Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در گذشته ، وکالت یک حرفه غالباً سنگین بود که برای انجام اساسی ترین وظایف به زمان و منابع گسترده ای نیاز داشت. از آنجا که تحقیقات و تحریرهای حقوقی غالباً شامل این همه کار می شد ، شرکتهای حقوقی بزرگتر از مزایای بی شماری برخوردار بودند زیرا می توانستند منابع مورد نیاز برای مدیریت یک پروژه خاص را تأمین کنند. با این حال ، با پیشرفت های فن آوری در یکی دو دهه گذشته ، شرکت های حقوقی نیازی به داشتن منابع کافی برای انجام کار ندارند و هزینه کارهای حقوقی به شدت کاهش یافته است. در نتیجه همه این تغییرات ، شرکتهای کوچکتر مزایای بیشتری نسبت به گذشته دارند.

هزینه های تحقیقات حقوقی

من فکر نمی کنم که خودم را در حرفه وکالت یک تایمر قدیمی بدانم ، اما می توانم به یاد بیاورم که تحقیقات حقوقی پیشنهادی بسیار گران قیمت برای دفاتر حقوقی و مشتریان آنها بود. برترین شرکت های تحقیقاتی حقوقی به دلیل استفاده از بسترهای تحقیقاتی حقوقی ، هر دقیقه یا معامله از کاربران هزینه می گرفتند و هزینه انجام حتی ابتدایی ترین تحقیقات حقوقی نیز بسیار زیاد بود. به عنوان مثال ، من به یاد می آورم که در ابتدای کارم یک جستجو در پرونده های فدرال انجام داده بودم و طی 10 دقیقه چندین پرونده را بررسی کردم و از این که حدود صد دلار هزینه تحقیقات حقوقی برایم حساب کرده بود ، شوکه شدم! برای شرکتهای کوچکتر و مشتریان آنها بسیار دشوار بود که چنین هزینه هایی را تحمل کنند و این امر مزایای قابل توجهی را برای شرکتهای بزرگتر به همراه داشت. من متقاعد شده ام که شرکتهای حقوقی بزرگتر فقط برای سنگین کردن وکلا در شرکتهای کوچک به عقاید منتشر نشده استناد می کردند که در پایگاههای داده ارزانتر قابل دسترسی نبود!

با این وجود ، در حدود یک دهه گذشته ، زمینه تحقیقات حقوقی به طور چشمگیری تغییر کرده است. اکنون ، وکلا در شرکت های کوچک می توانند عضویت ماهانه در سیستم عامل های تحقیقاتی حقوقی را برای کسر ناچیزی از هزینه وکلای مورد استفاده برای تحقیق حقوقی در شرکت های بزرگتر در گذشته ، بدست آورند. این بدان معناست که شرکتهای کوچکتر می توانند به برخی از بهترین ابزارهای تحقیقاتی حقوقی که فقط در شرکتهای بزرگتر به دلیل هزینه در دسترس بودند دسترسی داشته باشند و این منبع قابل توجهی برای شرکتهای کوچکتر است.

بایگانی الکترونیکی

در سال های اخیر دادگاه های زیادی سیستم عامل پرونده الکترونیکی را اتخاذ کرده اند و این امر رسیدگی به پرونده ها را برای شرکت های حقوقی کوچکتر بسیار آسان کرده است. به زمانهای قدیم (که من آنقدر بزرگ هستم که بخاطر بسپارم) ، منشی ها ، دادگستری ها و وکلا باید وقت و منابع ناگفته ای را برای چاپ اوراق بهادار ، صحافی ، سازماندهی و آماده سازی آنها برای تشکیل پرونده صرف می کردند. سپس اوراق به سرویسی اعطا می شد که آنها را به دادگاه می فرستاد و رسیدی را برای ارائه پرونده ارائه می کرد. مقالات همچنین باید از طریق پست برای هر یک از طرفین پرونده ارسال شود ، و بسته به موضوع ، می تواند مهمانی های زیادی باشد که لازم است در نامه های پستی ذکر شود. به دلیل این روند گسترده ، اقدام با اطلاع کوتاه بسیار دشوار بود و وکلا در شرکت های کوچک در تکمیل کارهای اداری مورد نیاز برای تهیه و ارائه اوراق بهادار و سایر اسناد با مشکل بیشتری روبرو می شدند.

بایگانی الکترونیکی صرفاً با الزام طرفین برای بارگذاری اسناد در سیستم بایگانی الکترونیکی سیستم را دموکراتیک کرده و در بسیاری از موارد دیگر نیازی به ارسال نامه نیست. این امر به ویژه در هنگام شیوع بیماری همه گیر هنگامی که بسیاری از وکلا از خانه کار می کردند بسیار مفید بود ، زیرا تجمع در دفتری که تیم برای چاپ ، سازماندهی و ارسال نامه های حرکت و سایر اسناد به آن نیاز داشت ، غیرممکن است. در حال حاضر شرکتهای کوچکتر می توانند کم کارتر عمل کنند زیرا نیازی به کارکنان لازم برای انجام بسیاری از کارهای اداری مورد نیاز برای تهیه و ارائه اوراق ندارند.

منابع مدیریت عملی

در گذشته ، شرکت های حقوقی نیاز به صرف منابع و زمان قابل توجهی برای انجام کارهای اداری داشتند. به عنوان مثال ، صورتحساب اغلب یک کار طاقت فرسا بود که شامل تهیه فاکتورها ، نامه های پستی و ثبت پرداخت می شد. علاوه بر این ، شرکتهای حقوقی برای رسیدگی به تماسها و هدایت آنها به شخص مناسب در یک شرکت ، معمولاً نیاز به پذیرش دارند. بعلاوه ، بسیاری از شرکتهایی که در اوایل کارم در آنها کار می کردم دارای تعداد زیادی کارمند پرونده و افراد متخصص برای ردیابی و رسیدگی به کلیه اسناد دریافت شده و ذخیره شده در یک شرکت بودند. در اوایل کار من ، برخی از تایمرهای قدیمی هنوز سوابق صورتحساب خود را با دست نگه می داشتند ، و متخصصان اداری نیاز به ثبت صحیح ورودی های زمان در برنامه های رایانه ای داشتند.

در حال حاضر ، همه این کارهای اداری را می توان با یک فن آوری مقرون به صرفه و یکپارچه انجام داد. وظایف صورتحساب را می توان با سیستم های مدیریت عملی زیادی انجام داد که ممکن است به سایر عملیات مدیریت عمل در یک شرکت متصل باشد. علاوه بر این ، پذیرنده مجازی می تواند اطمینان حاصل کند که شخصی هنگام تماس با یک مغازه با تلفن تماس را برمی دارد و در نهایت تماس با شخص مناسب است. علاوه بر این ، نرم افزار وقت سنجی بیش از هر زمان دیگری پیچیده است و هر زمان که وکیل وظیفه ای را به اتمام می رساند ، می تواند تقریباً به طور خودکار ورودی ایجاد کند.

همه گفته شده است ، پیشرفت در فن آوری انواع صنایع را تحت تأثیر قرار داده و موانع ورود در مغازه های کوچکتر را کاهش داده است. وکلا بیش از هر زمان دیگری توانایی پذیرش پیشرفت در فن آوری حقوقی را دارند تا بتوانند یک عمل کاملاً کوچک اما کاملاً توانمند را مدیریت کنند.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وامهای دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer