعات مربوطه را حفظ کند.

هنگام ارائه دادخواست ، حفظ کلیه ESI ضروری نیست. اما چند گام اساسی برای برداشتن وجود دارد. برای هر کسی که به آن نیاز داشته باشد ، در اینجا یک چک لیست سریع برای اینکه چه کاری باید هنگام وقوع یک دادخواست انجام شود انجام می شود:

  1. بلافاصله شناسایی کنید که چه کسی ممکن است دارای اطلاعات مربوطه و سیستم هایی باشد که در آن ذخیره شده است.
  2. با افراد اصلی درگیر در حوادث منجر به دادخواهی مصاحبه کنید.
  3. اجرای توقیف قانونی برای جلوگیری از تغییر یا از بین بردن هرگونه اطلاعات مربوطه.
  4. سیاست های دفع اطلاعات را برای هرگونه اطلاعات مرتبط به حالت تعلیق درآورید.
  5. اسناد و ESI مربوط به موضوع را حفظ یا جمع آوری کنید.

این پنج کار را انجام دهید ، و نام خود را در فهرست مطالب یک تصمیم طولانی دادگاه پیدا نخواهید کرد.

اوه ، و یک چیز دیگر که در طول این سالها آموخته ام: اگر قاضی و کارمندانش وقت بگذارند تا یک حکم دادگاه را با فهرست مطالب تنظیم کنند ، این معمولاً برای یکی از طرفین علامت بدی است.


مایک کوارتارارو

مایک کوارتارارو رئیس انجمن متخصصان کشف الکترونیکی مجاز (ACEDS) است ، یک انجمن عضو حرفه ای است که در زمینه کشف الکترونیکی آموزش و گواهی می دهد. او همچنین نویسنده کتاب مدیریت پروژه در کشف الکترونیکی در سال 2016 و یک مشاور در زمینه خدمات الکترونیکی ، مشاوره و مدیریت مشاوره و فناوری اطلاعات حقوقی به شرکت های حقوقی و 500 شرکت بزرگ Fortune در سراسر جهان است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected]. او را در توییتر @ mikequartararo دنبال کنید.

logo-footer