Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

یکی از مزایای ماهیت قفل جایزه های Biglaw (و غرامت ، به طور کلی برای این موضوع) ، این است که آنچه همکاران قصد دارند انجام دهند ، کاملاً واضح است. و اگر شرایطی وجود داشته باشد (معمولاً مبتنی بر ساعات قابل پرداخت است) ، باید کاملاً واضح و مشخص باشد. اما همیشه اینطور نیست.

روز جمعه ، هوگان لاولز پاداش پایان سال را اعلام کرد. این مقیاس با پاداشهای بازار مطابقت دارد ، مشروط به شرط معمول 2،000 ساعته شرکت ، که می تواند شامل حداکثر 150 ساعت سود اضافی باشد تا زمانی که همکاران آستانه 1850 ساعت قابل پرداخت را برآورده کنند ، و پس از آن محدودیتی برای ساعت های اضافی وجود ندارد.

این شرکت همچنین پاداش ویژه می دهد (ایمیل کامل در صفحه بعدی موجود است):

ما همچنین خوشحالیم که اعلام می کنیم امسال پاداش ویژه ای به همکاران با وضعیت خوب می پردازیم. پاداش ویژه به کلیه همکاران سال اول و دوم و به همکاران سال سوم و بالاتر که حداقل 1900 ساعت قابل پرداخت کسب کرده اند پرداخت می شود. مبلغی بالغ بر 40،000 دلار تعلق می گیرد و با توجه به کلاس و سطح موفقیت متفاوت خواهد بود. همکاران ارشد ما در بالای مقیاس توانایی دریافت مبلغ پاداش کل 160،000 دلار را دارند.

هوم ، هضم چارت آسان بیشتر شرکت ها نیست ، اما شاید همکاران در این شرکت مشکلی نداشته باشند. و به نظر می رسید واکنش های اولیه از طرف خبرها موافق است که اکثر همکاران خوب هستند:

این دقیقاً مطابق انتظار است … نه تائیدیه در مقیاس دقیق سال برای پاداش های ویژه ، اما با توجه به محدوده 40000 دلار ، همه فرض می کنند مقیاس استاندارد صنعت است.

اما امروز ، یک تالار شهر با شریک مدیر عامل آمریكا ، ریچارد لورنزو و روش متفاوتی وجود داشت کاملاً معرفی شد برای همکاران سال 3 و بالاتر (برای دریافت پاداش های ویژه بازار حداقل شرطی برای سال های 1 یا 2 وجود ندارد) ، فرمول زیر استفاده می شود:

-1900-1999 ساعت = 5٪ پایه؛
-2000-2099 ساعت = 15٪ پایه؛
-2100-2199 ساعت = 25٪ پایه؛
-2200+ ساعت = 40٪ پایه.

بنابراین ، برای همکاران سال سوم که هدف قابل پرداخت 2000 را اعلام کرده اند ، پاداش های پایان سال را دریافت می کنند اما فقط یک جایزه ویژه $ 7،500. آنها باید 2200 ساعت صورتحساب را بگیرند تا یک جایزه ویژه ویژه $ 20000 دریافت کنند. و این بدتر می شود – همکاران سال چهارم تا ششم که حتی بیش از این هدف 2200 ساعته را پرداخت می کنند ، پاداش کمتری نسبت به سایر همکاران خود در سایر شرکت ها دریافت خواهند کرد. (به عنوان مثال ، یک کلاس از همکاران 2014 در HoLove با 2200+ ساعت ، 36000 دلار پاداش دریافت می کند ، در مقایسه با نرخ بازار 37000 دلار.) همکاران ارشد که حبس های خود را محاسبه می کنند ، این فرصت را دارند که پاداش های ویژه 40000 دلاری را به بازار ارائه دهند.

بیایید با خبره های HoLove اعلام حضور کنیم و ببینیم وضعیت آنها چگونه است (هشدار اسپویلر ، حال آنها خوب نیست):

برای همکارانی که بخاطر تقصیر خودشان در ساعات قابل پرداخت خود غوطه ور شده اند ، مانند “F You” احساس می شود. افرادی مثل من همه تلاش ما را برای کمک به شرکت از راه های دیگر ، از جمله BD انجام داده اند ، و این یک روش احمقانه واقعی برای تشکر از شرکت است. گره زدن به ساعات قابل پرداخت به علاوه چهره ای که شرکت به آن در سال های اول و دوم بدون توجه به ساعت اختصاص می دهد ، به این معنی است که این امر تا حد ممکن سود آنها را کاهش می دهد. آنها وانمود می کنند که با بازار مطابقت دارند در حالی که به اکثر همکاران خود تقریباً هیچ چیزی نمی دهند.

[Supplemental] پاداش ها ، در مقیاس کاملاً متفاوت از پاداش های معمولی است. بر این اساس ، این امتیازات زیر بازار را به همراه خواهد داشت ، حتی برای اسکناس های فوق العاده بالا.

این شرکت در حال تغییر پستهای هدف ساعتی پس از کار (شرکت دائماً تکرار کرده است که “آنها در 2000 ساعت” مطابق با بازار “هستند) ، و مردم قابل درک هستند ، ناراحت هستند.

….

سال اول و دوم بدون نیاز به ساعت است ، این وضعیتی را ایجاد می کند که یک سال دوم که 10 ساعت حساب کرده است پاداش بیشتری نسبت به سال هفتمی که 1999 را قبض کرده است ، دریافت می کند ، و این مسئله سوالاتی در مورد انصاف است …

صحبت از عادلانه ، دیوانه وارترین خط تالار شهر وقتی بود که کسی پرسید چگونه این عادلانه است و ریچارد گفت ، “می توان نمایشگاه را به طرق مختلف تعریف کرد”.

وقتی همکاران شروع به پرسیدن س questionsال های سخت کردند ، مدیریت به سرعت تالار شهر را خاتمه داد ، حتی اگر بسیاری از همکاران خواستند که خط را باز نگه دارند تا بتوانند از ریچارد توضیح دهند که این پاداش ها را توضیح می دهد و به س hearالات پاسخ می دهد – خیلی شفاف نیست.

مطمئن نیستید که شنیده اید ، اما هوگان لاولز فقط 2200 ساعت برای پاداش های اضافی شرط می گذارد (و آنها برای محاسبه مبالغی از محاسبه درصد پیچیده استفاده می کنند). اساساً آنها مبهم هستند و زیر پاداش بازار می پردازند. وقتی مردم شروع به پرسیدن س questionsالات سختگیرانه کردند ، مردم خوشحال نیستند و مجریان تماس را خاتمه دادند.

اوف ، بدبو می شود که فرش اینگونه از زیر تو بیرون کشیده شود.

مثل همیشه ، ما در مورد اخبار پاداش به شما وابسته هستیم. لطفاً به محض اینکه یادداشت جایزه شرکت شما منتشر شد ، لطفاً آن را برای ما ایمیل کنید (نوار عنوان: “[Firm Name] پاداش ») یا برای ما پیامک کنید (646-820-8477) لطفاً در صورت موجود بودن یادداشت را وارد کنید. اگر نمی خواهید فایل اصلی PDF یا Word را بفرستید ، می توانید از یادداشت عکس بگیرید و آن را از طریق متن یا ایمیل ارسال کنید.

و اگر می خواهید در هشدارهای پاداش ATL ثبت نام کنید ، پایین بیایید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای جایزه ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. در عرض چند دقیقه از هر اعلان جایزه ای که منتشر می کنیم ، یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer