Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بازار جانبی امروز داغتر از آتش سوزی است و برای راضی نگه داشتن همکاران بهتر است از نظر جبران خسارت در بازار بمانید و این به معنای افزایش حقوق و همچنین پاداش های ویژه است. یک شرکت یادداشت را دریافت کرد و بعد از ظهر دیروز اعلامیه ای راجع به پول نقد اعلام کرد.

Cozen O’Connor – شرکتی که درآمد ناخالص 530،875،000 دلاری را در سال 2020 به ارمغان آورد ، آن را در رتبه 74 در آخرین رتبه بندی Am Law 100 قرار داد – روز گذشته به همکاران خود اعلام کرد که همه از این طریق افزایش دریافت می کنند.

شروع حقوق در شرکت 20،000 دلار افزایش خواهد یافت ، اما این تمام نیست. علاوه بر این ، به کرسی های بخش اجازه داده می شود “از 1 ژوئیه 2021” غرامت پایه پرداخت شده به همکاران و مشاوران برای مانده سال 2021 را با مبلغی تا میزان افزایش حقوق اولیه “افزایش دهند. وکلا جدید خود را پیدا خواهند کرد حقوق امروز در یادداشت شخصی امروز. اما صبر کنید ، خبرهای خوب بیشتری وجود دارد. همکاران و مشاوران همچنین در پایان سال پاداش ویژه ای دریافت می کنند که علاوه بر پاداش پایان سال آنها و نه به جای آنها ، پرداخت می شود.

این شرکت به خوبی می داند که این یک بازار جانبی داغ است و آنها می خواهند تا آنجا که می توانند همکاران خود را حفظ و جذب کنند. در اینجا بخشی از یادداشت ارسال شده توسط مایکل هلر، رئیس اجرایی و مدیر عامل شرکت:

هدف نهایی ما یک سیستم جبران خسارت است که بازتابی از بازارهایی است که ما در آن فعالیت می کنیم و باعث ایجاد انگیزه برای بهره وری می شود و جوایز قانونی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که در عین حال اهمیت تعادل زندگی کاری و بنابراین ، سلامت روان و رفاه شما را نیز تشخیص می دهد. تعادل کار و زندگی همیشه یکی از م essentialلفه های اساسی فرهنگ ما بوده است و ما قصد داریم آن را به همین ترتیب حفظ کنیم. …

هدف اصلی ما داشتن وکلای خوشحال ، سالم و سازنده است. ما علاقه ای نداریم که برای افرادی که “وقت خود را نمی گذرانند” یک شرکت فعال و یا فعال باشیم. کسانی که تولید قابل توجهی دارند باید منتظر جبران خسارت مبتنی بر بازار باشند ، در حالی که کسانی که کمتر دارند هنوز هم می توانند به خاطر تلاش هایشان بسیار خوب پاداش بگیرند. ما اطمینان داریم که انعطاف پذیری بیشتر که به کرسی های دپارتمان داده می شود ، مجوز هر دو گزینه را فراهم می کند.

منابعی که از شرکت شنیده ایم کاملاً راضی هستند ، بنابراین به نظر می رسد Cozen به هدف خود برای شاد نگه داشتن همکاران رسیده است.

تبریک به همه در شرکت!

(برای دیدن یادداشت Cozen O’Connor به صفحه بعدی بروید.)

ما برای ماندگاری در این موارد به نکات شما بستگی داریم. بنابراین وقتی شرکت شما مطابقت دارد ، لطفاً برای ما پیامک کنید (646-820-8477) یا برای ما ایمیل بزنید (نوار عنوان: “[Firm Name] مسابقات”). لطفاً در صورت موجود بودن این یادداشت را وارد کنید. اگر نمی خواهید فایل اصلی PDF یا Word را بفرستید ، می توانید از یادداشت عکس گرفته و از طریق متن یا ایمیل ارسال کنید.

و اگر می خواهید برای هشدارهای پاداش ATL (که لیست هشدار ما برای اعلان حقوق و دستمزد نیز استفاده می شود) ثبت نام کنید ، لطفاً پایین بروید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای جایزه ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. در عرض چند دقیقه از هر اعلان جایزه ای که منتشر می کنیم ، یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد.


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار می کند. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

برای ثبت نام در هشدارهای افزایش و افزایش پاداش ATL آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

logo-footer