Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

من فکر می کنم شرکت ها به جای کاهش هزینه های اصلی ، باید بر رشد درآمد تمرکز کنند. این یک استراتژی بلند مدت بهتر است. اما اگر آنها قصد اخراج افراد را دارند ، قطع کارکنان ضمن افزایش حقوق برای همکاران قطعاً پیامی می فرستد.

اگر بنگاه ها از راه درست با مردم جدا نشوند ، آنها را برای انتقاد باز می کند. دانشجویان حقوق در حال جستجو در سایتهایی مانند Glassdoor هستند و می بینند که نه تنها همکاران در مورد این شرکت چه می گویند بلکه کارمندان نیز می گویند. این یک دنیای کوچک و متصل است.

دبورا فارونه، مشاور حقوقی و بنیانگذار شرکت بازاریابی حقوقی Farone Advisors ، در مورد نظرات عجله کارکنان “حق” که در حال حاضر در تعدادی از شرکتهای Am Law 100 در حال انجام است. اگر شرکت یا سازمان شما از طریق اخراج های آزاد ، اخراج های مخفی کاری یا خریدهای داوطلبانه ، از تعداد وکلا یا کارمندان خود می کاهد ، لطفاً در این باره اطلاع ندهید. شبکه گسترده ما خبرچینان بخشی از آن است که باعث بالا رفتن قانون می شود. تو می توانی برای ما ایمیل بزنید یا برای ما پیامک کنید (646-820-8477)


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار کرده است. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

برای ورود به سیستم آدرس ایمیل خود را وارد کنید هشدارهای اخراج ATL.

logo-footer