Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وقتی صحبت از یادداشت های پاداش Biglaw می شود ، کوتاه تر بهتر است. فقط به مردم بگویید که چه مقدار می گیرند (امیدوارم حداقل نرخ بازار باشد) و چه زمانی آن را دریافت می کنند و … همین. این همه مردم واقعاً می خواهند بدانند. هرچه اعلان طولانی تر شود ، شرایط پاداش بیشتر خواهد بود – مانند تعداد ساعات قابل پرداخت یا مهلت ورود به ساعت های گفته شده برای واجد شرایط بودن پول.

یادداشت جایزه در گلدبرگ سگالا ، 171 امین رتبه بندی Am Am ​​قانون 2020 با درآمد ناخالص 150،000،000 دلار در سال گذشته ، دیروز منتشر شد و به مدت 15 صفحه حیرت انگیز است. (در صفحه بعدی بصورت کامل موجود است.)

بله

بیشتر آن به توصیف م theلفه های رهبری و “بهداشت حرفه ای” فرمول پاداش اختصاص یافته است که سعی در تعیین برخی معیارها بر روی اختیارات عملکردی است. گوش کنید … استاندارد طلای Biglaw پاداش قفل است. Lockstep علاوه بر اینکه در برابر تأثیرات ذهنی همکاران ، که می تواند تعصب شخصی را منعکس کند ، قابل نفوذ نیست ، به همکاران اندازه گیری اطمینان از غرامت آنها را می دهد و به مقایسه سیب و سیب در شرکت های همتا می پردازد. این نیست …

در هر صورت ، م leadershipلفه های رهبری و “بهداشت حرفه ای” می توانند م productionلفه تولید پاداش را افزایش دهند ، و آنجاست که گلدبرگ سگالا اعداد سخت را ارائه می دهد. ابتدا یادآوری خواهیم کرد که پاداش تولید کاردانی مبتنی بر “ساعت تحقق یافته” است ، به این معنی که شرکت باید در واقع از مشتری دریافت کند تا در آن زمان پاداش بگیرد ، که… برای همکاران عالی نیست. اگر شرکت قادر به جمع آوری کارهایی که آنها انجام داده اند ، تقصیر یک همکار جوان نیست. مطمئناً همیشه این خطر وجود دارد که یک شرکت حقوقی دریافت نکند ، اما این مسئولیت باید به عهده مشارکت باشد ، نه مشارکت کنندگان درجه ای که کنترل کمی بر پرداخت مشتری دارند ، به ویژه هنگامی که به ندرت خودمختاری دارند مهم است که آنها در وهله اول اختصاص داده شده است.

اما به هر حال ، در اینجا مبالغ جایزه برای همه همکاران – بدون توجه به سال کلاس (این دو م discلفه اختیاری ممکن است تفاوت سال کلاس را در نظر بگیرند) در اینجا آمده است:

با توجه به م componentلفه بهداشت حرفه ای برنامه جایزه ، همانطور که در صفحات بحث شده در متن این یادداشت جایزه شرح داده شده است ، م bonusلفه پاداش تولید برای همکاران براساس تعداد ساعات تحقق یافته در طول سال مالی است (نگاه کنید به بالا).

ساعت ها: پاداش:
1950 دلار 5000 دلار
2000 7000
2050 8000
2100 9500
2150 11000
2200 12،500
2250 14،500
2300 17000

هر 50 ساعت تحقق یافته اضافی = 2500 دلار ؛ حداکثر م bonusلفه جایزه تولید وجود ندارد.

اما نگران نباشید – گندتر می شود. معمولاً پاداش پایان سال are در پایان سال پرداخت می شود. یا شاید در پایان سه ماهه اول سال بعد. نه در گلدبرگ سگالا. آنها روند کار را در طول سال بعد بکشانند:

“پاداش ناخالص” مبلغ تجمعی است که با افزودن م productionلفه تولید ناخالص به م leadershipلفه رهبری و افزودن یا تفریق م professionalلفه بهداشت حرفه ای (در صورت وجود) تعیین می شود.

این پاداش در پنج توزیع به شرح زیر پرداخت می شود:

در 31 دسامبر 2020 یا قبل از آن: 12.5 درصد از پاداش ناخالص

در 31 ژانویه 2021 یا قبل از آن: 12.5 درصد از پاداش ناخالص

در تاریخ 30 آوریل 2021 یا قبل از آن: 25 درصد از پاداش ناخالص

در 31 ژوئیه 2021 یا قبل از آن: 50 درصد باقیمانده پس از حذف و بازپرداخت حساب می شود

در 31 اکتبر 2021 یا قبل از آن: باقی مانده پاداش پس از محاسبه نرخ های حذف و بازپرداخت

هرگونه عقب ماندگی که از 31 اکتبر 2021 هنوز وجود داشته باشد ماهانه کنترل می شود و بر این اساس آزاد می شود زیرا دریافتنی که بازپرداخت آن براساس آن است توسط شرکت وصول می شود.

و البته ، همکاران تنها پاداشهایی را که کسب می کنند می گیرند در صورتی که در زمان توزیع هنوز در شرکت مشغول به کار باشند. اگر می خواهند پولی را که به آنها بدهکار هستند ، در شرکت و خارج از بازار جانبی همکاران خود را قفل کنیم.

از آنجا که بیکر مک کنزی موفق به کسب رتبه هفتم شداولین اعلامیه پاداش پایان سال هفته گذشته ، بیگلاو در جبهه جایزه بسیار ساکت بود. بیایید امیدوار باشیم که هر کدام از شرکتها در مرحله بعدی عمل کنند ، این کار را با تعداد قدم های قشنگ و خوبی که انتظار داریم از نخبگان در Biglaw انجام شود ، انجام خواهد داد.

همه را بخاطر بسپارید ، ما به نکات شما بستگی داریم تا از مهمترین به روزرسانیهای پاداش باقیمانده باشیم ، بنابراین در صورت مطابقت شرکت ، لطفاً برای ما پیامک کنید (646-820-8477) برای ما ایمیل بزنید (نوار عنوان: “[Firm Name] مسابقات”). لطفاً در صورت موجود بودن یادداشت را وارد کنید. اگر نمی خواهید فایل اصلی PDF یا Word را بفرستید ، می توانید از یادداشت عکس بگیرید و آن را از طریق متن یا ایمیل ارسال کنید.

و اگر می خواهید برای هشدارهای پاداش ATL (که لیست هشدار ما برای اعلان حقوق و دستمزد نیز استفاده می شود) ثبت نام کنید ، لطفاً پایین بروید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای جایزه ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. در عرض چند دقیقه از هر اعلان پاداش که منتشر می کنیم ، یک اخطار ایمیل دریافت خواهید کرد. ممنون از همه راهنماییتون


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer