Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

همانطور که بحران ویروس کرونا در سراسر آمریکا در جریان است ، تا زمان انتشار این مقاله ، مرگ و میر به بیش از 503000 نفر رسیده است ، به نظر می رسد که شرکت های Biglaw هنوز هم استراتژی صبر کنید و ببینید وقتی صحبت از واکسیناسیون نیروهای کار آنها می شود. طبق راهنمایی CDC ، وکلا و متخصصان حقوقی در گروه بعدی توزیع واکسن خواهند بود ، بنابراین شرکت های حقوقی به سرعت وقت خود را برای تصمیم گیری در مورد سیاست های واکسن خود از دست می دهند.

تاکنون ، فقط یک شرکت Biglaw با یک اقدام قطعی پیش قدم شده است. در پایان ژانویه ، دیویس رایت ترماین اولین شرکت Biglaw بود یک برنامه واکسیناسیون COVID-19 رسمی را اعلام کنید. در حالی که این شرکت کلیه کارکنان واجد شرایط واکسیناسیون را در اسرع وقت تشویق می کند ، تنها افرادی که واکسینه شده اند کاملاً مجاز به ورود به مطب یا شرکت در رویدادهای مورد حمایت شرکت هستند. در آینده ، DWT مستلزم اثبات واکسیناسیون خواهد بود و وکلا و کارکنان که به دلیل معلولیت ، مشاوره یک ارائه دهنده پزشکی یا اعتقادات مذهبی قادر به واکسیناسیون نیستند ، قادر به جستجوی سازگاری مناسب با این شرکت خواهند بود.

با به ثمر رسیدن ماه فوریه ، سایر شرکتها اکنون در حال آمدن به برنامه های واکسیناسیون “احتمالی” خود هستند ، در صورت داشتن هرگونه برنامه – یعنی شرکتها واکسیناسیون را برای کارمندان واگذار نمی کنند تا بتوانند برگردند. به دفاترشان وکیل آمریکایی دارای جزئیات:

تعداد کمی از شرکت های Am Law 200 موظف شده اند که وکلای دادگستری و کارکنان آنها واکسن COVID-19 را دریافت کنند زیرا صنعت حقوقی در حال آماده شدن برای بازگشت به دفتر تا نیمه دوم سال است.

فیش و ریچاردسون ، مک گایر وودز ، استول ریوز و شوک ، هاردی و بیکن گفته اند که به عنوان شرط بازگشت به دفاتر کارشان ، احتمالاً به اثبات واکسیناسیون احتیاج ندارند. شرکت هایی مانند Proskauer Rose و Debevoise & Plimpton هنوز تصمیمی در این باره نگرفته اند.

اینجا چه خبر است؟ شاید این خیلی زود باشد. میمی مور ، شریک کار و استخدام در Bryan Cave Leighton Paisner ، فکر می کند ممکن است خیلی زود باشد که شرکت های حقوقی می گویند طرفدار واکسیناسیون اجباری هستند ، به خصوص با توجه به کمبود واکسن در برخی از مناطق کشور.

در همین حال ، برخی از شرکت ها مانند Stoel Rives به عنوان راهی برای تشویق کارمندان برای واکسیناسیون ، مرخصی استحقاقی را ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر مانند McGuireWoods برای تعیین آستانه های خاصی برای بازگشت به مطب ، واکسیناسیون را پیگیری می کنند.

کدام شرکت بعدی خواهد بود که سیاست واکسیناسیون خود را اعلام کند؟ این مسئله سلامتی و سلامتی کارمندان است که بیش از حد برای شرکت های Biglaw سکوت نکرده است. دنیای بیگلاو بی صبرانه در حال تماشا و انتظار است.

در حال حاضر ، چند شرکت متعهد به واکسیناسیون اجباری COVID هستند [American Lawyer]


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار کرده است. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer